Her ruh, yeniden düzenleme ihtiyacı duyan bir melodidir. Stephane Mallarme [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Meydan Kitabı - Meydan Kitapları

Meydan konu başlığında toplam 115 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Meydan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Talat Turhan

İleri

2004 yılının 30 Ağutos`una girerken, yine Türkleri Anadolu`dan atmak için çabalayan emperyalist güçlerle boğuşuyoruz. Gerek Kıbrıs`ta, gerek Güneydoğumuzda emperyalist güçlerin maşalığına soyunanlarla mücadele ediyoruz. Türk`ün Anadolu`da tutunmasının iki önemli üssü olan Kıbrıs ve Güneydoğu`da gerek Yunan yayılmacılığına, gerekse Kürt bölücülüğü ve istilacılığına karşı,30 Ağustos önümüzü açac..»»
Ali Kırca

Sabah Kitapları

700.Yılnda Osmanlı "Siyaset Meydanı"»»
Brene Brown

Butik Yayınları

“Hayat Olduğumuzdan Farklı BiriOlmamızı Gerektirmez.Olduğumuz Kişi Olmamızı Gerektirir. Yakından bakınca insanlardan nefret etmek zordur. Yaklaşın.Boş konuşacağınıza gerçeği dile getirin. Uygar olun.El ele tutuşun. Yabancılarla da.Sırtınız sağlam, yüzünüz yumuşak ve yüreğiniz çılgın olsun. Dünyada ait olmadığınızın onayını arayarak dolanmaktan vazgeçin.Bunu misyonunuz haline getirirseniz, il..»»
Ahmet Altan

Birey Yayınları

Evet çok özel bir program olacak bu. Çünkü onlar Türkiye'nin son 50 yıldaki düşünce dünyasına damgalarını vurmuş kişiler.Yazılarıyla, kitaplarıyla, araştırmalarıyla, çok farklı alanlarda ya da benzer alanlarda insanın hikayesini anlatarak geldiler, siyasete yorumlar yaparak geldiler.Aşkı anlattılar ya da kısaca insana dair ne varsa onun üzerine kafa yordular. Bizimle paylaştılar, ufkumuzu açtılar...»»
Buğra Özler

Pınar Yayınları

Malcolm X, 1960'lardan bu yana Afro-Amerikan kuşakların Amerika'da tam eşitlik için verdiği mücadelenin efsane isimlerinden biriydi. Yoksul gettolardan şehir meydanlarına akan siyah öfkenin bizzat kendisiydi. Aynı zamanda sırf derilerinin renginden dolayı ayrımcılığa uğrayan, aşağılanan, hakları elinden alınan milyonlarca Afro-Amerikalıya öz güven duygusunu, mücadele azmini aşılayan özgün bir kişi..»»
Muharrem Uçan

Kalender Yayınevi

“… Sözden top yonttum “Aşk Meydanı”na koydum, eriştiğim menzilleri nişan verdim, gördüğüm nişanları remz ile söyledim. Deliye zincir bağladım. Akıllıya nasihat eyledim. Arif bildi ki ne derim, armağanım anında budur, dahi ne derim. Nice her yana baktım, vücudumdan başka nesne yok… Pes ey talib, hakikat cümle, ilim bir nokta, der hiyal â’lem bir harf, böylece söz özetlend..»»
Adile Çaka

Kozalak Yayınları

Aşk ile dönen ve döndükçe ateşe biraz daha yaklaşan, yanarken aşk uğrunda ölmeyi ibadet sayan bir pervanenin, inanç ve inançsızlık ikileminde kendi var oluş gerçeğiyle yüzleşmesinin sürükleyici bir anlatımla ölümsüzleştirildiği bir eser.İlahi bir mesajın evrensel taşıyıcısı Aşksızlığa Meydan OkumakDünya sürgününde sonsuz aşka yürüyemeyişin isyanı sardığında tüm zerrelerini, varlığını bin parçaya ..»»
Seza Sinanlar

Kitap Yayınevi

Tarihi yarımadanın en görkemli yapılarının arasında sessiz bir koridor; çevresindeki anıtsal yapıları ziyarete gelenler için soluklanılacak bir mekân. Burası Sultanahmet Meydanı, ya da eski adıyla Atmeydanı. Bu meydan Bizans'tan Osmanlı'ya ve Cumhuriyet'e uzanan tarihi geçmişiyle sayısız olaya tanıklık etti. Bugün ortasında Dikilitaş, Örme Sütun, Burmalı Sütun ve Alman Çeşmesi'yle bakımlı bir park..»»
Marc David Baer

Koç Üniversitesi Yayınları

Marc David Baer'in çeşitli akademik dergilerde yayımlanan makalelerinden oluşan Atmeydanı'nda Ölüm, Osmanlı tarihinin kara deliği olan 17. yüzyıla odaklanıyor. Yarısı IV. Mehmed'in iktidarıyla geçen bu yüzyıl, hoşgörünün ortadan kalktığı, din içi ve dinler arası ilişkilerde şiddetin yükseldiği bir dönemdi. Baer, daha Müslüman bir toplum oluşturulması için şiddeti gerekli gören, köktendinci Kadızâd..»»
Marc David Baer

Koç Üniversitesi Yayınları

Marc David Baer’in çeşitli akademik dergilerde yayımlanan makalelerinden oluşan Atmeydanı’nda Ölüm, Osmanlı tarihinin kara deliği olan 17. yüzyıla odaklanıyor. Yarısı 4. Mehmed’in iktidarıyla geçen bu yüzyıl, hoşgörünün ortadan kalktığı, din içi ve dinler arası ilişkilerde şiddetin yükseldiği bir dönemdi. Baer, daha Müslüman bir toplum oluşturulması için şiddeti gerekli gören, köktendinci Kadızade..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız