Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Niyet Kitabı - Niyet Kitapları

Niyet konu başlığında toplam 229 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Niyet kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Jared Diamond

Timaş Yayınları

COKUS MEDENIYETLER NASIL AYAKTA KALIR YA DA YIKILI»»
Jared Diamond

Timaş Yayınları

Jared Diamond'un Tüfek, Mikrop ve Çelik kitabı ülkemizde 50 binden fazla sattı. İkinci kitabı Çöküş 22 dile çevrildi ve tüm dünyada bir milyondan fazla sattı. Jaredd Diamond Tüfek, Mikrop ve Çelik'e batı medeniyetlerinin dünyanının en önemli bir kısmında hâkimiyet kurmalarını sağlayan teknoloji ve dokunulmazlıkları nasıl ve niçin geliştirdiğini inceliyordu. Çöküş kitabında ise madalyonun diğer tar..»»
Fethi YağızErcüment Şahin

Kendi Yayını

1992 yılında Fethi YAĞIZ ile Ercüment ŞAHİN`in birlikte hazırladıkları "Denizde Canlı Kalabilme" adlı kitabın yerini alacak daha geniş ve kapsamlı bir kitap olan "DENİZDE EMNİYET VE CANLI KALABİLME" isimli yeni kitap; Mart 2010 tarihi itibariyle piyasaya çıktı. Safety at sea (denizde emniyet ) ve Survival at sea (denizde canlı kalabilme ) konularını birlikte ve geniş bir şekilde ele a..»»
Touraj Atabaki

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Sosyal tarihi henüz yeterince araştırmacının yönelmediği bir alan olan Ortadoğu`nun durumunu değerlendiren kitap, zamanın ölçülmesi ve işgücü kavramı, devlet-çalışan ilişkileri ve emeğin eşit karşılığı mücadelesi, devlet eliyle yerinden edilme olgusu, farklı etnik ve dini kimliklerin devlet karşısında eşit hak talepleri, toplumsal cinsiyet sorunu ve kadının toplumsal yaşamdaki yerinin belirlenmesi..»»
Nur Nacar Logie

Alter Yayıncılık

Dil aslında bir anlamda, tercihleri ve niyetleri kodlama, kodlanmış olanı yorumlama aracıdır. Tercihler niyetin, niyet tutumun, tutum aidiyetin göstergesidir. Toplumsal açıdan bakıldığında aslında en küçük topluluktan en büyük topluluğa kadar yüzlerce dil ve dil düzeyinin oluşturulması ve konuşulmasında en büyük etken aidiyetten kaynak..»»
Nur Nacar- Logie

Alter Yayınları

Dil aslında bir anlamda, tercihleri niyetleri kodlama, kodlanmış olanları yorumlama aracıdır. Tercihler niyetin, niyet tutumun, tutum aidiyetin göstergesidir... (Tanıtım Bülteninden) »»
Mustafa Emre Civelek

Beta Yayınları

. Giriş . Literatür Araştırması . Araştırma Metodu ve Ölçümü . Veri Analizi ve Sonuçları . Araştırmanın Katkıları ve Değerlendirmeleri . Sonuç        »»
Nevzat Sönmez

Seçkin Yayıncılık

Nevzat Sönmez

Seçkin Yayıncılık

Bu kitap hem öğrenciler hem de meslek mensupları için temel bir kaynak kitaptır. Öncelikle Polis Meslek Yüksek Okul öğrencilerine yönelik yazılmış olan bu kitap, sonunda 650 soruluk soru bankasına sahip olmasıyla benzer yayınlardan oldukça farklılaşmaktadır. Polis Akademisi-Güvenlik Bilimleri Fakültesi ve PMYO öğrencileri için müfredat programı çerçevesinde temel kaynak ders kitabı olarak hazırlan..»»
Hulusi Şentürk

Çıra Yayınları

Yeryüzünde halife olarak yani varlıklar aleminin idare edicisi olarak yaratılan insanın mükellefiyetlerini Kur'an odaklı anlatan bir eser.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.