Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Rekreasyon Kitabı - Rekreasyon Kitapları

Rekreasyon konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Rekreasyon kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ayhan GökdenizYakup Dinç

Detay Yayıncılık

Bu çalışmanın asıl amacı, rekreasyon ve animasyon hizmetleriyle ilgileneceklere rehberlik edecek temel bilgileri vermektir. Bu çalışmada işletme disiplini içerisinde kalarak, değişik bir formatla Türk turizminde yeterince işlenmemiş bir konu detaylı bir şekilde incelenmeye çalışılmıştır. Kitap, öncelikle turizm ve spor animasyonu öğrencilerine, sektöre, animatörlere, turistik işletme ve yöneticile..»»
Suat Karaküçük

Gazi Kitabevi

İçindekiler 1.Bölüm : Zaman, Boş Zaman ve Rekreasyon Boş Zaman Rekreasyon 2.Bölüm : Ekorekreasyon Tanım ve İçeriği Neden Ekorekreasyon? Ekorekreasyon Mu, Ekoturizm mi? Ekorekreasyon Çeşitliliği Ekorekreasyonist Kimdir? 3.Bölüm : Kavramlar Ekoloji Ekosistem Biyoçeşitlilik Sürdürülebilirlik Çevre Çevre Sorunları Çevre Sorunlarının Nedenleri Küresel Çevre Sorunları Türkiye'd..»»
Faik Ardahan

Detay Yayıncılık

Daha mutlu bir yaşam için, zaman başta olmak üzere diğer tüm kaynakları etkin, verimli kullanmalı ve yönetmelidir. Hedefler belirlenmeli, adım adım ona ulaşmak için nitelikli çaba harcamalı. Herhangi bir rekreasyonel etkinliği gerçekleştirmek için profesyonel olmak gerekli değildir. Herkes her şeyi deneyebilir. Önemli olan kendi gücünle denemekten korkmamaktır, vazgeçmemektir, yaparken keyif almak..»»
Sükran Kilbas Köktas

Nobel Yayın Dağıtım

Rekreasyon, boş zamanı değerlendirme, yeniden tazelenme, yeniden biçimlenme, yeniden güçlenme, yeniden gençlik ve dinçlik kazanma ile yeni bir ruh, akıl ve beden geliştirme anlamlarına gelmektedir. Bu çerçevede rekreasyon yeni ele alınmakla birlikte kökleri insanın akıl, duygu ve toplumsal durumlarında daha derin olarak görülmektedir. İnsanın öz benliğine uygun ve yapmaktan zevk aldığı toplumsal, ..»»
Atila Hazar

Detay Yayıncılık

Bu çalışmanın amacı; rekreasyon ve animasyon hizmetleriyle ilgilenenlere kılavuzluk edecek temel bilgileri vermek, sentezci bir yaklaşımla ve işletmecilik disiplini içerisinde Türkiye`de yeterince işlenmemiş olan animasyon hizmetlerini tanıtarak turizm endüstrisine katkıda bulunmaktır. Bu nedenle çalışma konusu; turizm eğitimi görenlere, animatörlere, stajyer animatör adaylarına, turist rehberleri..»»
Suat Karaküçük

Gazi Kitabevi

Rekreasyon, ülkelerin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişme seviyelerine göre ilgi alanlarına girmekte ve önem kazanmaktadır. Rekreasyon, Türkiye`de de 1980`lerden sonra gündeme daha yoğun olarak girmiş ve kalkınma planlarına alınmıştır. Rekreasyon anlayışının gelişmesi, toplumda yeni iş alanlarının ve yeni beklentilerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Toplumsal beklentilere uygun olarak da..»»
Suat KaraküçükBülent Gürbüz

Gazi Kitabevi

Rekreasyon, kentleşme sürecinde bir İhtiyaç olarak ortaya çıkan, nitel, nicel ve çeşitlilik olarak kentsel ortamlarda varlığını hissettiren bir olgudur. Kentli-insan içinde bulunduğu çalışma, sosyal ve ekonomik ortamların sonucu daha fazla boş zaman ihtiyacı duymaktadır. Öncelikle kentsel yaşam sorunlarını gidermek İçin boş zamanlarını daha fazla artırmak ve istediği gibi değerlendirmek arzusundad..»»
Şükran Kılbaş Köktaş

Gazi Kitabevi

Geniş anlamda rekreasyon; kişinin boş zamanında, bireysel ya da grup olarak yapmış ya da katılmış olduğu herhangi bir etkinliktir. Rekreasyonun doğuştan gelen bir değeri vardır; anlık gereksinimlerin ya da ertelenmiş bir ödülün sonucu değildir. Toplumsal dürtüler, kitle ilgisi, toplumsal süreçler ve sınıf kültürü gibi çevresel e..»»
Kolektif

Detay Yayıncılık

Kitap, toplam 8 bölümden oluşmaktadır. Birinci ve ikinci bölümler “Boş Zaman ve Boş Zaman Teorileri” ile “Rekreasyon Kavramı ve Teorileri” ile ilgilidir. Üçüncü bölümde “Liderlik” konusu etraflı olarak ele alınırken, dördüncü bölümde “Rekreasyonel Liderlik”,  beşinci bölümde, turist rehberlerinin rekreasyon aktivitelerindeki rolleri düşünülerek, “Turist Rehberliği” konus..»»
Suat Karaküçük

Gazi Kitabevi

İnsanların ihtiyaçları üzerine odaklanmış olan rekreasyon, aslında bir ilaç olmayı veya tedavi etmeyi ifade etmez. Ancak rekreasyonun kaynakları ve uygulama yöntemleri gerek engelsiz gerekse özel grup bireyleri için vazgeçilmez bir davranışsal değişim ve eğlence alanını oluşturur. Engelli, hasta ve ileri yaş gruplarını oluşturan özel gruplar için bu durum, engelsiz bireyler için var olan top..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.