Şeref, kumsalı olmayan arızalı bir adadır; bir bırakırsak bir daha geri dönemeyiz. BOiLEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Reis Kitabı - Reis Kitapları

Reis konu başlığında toplam 84 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Reis kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Necdet Pekmezci

Kripto Basım Yayın

8 Ekim 1978, 12 Eylül'ün en kanlı cinayetlerinden birinin tarihi olarak geçti kayıtlara... 7 Türkiye İşçi Partili üniversite öğrencisi Ankara'da Bahçelievler'de öldürüldü.. Abdullah Çatlı, Haluk Kırcı, Ahmet Ercüment Gedikli ve Mahmut Korkmaz kanlı bir imza attılar tarihe... Dava hukuken bitti, ama siyasi olarak hiç bitmedi, hala da güncel. O saldırı neden yapılmıştı? Amacı neydi; dönemin ..»»
Saygı Öztürk

Ümit Yayıncılık

Ünlü yazar Emin Çölaşan, Saygı Öztürk için "Araştırmacı gazeteciliğin günümüzdeki önderlerinden" diyor ve bu kitabın önsözünde şunları yazıyor:

"Saygı`nın yeni kitabına da, büyük bir onur ve mutlulukla önsöz yazıyorum. Saygı bu kitabında da `ulaşılmaz` belgelere ulaşmış ve hiç bilmediğimiz bazı gerçekleri gözler önüne sermiş. Bu kitap hem bir belgesel, hem de adeta bir macera romanı. Yine..»»

Saygı Öztürk

Doğan Kitap

Daha önce 9 baskı yapan bu önemli kitabı genişleterek tekrar bastık. Usta gazeteci Saygı Öztürk karanlıklar perdesini biraz daha aralıyor.»»

Najat El Hachmi

Sel Yayıncılık

“Kanalın öte ucunda aile reisimiz ise bir kız evlat sahibi olmaktan ötürü hem memnun, hem de onun olmayan ya da olduğunu kanıtlayamayacağı bir kız evlat sahibi olmaktan ötürü öfkeliydi…” Faslı bir ailenin uzun süre bekledikten sonra kavuştuğu oğlan çocuğunun onlara bunca bela açacağını kim bilebilirdi ki? Ne yaşadığı hayatın ne de yaşadığı ülkenin ona göre olmadığına inanan Mimoun, gittiği ..»»
Attila İlhan

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Yıl 1920. "Reis Paşa" artık Anadolu`ya geçmiş, milletvekilleri Ankara`ya toplanmakta... Yurdun dört bir yanında direnişin ateşi harlanmış. Ama kışkırtmaların, ayaklanmaların da ardı arkası kesilmiyor. Ortalık toz duman. "Reis Paşa", bir yandan savaşı yönetirken, bir yandan da tasarladığı geleceğin tohumlarını atıyor... Allahın Süngüleri bu büyük direnişin öyküsünü anlatıyor ve onun kahramanl..»»
Fuat Sezgin

Boyut Yayın Grubu

Boyut, Piri Reis'in 1513 tarihli Dünya Haritası'nın 500. Yıldönümü'nde, Piri reis kitaplığına haritacılık ve denizciliğe dair benzersiz bir eser daha ekliyor: İstanbul İslam, Bilim ve Teknoloji Müzesi'nin kurucusu, araştırmacı Prof. Dr. Fuat Sezgin tarafından hazırlanan; "Amerika Kıtasının Müslüman Denizciler Tarafından Kolomb Öncesi Keşfi ve Piri Reis". Dünyanın önemli İslam Bilim Tarihi Araştı..»»
Rıza Kutlu Işık

Caretta Yayıncılık

Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, başarılı, ilkeli, vizyoner bir iş adamı olmasının yanı sıra, avcılık sporun av e doğaya tutkuyla bağlı bir avcı… Kendisini ***avcılık tutkusu körelmemiş şanslı insanlardan biri*** olarak tanımlayan Rıza Kutlu Işık, avcılığa dair bütün incelikleri öğrendiği ustası, duayen Galip Nişlioğlu'yla 30 yıl süren dostluğunu ve pek çoğunu dünyanın dört ..»»
Abdurrahman Aksu

Yolculuk Yayınevi

Zekâsıyla, espri anlayışıyla, olaylara yaklaşma tarzıyla tipik bir Karadenizli. En iyi şekilde kendini yetiştirmiş, bilgi dağarcığı ve ufku geniş bir reis. Uçuk kaçık fikirlerini, hayallerini hayata geçiren bir reis. Halkın refahını hayat amacı edinmiş bir Baba Reis, Ekrem Orhon. Bu oyunda Baba Reis Ekrem Orhon'un hayatı anlatılmaktadır. Karşılaştığı engelleri Karadeniz zekâsıyla ..»»
Nazır Şentürk

Doğan Kitap

Reisülküttabların 118 yıllık Babıâli Serüveni… Fatih Kanunnamesi’nde işleri “veziri azamın önünde, işlem görecek konuları yüksek sesle okumak” olarak belirtilen reisülküttabların görevi aslında bundan çok daha fazlaydı. Tayinler, tevcih beratları, emirler ve hükümler Divan kâ..»»
Meva A. Önyurt

Kapı Yayınları

New York'ta tarih bölümünde yüksek lisans yapan Elif, tez konusu olarak Piri Reis'in Kitab-ı Bahriyesini seçtiğinde kendini yüzyıllardır süregelen bir hazine avının ortasında bulacağından habersizdir. Öyle ki tezi üzerinde çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra kendini başta tesadüf zannettiği bir takım esrarengiz olayların..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.