Şeref, kumsalı olmayan arızalı bir adadır; bir bırakırsak bir daha geri dönemeyiz. BOiLEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Psikopat Kitabı - Psikopat Kitapları

Psikopat konu başlığında toplam 27 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Psikopat kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Tarık Solmuş (Editör)

Doruk Yayınları

Hayatları boyunca bir sekilde suç islemiş, başkalarına acı çektirmiş olan insanların; örneğin cinsel tacizcilerin, tecavüzcülerin, mobbingcilerin, iskencecilerin, çete üyelerinin, dini / politik örgüt liderlerinin, ırkçıların, diktatörlerin ya da seri katillerin psikolojisi… Psikopatlık, yani narssizm, antisosyal davranışlar, sadizm, paranoid özellikler… Ahlaki değerlerden uzaklık, içgörüsüzlük, e..»»
Nir Hezroni

Garaj Kitap

Ajan 10483 hâlâ hayatta ise, derhal yok edilmeli Ajan 10483, Örgüt tarafından işe alınmış bir suikastçidir. Öldürmesi için ona verilen üç hedefini kusursuz bir şekilde ortadan kaldırır. On yıl önce ölmüş olması gerekirken, Örgüt’te onu yetiştiren kişilere gönderdiği günlük, henüz ölmediğini ve başka hedefleri olduğunu anlatmaktadır. Ajan 10483, hâlâ hayatta ise, bir şey..»»
Fikret Topallı

İthaki Yayınları

Kimi gaipten sesler duyuyor, kimi kötü geçen çocukluğunun intikamını alıyor, kimi kurbanlarının acısını dindirdiğini düşünüyor kimi de sadece sapıkça dürtülerini bastırmak için öldürüyor. şledikleri cinayetler aylar hatta yıllar sonra çözülüyor, polisler karşılaştıkları vahşet karşısında ..»»
Manfred SpitzerBrendan A. Maher

Gendaş Kültür

Bir yanda düşünce, algı, kendilik ve akılsallık gibi klasik felsefi temalar. Diğer yanda düşünce bozukluğu, varsanılar, sanrılar, kendilikte düzensizlikler, akıldışı davranışlar gibi psikopatolojik olgular. Elinizdeki yapıt, farklı araştırma alanlarından gelen bir grup bilim adamının bu kavram ve olguları tartışmaya ve bir bütünlüğe ulaşmaya yönelik çabalarından oluşuyor. Bu yapıtın dilimize ..»»

Sigmund Freud

İlya Yayınevi

Basımının 50. Yılında Dr. Rainer Funkun Sonsözüyle Hiçbir şey bilmeyen, hiçbir şeyi sevemez. Hiçbir şey yapamayan, hiçbir şeyden anlamaz. Hiçbir şeyden anlamayan insan değersizdir. Oysa anlayan biri, hem sever hem fark eder hem de görür? Bir şeyde ne kadar bilgi varsa, o kadar büyük sevgi vardır? Bütün meyvelerin çileklerle aynı zamanda olgunlaştığını zanneden biri, üzümleri hiç tanımıyor demektir..»»
Sigmund Freud

Tutku Yayınevi

Sıradan bir psikoloğa, bildiğimizden emin olduğumuz özel bir ismi nasıl olup da unutabildiğimiz sorulsaydı, özel adların belleğimizde yer tutan diğer bilgilere göre daha unutulmaya yatkın olduğu cevabını vermekle yetinirdi. Özel adların ***tercihli*** bir şekilde unutulması konusunda haklı nedenler ileri sürer, ama bu sürecin daha derindeki nedenlerini açıklamadan konuyu kapatırdı. Çok genel bir..»»
Sigmund Freud

İthaki Yayınları

Yayımlanışının üzerinden yüz yılı aşkın bir süre geçmiş olmasına rağmen, Günlük Yaşamın Psikopatolojisi hâlâ Freud'un en çok okunan metinlerinden biri. ***Özel Adların Unutulması***, ***Dil Sürçmeleri***, ***Yanlış Okumalar ve Kalem Sürçmeleri***, ***İzlenimlerin ve Tasarıların Unutulması*** gibi konu başlıkları bu ilginin nedenini açıklıyor. Çarpıcı anekdotlar ve olgularla dolu olan Günlük Yaşamı..»»
Sigmund Freud

Tutku Yayınevi

Sıradan bir psikoloğa, bildiğimizden emin olduğumuz özel bir ismi nasıl olup da unutabildiğimiz sorulsaydı, özel adların belleğimizde yer tutan diğer bilgilere göre daha unutulmaya yatkın olduğu cevabını vermekle yetinirdi. Özel adların "tercihli" bir şekilde unutulması konusunda haklı nedenler ileri sürer, ama bu sürecin daha derindeki nedenlerini a&cce..»»
Sigmund Freud

Alter Yayıncılık

Sıradan bir psikoloğa, bildiğimizden emin olduğumuz özel bir ismi nasıl olup da unutabildiğimiz sorulsaydı, özel adların belleğimizde yer tutan diğer bilgilere göre daha unutulmaya yatkın olduğu cevabını vermekle yetinirdi. Özel adların "tercihli" bir şekilde unutulması konusunda haklı nedenler ileri sürer, ama bu sürecin daha derindeki nedenlerini açıklamadan konuyu kapatırdı. Çok genel bir şek..»»
Ertuğrul Köroğlu

Hyb Yayıncılık

Psikopatoloji kavramı, ***Ruhsal bozuklukların doğasıyla; diğer bir deyişle ruhsal bozuklukların nedenleri, eşlik eden yapısal ve işlevsel değişiklikler ve ruhsal bozuklukların görülme biçimleriyle ilgilenen bilim dalı*** olarak tanımlanmaktadır. Psikopatoloji, özgül birtakım ruhsal bozuklukların tanımlanması ve bunların nedenleri üzerinde durulması konularını kapsarken, klinik psikopatoloji..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.