Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Niyet Kitabı - Niyet Kitapları

Niyet konu başlığında toplam 229 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Niyet kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nina Ergin

Koç Üniversitesi Yayınları

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen sempozyumdan derlenen kitapta Selçuklu, Osmanlı, Safevi ve Babüri hamamlarının mimarisinin ve kültürel bağlamının dönüşümü$$ Batı’daki Türk hamamları ve ressamların gözünden hamamlar gibi konular inceleniyor. Osmanlı İmparatorluğu&rsq..»»
Ali Rıza Malkoç

Kitap Kurdu

Diğer kitaplarımı yazarken, bir taraftan da düşünsel/tarihi romanımı kurguluyor ve notlar alıyordum. "Toplumsal bir içerik olmalı, mantıksal bir örgü içermeli, evrensel ve bilimsel mesajlar vermeli, ahlâk, adalet, vicdan, estetik, zarafet donanımıyla yürümeli, okuma-yazması olan her yetişkin kolayca anlayabilmeli, akıcı olmalı, çözümler sunmalı" öngörüsüyle yola çıktım. Tasvir, betimleme, süsleme ..»»
Kolektif

Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet İşleri Başkanlığının asli görevlerinden biri toplumun din konusunda aydınlatılmasını sağlamaktır. Bu da Başkanlığımıza çok geniş bir bilgi alanında sorumluluk yüklemektedir. Kültür ve medeniyet tarihi de bu alanın içinde yer almaktadır. Yurdumuzda aşağı yukarı bin yıllık bir tarihi olan Anadolu İslam kültür ve medeniyetinin ortaya koyduğu birikim de bu çerçevede değerlendi..»»
Kolektif

Diyanet İşleri Başkanlığı

Kitap, eğitim, bilim, sanat, edebiyat, mimari, musiki ve sosyal hayat boyutlarıyla Anadolu’da yeşeren İslâm medeniyetini tanıtıcı içerikte hazırlanmıştır. Kitap, medeniyetler beşiği olan Anadolu’nun İslâm medeniyetine ait eserler bakımından da son derece zengin olduğunu hem yazınsal hem de görsel bir şölen eşliğinde sunmaktadır. Kitabın hazırlık ..»»
Gustave Le Bon

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Vurgulamak gerekir ki, sahip olacağımız loş ışık altında,kuleleri çatlamış yabancı şehirler,perili saraylar,tapınaklar,altın rengi bir güneşin altında parlayan minareler,çölleri aşan deve kervanları,rengarenk ve parlak elbiseler giymiş değişik ırktan insanlar,derileri bronzlaşmış köleler,peçeli kadınlar,bizlere bu medeniyet hakkında çok detaylı bilgi verecektirOnlar Arabistanın derinliklerinde en ..»»
Mine Sultan Ünver

Selis Kitaplar

Medeniyetimiz kimi zaman ***Vakıf Medeniyeti*** kimi zaman ***Hoşgörü Medeniyeti*** gibi nice güzel vasıfla adlandırıldı. Daha da ulvi sıfatları hak eden medeniyetimize başka bir tanımlama aransa ***Aşk Medeniyeti*** de diyebiliriz. Zira bu topraklarda aşk en güzel halleriyle, edeple, zerafetle yaşandı. İnsanımız sadakati ve fedakarlığıyla efsane niteliğinde nice gerçek sevdaya hayat verdi. Ebu..»»
Poppy J. Anderson

Hep Kitap

Almanya’nın severek okunan yazarlarından Poppy J. Anderson, okurlarına üç kitaplık lezzetli mi lezzetli aşk romanları sunuyor.“Aşkın Tadı” isimli dizide romanların konuları da değişiyor, kahramanlar da… Değişmeyen tek şey, birbirinden lezzetli yemekler! hep kitap, dizinin ilk kitabı İçinde Aşk Var’dan sonra ikinci kitapla da okurlara muhteşem bir aşk hikâyesi sunmaya haz..»»
Ahmet Şahin Aksoy

Öz Eğitim Yayınları

Bu çalışmada ***Avrupa ve Türk-İslâm Medeniyetinde Müzikle Tedavi Tarihi gelişimi ve uygulamaları*** detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Uzun bir tarihi süreci konu edindiğimiz için ulaşabileceğimiz kaynaklara dayanarak en eski dönemlerden XX. yüzyıla kadar iki önemli medeniyetin yani, Türk-İslam ve Batı medeniyetinin müzikle tedavi konusunda ulaştıkları nokta, bilgi birikimi ve birb..»»
Tzvetan Todorov

BGST

“Tanrı’nın ölümünden, ütopyaların çöküşünden sonra müşterek yaşamımızı hangi entelektüel ve ahlâki temel üzerine inşa etmek istiyoruz?” Çağımızın önemli düşünürlerinden Tzvetan Todorov bu soruyu, Aydınlanma ve hümanizm geleneğini eleştirel biçimde sahiplenme çağrısı yaparak yanıtlar. Aydınlanma, insanın kaderini eline almaya ve eylemlerinin nihai amacını insanlığın esenliği olarak belirlemeye ..»»
Muhammed Said Ramazan El-Buti

Kayıhan Yayınları

…derken bir başka medeniyet (Azgın Medeniyet) ortaya çıktı ve hızla ilerlemeye başladı. Müslümanlar tarafından terk edilen gayret, mücadele ve akıl prensipleri Batı milletlerinin eline geçti. Müslümanlar böyle uyuşukluk içine girerken, Batılılar Müslümanların terk ettikleri gelişme prensiplerini uygulayarak daha çok ilerlemeye başladılar. Müslümanların kaybettikleri ins..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.