Kadınlar zayıftır;ama analar kuvvetlidir! Victor Hugo [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sara Kitabı - Sara Kitapları

Sara konu başlığında toplam 558 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sara kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Lea Nocera

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Türkiye ile o yıllardaki adıyla Federal Almanya Cumhuriyeti arasında imzalanan işgücü alımı antlaşmasından bu yana ellidört yıl geçti. O günden bugüne onbinlerce Türkiyeli, kadınıyla erkeğiyle yaşamlarını diyar ellerde sürdürdü. Ancak yarım yüzyılı aştıktan sonra bu vatandaşlarımız; bilim dünyamızda yıllardır “Bitmeyen Göç” konusundaki çalışmalarıyla öne çıkmış saygın bir isim olan Prof. Dr. Nermi..»»
Nedret Ebcim

İleri Yayınları

Yaşayan en eski futbol kulübü olan Galatasaray, 1905'te kurulmuştu. Kulübün kuruluş felsefesini 1 no'lu üye Ali Sami Yen Bey şöyle açıklamıştı: "Maksadımız, İngilizler gibi toplu halde oynamak, bir renge ve isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek..." Gerçekten de, Galatasaray yurt içindeki başarılarını yurtdışında da devam ettirmiş, Türk futbol tarihinin gurur verici başarılarına imza..»»
Nigar Ayyıldız

Doğu Kütüphanesi


Perajans

Perajans takvim pazarında yeni bir konsept oluşturarak, Türkiye`de ilk kez yapılacak olan `365 Gün` adını verdiği bir tematik takvim hazırladı.

Yeni takvim konseptiyle ilgili bilgi veren Perajans kurucularından ve aynı zamanda Yayın Koordinatörü Yurdaer Erkoca, bugüne kadar Türkiye`de takvime özen gösterilmediğini ve takvimlerin sadece günü gösteren bir şey olarak kullanıldığını belirtti..»»

Kolektif

Altın Kitaplar

Büyük balo salonundan kraliyet yatak odasına, oyun odasından kraliyet mutfağına dek pek çok saray ve prenses çıkartması 555 Eğlenceli Çıkartma / Prenses Sarayı kitabında bir arada! Her sayfayı birbirinden renkli ve farklı çıkartmalarla süsleyerek daha eğlenceli saatler geçirebilirsiniz!»»
Kolektif

HYB Yayıncılık

6`ıncı Porsiyon Yüreğinizi Isıtacak, Ruhunuzu Alev Gibi Saracak Yeni Öyküler "Tavuk Suyuna Çorba"»»
Tahsin Paşa

Pergole

2.Abdülhamid Han yıldız sarayı hatıraları sultanın en yakınında 14,5 sene mabeyn başkatipliği yapan Tahsin Paşa’nın kendi elinden hatıralarını ele alan bir eserdir.   Abdülhamid Han nasıl biriydi ? Günlük yaşamı nasıldı ?   2.Abdülhamid Han’ı yeme içme alışkanlığından, kılık kıyafetine, hobilerine, uykusuna, okuduğu romanlara kadar en ince detaylarıyla bu eserde bul..»»
Engin Özendes

Yapı Kredi Yayınları

Kevork.Viçen.Hovsep. 1858’de ülkesine dönmek isteyen Alman kimyager Rabach’ın stüdyosunu devralmakla başladı. Abdullah Freres’in fotoğraf serüveni. Çektikleri portrelerle Sultan Abdülaziz’in gözdesi oldular önce, daha sonra bu başarıyı sırasıyla dönemin ünlülerinin fotoğraf çekimleri ve yurtdışı temsilcilikleri izledi. Gittikçe yokolan İmparatorlukla kader ortaklığı yaparcasına 1900’lü yılla..»»
Lew Wallace

Çınaraltı Yayın Dağıtım

Saraydaki kabulde Sultan Abdulhamit’in ilk defa elini uzatıp tokalaştığı yabancı elçi olan, İstanbul’da kaldığı dört yıl içinde, başka hiçbir yabancı temsilcinin olmadığı kadar padişaha yakın olan, eşi ile birlikte padişahın dost çevresine girebilen, Abdulhamit’in iki defa kendisi için çalışma teklifinde bulunduğu, Abdulhamit’in “Amerikalı doğru adamdır.” dediği, bu dostluk ve güvenin nişanesi ola..»»
Süleyman Kani İrtemOsman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

Sultan Abdülmecid'in cülusu, bilinmeyen yönleri ve Kaptan-ı Derya Ahmet Paşa'nın ihaneti... Abdülmecid'in haremi: Kadınlar, cariyeler, gözdeler ve ikballer... Mustafa Reşit Paşa ve Tanzimat-ı Hayriye'nin ilanı... Osmanlı'nın hiç bitmeyen Paşalar kavgası... İstanbul'u yerinden oynatan Talebe-i Ülum ayaklanması... Kim kimdir? Serasker Rıza Paşa, Serdar-ı Ekrem Ömer Paşa. Kırım Har..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız