Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Mari Kitabı - Mari Kitapları

Mari konu başlığında toplam 369 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mari kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Meltem Cansever

NTV Yayınları

Olağanüstü zengin bir kültür mozaiği oluşturan Anadolu'da sayısız uygarlığın benzersiz yapılarıyla beraber yaşıyoruz: mabetler, evler, saraylar, köprüler, kaleler ... Türkiye tarihini oluşturan geleneklerin , inançların, fikirlerin istisnai tanıklığını yapan bu eserler, yüksek estetik değerleriyle Anadolu mozaiğinin zenginliğini sergiliyor. Bu kitap, Türkiye'nin farklı bölgelerindeki üstün mi..»»
Neşe Yaşar Çeğindir

Gazi Kitabevi

1. Birinci Bölüm - Giysi Üretimi2. İkinci Bölüm - Giysi Sanatkarı: Model-İst3. Üçüncü Bölüm - Figür Analizi4. Dördüncü Bölüm - Malzeme-Makine-Montaj-Maliyet5. Beşinci Bölüm - Giysi Geometrisi: Kalıp Konstrüksiyonu6. Altıncu Bölüm - Model Tasarımı ve Ürün Geliştirme7. Yedinci Bölüm - Giysi Boyutlandırma8. Sekizinci Bölüm - Giysi Uyumu9. Dokuzuncu Bölüm - Giysi Tasarım Estetiği»»
Marc Kushner

Optimist

Sisi yutan bina; kâğıttan fuar pavyonu; şişme konser salonu; karda ilerleyebilen araştırma laboratuvarı… Binalardan korunak ve barınak olmanın ötesinde şeyler beklediğimiz bir çağda Architizer.com kurucusu ve mimar Marc Kurshner bu kitabında 100 önemli yapı örneğini dikkatimize sunuyor. Yedi kıtadan en yenilikçi binaları renkli fotoğraflarla sergileyen kitabın her sayfası yüksek bir özgüven, derin..»»
Ulrich Conrads

Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı

  »»
Ahmet Rasim BarkınayMustafa Pultar

Denizler Kitabevi

Adalar Denizi Kılavuzu, Ege Denizi nin kıyı coğrafyası ve seyir koşulları ile ilgili olarak 1925 yılındaki durumu anlatan bir kaynak olmasına rağmen, yalnızca tarihi değerini değil aynı zamanda yararlı bir seyir kılavuzu olma özelliğini hala koruyan bir eserdir. Bir kısım yer adları değişmiş, iletişim, ulaşım ve levazım temini koşulları gelişmiş olsa bile, kitapta içerilen coğrafya bilgilerinin..»»

Orhan Miroğlu

Everest Yayınları

Yakın geçmişimizle yüzleşmek için önemli kitaplara imza atan Orhan Miroğlu, bu kez de dünyanın en kadim halklarından Süryanilerin bu topraklarındaki maceralarını anlatıyor. Süryaniler çok zulüm görmüş ama barıştan yana da bir halktır, kimsenin toprağında gözü yok bu halkın... Çocukluğumun ve gençlik yıllarımın geçtiği Midyat'ta ben bir Süryani'nin, komşusu bir Arap'a bir Kürt'e haksızlık yaptığ..»»
Turhan Feyizoğlu

Ozan Yayıncılık

Norma Jeanne ya da tüm dünyada bilinen adıyla Marilyn Monroe, ``Los Angeles General Hospital/Merkez Halk Hastanesi`nde asıl adı Aimce Semple olan, ancak hastane kayıtlarına ``Gladys``adıyla geçen bir kadın tarafından dünyaya getirildiğinde, tarih 1 Haziran 1926`yı gösteriyordu.
Annesinin ve anneannesinin, yaşamlarının büyük kısmını akıl hastane..»»
Turhan Feyizoğlu

Ozan Yayıncılık

Norma Jeanne ya da tüm dünyada bilinen adıyla Marilyn Monroe, "Los Angeles General Hospital/Merkez Halk Hastanesinde, asıl adı Aimce Semple olan, ancak hastane kayıtlarına "Glayds" adıyla geçen bir kadın tarafından dünyaya getirildiğinde, tarih 1 Haziran 1926'yı gösteriyordu. Annesinin ve anneannesinin, yaşamlarının büyük kısmını akıl ..»»
Mario Puzo

1001 Kitap Yayınları

Alexander, "Biz bir aileyiz" dedi çocuklarına. "Bir ailenin sadakatli her şeyden ve herkesten önce gelmelidir. Birbirimizden haberdar olmalı, birbirimizi korumalı ve en önemlisi de birbirimize bağlı olmalıyız. Çünkü eğer bu sorumluluğu şerefimizle yerine getirirsek, asla mağlup olmayız ama eğer bu sadakat konusunda bir an bile tereddüt edersek, her beraber mahvoluruz..."

Aile nedir? Mario..»»

Willis J. Abbot

Gece Kitaplığı

“…Not since gunpowder was first employed in warfare has so revolutionary a contribution to the science of slaughtering men been made as by the perfection of aircraft and submarines. The former have had their first employment in this world-wide war of the nations. The latter, though in the experimental stage as far back as the American Revolution, have in this bitter cont..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.