Seçkin kişi duygularını aklıyla idare eder ve gerçek cesaret ödevlerini yerine getirmekle bulur. Bayağı, aklını duygularıyla yönetir ve gerçek cesareti saygısızlıkta bulur. Konfuçyus [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Şal Kitabı - Şal Kitapları

Şal konu başlığında toplam 4024 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Şal kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Şahin Filiz

Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Yayınlar

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr.Şahin Filiz, İslam`ın özgün kaynaklarından hareketle "türban"ın İslam`da yeri olmadığını, dinden sapma niteliğini taşıdığını kanıtlamakta ve şu sonuca ulaşmaktadır:

"Siyasallaşan ve seçkinci bir kamusal dinsellik alanını gittikçe `ötekiler` aleyhine genişleten başörtüsü söylemi, İslam`ın ahlaki ve medeni öz..»»

Temel DemirerSibel Özbudun

Ütopya Yayınevi

Türkiye`nin `derin` yakın tarihçesi, tekrar tekrar okunması gereken bir kitap gibi duruyor önümüzde. Her kapattığımızda bir başka uğursuz olayla sayfalarını yeniden karıştırmak zorunda kaldığımız, bir türlü bitmeyen/bitirilemeyen, bir `kara` kitap. Susurluk`la `bitti` denilen, Şemdinli`yle tıslayarak kaldırıyor başını. Yakın bir örnek ise `milli katil` Mehmet Ali Ağca`nın bir `derin devlet` çel..»»

Nusret BilenMurat KöseZeliha Avdan

Yediiklim Yayınları

DGS için yazılmış ilk ve tek kitap olarak piyasaya çıkmıştır. Kitap, DGS mantığına uygun olarak hazırlanmıştır. Şekil yeteneği, mantıksal akıl yürütme ve şifreleme soruları ile DGS mantığına en uygun kitaptır. Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine devam etmek için girdikleri Dikey Geçiş Sınavına katılacak olan öğrencilere yardımcı..»»
Mesut ErdoğanBuğrahan Şirvancı

İnkılap Kitabevi

Salata kavramı aklımıza birkaç şey getiriyor. Birincisi, Türk mutfağında mezelerin salata adı ile sunulması; örneğin patlıcan salatası gibi mezeler. Ancak her ne kadar salata desek de bunlar aslında birer mezedir. Bir diğer salata kavramı ise artık ülkemizde yaygın bir kavram olan açık büfe salatalarıdır. Akşam partilerinde, barbekünün yanında veya otel büfelerinde bu tür salata barlarına sıkça r..»»
Jack Ensing Addington

Akademisyen Kitabevi

Bu kitapta kuram, yapı, süreç, mevzuat ve informal bazı boyutlar bakımından okul yönetimine ilişkin kuramsal temeller irdelenmiştir. Okul yönetimine ilişkin giriş niteliği taşıyan bu eserde okulun çağdaş bir sosyal yaşam alanı haline getirilmesinde okul yöneticileri, politika yapıcılar ve diğer paydaşlar için önemli olabilecek konulara değinilmiştir. Okul yöneticileri v..»»
M. Mustafa Uzun

Ravza Yayınları

 İnsanlık tarihi aynı zamanda Hak-batıl mücadelesinin de tarihidir. Bu mücadelede bir tarafta Hak yani her zaman doğru taraf, diğer tarafta ise batıl vardır. Bütün peygamberlerin batılı savunun düşmanları olmuştur “ (Resulüm!) Ve işte biz böyle her peygamber için günahkarlardan bir düşman yapmışızdır. Bununla beraber hidayet verici ve yardımcı olarak Rabbin yeter.” (Furk..»»
Mehmet Devrim Topses

Paradigma Akademi Yayınları

Sosyal bilimlerde teori, pratikten elde edilmektedir. Pratiğe dayanmayan bir teori, bilimsel bir içerikten yoksundur. Kaldı ki, pratiğe dayanıyor olması bile teoriden kuşku duymayacağımız anlamına gelmeyecektir. Çünkü yaşam, sürekli olarak değişmektedir. İncelediğimiz olguyu etkileyen değişkenler yok olmakta, yeni değişkenler doğmaktadır. Toplumsal olguları yaratan çevre..»»
Ömer Devecioğlu

Çankaya Yayın Dağıtım

Arka Kapak Yazısı         2. ve 3. sınıflar için Çankaya Masalları Kırmızı Seri, 10 kitap + her kitap için 10 soru toplam 100 soruluk değerlendirme test kitabı içermektedir, setimizdeki kitaplar düz yazılı renkli resimlidir, 2 ve 3 sınıflara okuma setidir   İçindekiler 1-Çizmeli Kedi 2-Çakmak 3-Minik Kız 4-Kurabiye çocuk 5-Oduncunun Çocukları 6-Sihirli Fasül..»»
Ömer Devecioğlu

Çankaya Yayın Dağıtım

Arka Kapak Yazısı       2. ve 3. sınıflar için Çankaya Masalları Pembe Seri, 10 kitap + her kitap için 10 soru toplam 100 soruluk değerlendirme test kitabı içermektedir, setimizdeki kitaplar düz yazılı renkli resimlidir, 2 ve 3 sınıflara okuma setidir İçindekiler 1-İkizler 2-Kırmızı Başlıklı Kız 3-Altın Kaz 4-Pamuk prenses ve yedi Cüceler 5-İmparatorun yeni Giy..»»
Ömer Devecioğlu

Çankaya Yayın Dağıtım

Arka Kapak Yazısı       2. ve 3. sınıflar için Çankaya Masalları Sarı Seri, 10 kitap + her kitap için 10 soru toplam 100 soruluk değerlendirme test kitabı içermektedir, setimizdeki kitaplar düz yazılı renkli resimlidir, 2 ve 3 sınıflara okuma setidir İçindekiler 1-Çirkin Ördek Yavrusu 2-Lassıe 3-Heıdı 4-Sevgi Masalı 5-Limon Kız 6-Keloğlan ve prenses 7-Arı May..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.