Şiir, zeka ülkelerinde uzun ve üzücü yolculuklardan sonra doğan şeydir. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Niş Kitabı - Niş Kitapları

Niş konu başlığında toplam 493 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Niş kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Vahit Doğan Feriha Bilge Tanrıbilir - Banu Şit -

Seçkin Yayıncılık

Yirmi yılı aşkın geçmişe sahip olan Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından hazırlanan dergi;  hukuk alanındaki ulusal ve uluslararası çalışmaları hukukçulara, konunun uzmanlarına, mahkemelere ve hukuka ilgi duyanlara duyurmayı amaçlamaktadır Dergide hukukun teorik ve uygulamalı alanlarında yazılmış makalelere, derlemelere, olay ve karar incelemelerine, çevirile..»»
Josip Novakoviç

İnkılap Kitabevi

Çağdaş Dünya Edebiyatı»»
Mustafa Erdem Sakınç

Ütopya Yayınevi

ABD'nin 11 Eylül saldırısından sonra hayata geçirmeye soyunduğu "Dünya İmparatorluğu" distopyasının analiz edildiği bu yapıtta, farklı ülkelerden yazarlar, 11 Eylül saldırısını, ABD patentli "YDD" terörü ve "YDD'nin büyüyen küresel eşitsizlikleri arkaplanında yorumluyor, 11 Eylül durağının ardından kü..»»
Ali Gümrah Toker

Seçkin Yayıncılık

Bir diğer adıyla Viyana Sözleşmesi olarak da bilinen bu hukuki düzenlemeler bütünü, milli hukuklardaki farklılıklar yüzünden oluşan anlaşmazlıkların giderilerek, uluslararası ticaretin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla taraf ülkeler arasında yapılandırılmış bir ticari hukuk düzenlemesidir. Türkiye bu sözleşmenin sonuç metnini imzalamış fakat sözleşmeyi henüz onaylamamıştır. Uygulama alanı geniş..»»
Meryem Aybike Sinan

Nesil Yayınları

Tarihin en büyük ve en görkemli kuşatmalarından birini günü gününe ele alan, fetih hazırlıklarını anbean tüm ayrıntılarıyla gözler önüne seren dev bir eser… Bir yanda fethin kumandanları Fatih Sultan Mehmet’ten Zağanos Paşa’ya, manevi mimarları Akşemsettin’den Molla Gürani’ye ve nice isimsiz kahramanlarına kadar tarihi değiştiren kutlu ordunun neferleri… Diğer yanda İmparator Konstantin,..»»
Mustafa Önsay

Taş Mektep Yayıncılık

Düşünce kuruluşlarından beklenen tek tek bireylerin bir insicam içinde geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaları, bu fikirlerin toplumun önün açan, siyasi karar alıcılar için alternatifler oluşturan söylemler haline gelmesini temin etmeleridir. Bu bağlamda 25 Aralık 2015 tarihinde Küresel Araştırma Düşünce Merkezi GRTC yayınladığı ‘Türk Tipi Başkanlık Sistemi’ raporu ile ..»»
Ferit Ragıp Tunçor

İnkılap Kitabevi

Ferit Ragıp Tuncor»»
Hamit Erdem

Sel Yayıncılık

Kitaba konu olan tarihsel dilim, yani 1920 yılı, Türk siyasi hayatında özellikle ‘sol’ örgütlenmeleriyle örneği olmayan farklı bir dönemdir. Bu bir yıla, arka arkaya kurulan ve kapatılan dört siyasi partinin; ‘Yeşil Ordu Cemiyeti, Hafi -gizli- Türkiye Komünist Partisi, Türkiye Halk İştirakiyun Fırkası, (Resmi) Türkiye Komünist Fırkası’nın ömrü sığmıştır. Sonradan, devletin kararttığı ..»»
Kolektif

Okan Üniversitesi Yayınları

Sempozyum öncesinde çalışmalarına başlayan atölye grupları, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Akedemisyenler, Teknik Başkan Yardımcıları, Sivil Toplum Örgütleri ve Meslek Odaları temsilcilerinden oluşmuştur. Amaç; kentle ilgili sorunları farklı aktörlerin bakış açıları ile tartışmak ve yeni fikirlerin üretilmesini sağlamak olmuştur. Bu konuların güncel ve öncelikli olanları; kentsel dö..»»
Uluslararası Hrant Dink Vakfı

Uluslararası Hrant Dink Vakfı

Uluslararası Hrant Dink Vakfı Yayınları her yıl belli bir konuya ayrılmış bir ajanda yayımlayacak. Türkçe, İngilizce ve Ermenice olmak üzere üç dilli yayımlanacak ajandaların ilkinin teması Ermenistan. 2010 Ajandası fotoğrafçı Max Sivaslian`ın çalışmalarıyla zenginleşiyor. »»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »