Zaman büyük bir öğretmendir. Ne yazik ki tüm öğrencilerini öldürür.-- Curt [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Otoban Kitabı - Otoban Kitapları

Otoban konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Otoban kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Jack Sargent

Altıkırkbeş Yayınları

Kayıp Otobanlar, türün kilit filmlerine dair detaylı makaleler üzerinden Yol Filmi türünün tarihçesini araştırıyor. Bu etraflı ve keyifli incelemeler ışığında Yol Filminin açık ve öz bir post-modern resmini ortaya koyuyor. Yol Filmi ile Western, kara film, korku ve bilim-kurgu gibi türlerin, şimdiye kadar pek üstünde durulmamış kesişmelerinin de izini sürüyor.Kayıp Otobanlar, “The Wizard of Oz“dan..»»
Fırat Uran

Sola

Kitabın veda cümlesine geldiğinizde, yol boyu tanıştığınız herkes sizin de hayatınıza karışmış olacak, şehirde rastladığınız yüzlerde kitaptaki çizimlerden izler bulacaksınız ve vapurdan bakıp da iskelede ne zaman bir mor atkı görseniz, bir ‘acaba’ kalacak içinizde.- Feride Çiçekoğlu“Çiğ köfte ile sushi’ye eşit mesafede duranlar… Uyumayıp da gözlerini dinlendirenler… Müjde Ar olup da Gülşen Bubiko..»»
Metin Öztürk

Cinius Yayınları

Bir yerde okumuştum, tam hatırlamamakla birlikte şöyle bir şeydi "Şiir onu yazana değil ihtiyacı olana aittir." Hangimiz duygularımıza tercüman olsun diye karşımızdakine bir şiir okumamışızdır, hele bu sevdiğimiz biriyse, hele bu sevgilimizse, hele bu sevgilimiz olmasını istediğimiz biriyse?... Karşımızdakine yoğun duygularımızı anlatmakta yetersiz kaldığımızda hep bu birkaç satır bizim imd..»»
Volkan Gönenç

Çatı Kitapları

Biraz anı biraz roman olan bu kitap, 1991-92 yıllarında yaşanan bir yolculuğun hikâyesidir. Yazarımız çıktığı bu maceralı yolculukta gözlem ve deneyimlerini neşeli bir üslupla okuyucusuna sunuyor. Bunu derken her satırın neşeli olduğunu da söyleyemeyiz. Yukarıda belirtilen zaman dilimi Balkanlar'da bir şeylerin değişmeye, insanların birbirlerini kırmaya başladığı zamandır da. Bu arada üzerinden o..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.