Kadınlar zayıftır;ama analar kuvvetlidir! Victor Hugo [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Patagonya Kitabı - Patagonya Kitapları

Patagonya konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Patagonya kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Şevki Özdemir

Babıali Kitaplığı

Akşamın yüzünün döküldüğü yerde bekleyeceğim seniTavus kuşu bahçesinde yüreğiminŞiir alaylarıyla bekleyeceğimSenfonisiyle baharınTürküsünde güneyi taşıyanKuzeyli bir flamingonun gagasındaÖzgürlüğün manifestosunu yazan daktilonun tuşunda»»
Gülten Dayıoğlu

Altın Kitaplar

Gezi tutkunu sevgili dostlarım, merhaba! Yine bize yol göründü. Bu kez, gizemli buzullar kıtası Antarktika ve Patagonya’ya gidiyoruz. Sizlere, gezi tutkunu dememi yadırgamayın. Eğer öyle olmasa elinizdeki kitabı okumaya girişir miydiniz? Antarktika’yı gezerken, birçok kez kamçı yemiş gibi sarsıldım. Gördüklerim, duyduklarım bazen gökkuşağının ışıltılı renkleriyle, bazen de kasırga sertliğiyle varl..»»
Luigi Mignacco

Lal Kitap

Luis Sepulveda

Can Yayınları

Şili'li yazar Luis Sepulveda'nın en büyük tutkusu, yolculuk yapmak, dünyayı dolaşmak, insanları tanımak ve onların öykülerini dinlemek. Patagonya Ekspresi, dinlediği öyküleri kendi yorumuyla anlatan, olağanüstü anlatma yeteneğiyle gerçeği zenginleştirerek edebiyata dönüştüren Luis Sepulveda'nın yaptığı ilginç yolculukların bir dökümü. Bolivya sınırını geçerken başına gelenleri, Ekvador'un unutlm..»»
Paul Theroux

Yapı Kredi Yayınları

'Paul ve ben Patagonya'ya farklı nedenlerle gittik. Fakat biz gezginsek bile edebiyat gezginiydik. Edebi bir referans ya da bağlantı bizi, nadir rastlanan bir hayvan ya da bitki kadar heyecanlandırabilir ve bu yüzden Patagonya'nın edebiyat açısından hayal dünyamıza etki ettiği bazı durumlara burada değindik. Sürgünler her ikimizin de çok ilgisini çekti. Dünyanın geri kalanı yarın havaya uçsa, Pata..»»
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız