Haksızlık sadece bir tarafta olsa davalar uzun sürmezdi. La Rochefoucauld [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Reçel Kitabı - Reçel Kitapları

Reçel konu başlığında toplam 32 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Reçel kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Muhammed Masum

Pamuk Yayıncılık

Tasavvuf ilmi. Allah ile kul arasındaki ilgiyi işleyip uygulatan bir sistemi içerdiği için İslam ilimleri arasında haklı bir önceliğe sahiptir. İmam-ı Rabbani hazretlerin ifadesiyle Nakşibendiyye yolu günümüz tarikatları içerisinde Allah Resulünün sünnetine en uygun olanıdır. Bu eser seyri süluk eden taliplerin manevi susuzluklarını ..»»
Hakîm Tirmizî

Hayykitap

Kul, önce Allah'ın emir ve yasaklarına riâyet etmekle sonra da nâfilelerle yakınlığa ulaşır. Kulun edâ ettiği nâfilelerin en büyüğü de kötü arzuları terk etmektir. Sadece hac, oruç ve namaz gibi ibadetleri yapmakla nefs arınmaz. Kalplerin temizliği bunların yanı sıra ancak kini, aldatmayı ve nefreti terk etmekle, nefsin kötü huylarını arındırmakla olur. Çünkü kalpler ancak temizlik ve arınma ile A..»»
Hakîm Tirmizî

Hayy Kitap

Kul, önce Allah'ın emir ve yasaklarına riâyet etmekle sonra da nâfilelerle yakınlığa ulaşır. Kulun edâ ettiği nâfilelerin en büyüğü de kötü arzuları terk etmektir. Sadece hac, oruç ve namaz gibi ibadetleri yapmakla nefs arınmaz. Kalplerin temizliği bunların yanı sıra ancak kini, aldatmayı ve nefreti terk etmekle, nefsin kötü huylarını arındırmakla olur. Çünkü kalpler ancak temizlik ve arınma ile ..»»
Çağatay Güler

Yazıt Yayıncılık

İçindekiler Sudoku Bulmacaları Nasıl Çözülür? Bulmacalar Bulmaca Çözümleri »»
Michel Butor

Yapı Kredi Yayınları

Bir lise sınıfını betimlemeye çalışmanın sonuçları nerelere varabilir? Bir anlatıcı bir`in altı çizilmeli çünkü Dereceler`de üç farklı anlatıcı var, bir tarih öğretmeni, içinde kendi yeğeninin de buluduğu bir sınıfta birkaç ders yılı boyunca olan biteni anlatmaya girişiyor. Derken yeğenine bırakıyor kalemi, daha doğrusu olayları yeğeninin ağzından aktarmaya başlıyor.

Üçüncü ve son bölümdey..»»

İ. Burhan Türkşen

Abaküs Kitap

***Kesin olan hiçbir iddia yoktur... fakat bu yeni iddialar üretmemize engel olmaz.*** Carneades, M.Ö. 214-129 Prof. Dr. İ. Burhan Türkşen'den Dereceli (Bulanık) Sistem Modelleri Üzerine Bir Başyapıt! Bu kitap yeni bulanık sistem modelleme yaklaşımları üzerine odaklanmaktadır. Bu yeni yaklaşımlar tip-1 ve tip-2 bulanık kümelerini ve genetik algoritmalar ve destek vektör makinaları gibi diğe..»»
Paul Strathern

Gendaş Kültür

EINSTEIN VE GORECELIK KURAMI BUYUK FIKIRLER»»
Mehmet Yeşilyaprak

Beta Basım Yayım

Katılım bankacılığının ve kredi derecelendirmesinin her geçen gün önem kazanması nedeni ile bu çalışma, gerek teorik gerekse de pratik bir bakış açısıyla hazırlanmış ve Türkiye’ye özgü verilerle faktör analizleri, istatistiki analizler yapılmıştır. Toplam beş bölümden oluşan çalışmada katılım bankacılığına genel bir bakış yapılmış, katılım bankalarında kredi ve risk, katılım bankalarında kredi ..»»
H. Hüseyin Erbil

Nobel Akademik Yayıncılık

Newton mekaniği ve göreceli mekaniğin temel kavramları belli ölçüler içinde verilmektedir. Konular işlenirken oldukça kısa ve kolay anlaşılabilir bir biçimde verilmeye özen gösterildi. Çok ayrıntıya girildikçe özden uzaklaşılacağı, bir konu çok ayrıntılı anlatıldığı zaman asıl noktaları yakalamanın güç olacağı ilkesi ve deneyimi göz önüne bulunduruldu. Okuyucu kısa ve temel bilgileri iyice anladığ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız