Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Madonna Kitabı - Madonna Kitapları

Madonna konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Madonna kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Educa Puzzle

Mustafa Kitabevi

Sabahattin Ali

Yapı Kredi Yayınları

"Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum "Kürk Mantolu Madonna"yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum." Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyu..»»
Elizabeth Cunningham

Yurt Kitap Yayın

Çarmıhta Filizlenen Aşkın Mevyesinin Karanlıkta Korku ve Yanlızlık Dolu Yılların İsa'nın Biricik Kızı Sarah'nın Romanı ***O küçük bir prenses!*** diyor Ana ve bebeğin üstüne eğilerek sanki sıradan bir büyükanneymiş gibi agucuk yapmaya başlıyor. ***Sana Sarah diyeceğiz. Her kutsal çocuğun En Yüce'nin ismi gibi gizli bir isme, kimsenin telaffuz edemeyeceği bir isme ihtiyacı vardır. Ona Sara..»»
Elizabeth Cunningham

Aspendos Yayıncılık

Çarmıhta Filizlenen Aşkın Mevyesinin Karanlıkta Korku ve Yanlızlık Dolu Yılların İsanın Biricik Kızı Sarahnın Romanı "O küçük bir prenses!" diyor Ana ve bebeğin üstüne eğilerek sanki sıradan bir büyükanneymiş gibi agucuk yapmaya başlıyor. "Sana Sarah diyeceğiz. Her kutsal çocuğun En Yücenin ismi gibi gizli bir isme, kimsenin telaffuz edemeyeceği bir isme ihtiyacı vardır. Ona Sarah diyeceğiz." ..»»
Sabahattin Ali

Yapı Kredi Yayınları

***Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum ***Kürk Mantolu Madonna***yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum.*** Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. K..»»
Sabahattin Ali


"Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum "Kürk Mantolu Madonna"yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum." Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyl..»»
Sabahattin Ali

Yapı Kredi Yayınları

"Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridor lardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bîr sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor; rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum 'Kürk Mantolu Madonna'yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bek ..»»
Sabahattin Ali

Olimpos Yayınları

Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna’da ön planda içine kapanık bir Türk genci olan Raif Efendi’nin kendisi gibi duygusal yapıdaki bir Yahudi kızı olan Maria Puder’le yaşadığı tutkulu aşk hikâyesini anlatırken, arka planda dönemin Türkiye’sindeki bir taşra kasabasındaki yaşamları ve I. Dünya Savaşı sonrası Almanya’daki kaotik durumu usta bir dille aktarmaktadır. Kürk Mantolu Madonna, Türk edeb..»»
Sabahattin Ali

Hayykitap

    Bir ucunu yalnızlıktan alan diğer ucunu aşka bağlayan uzun, ince bir hayat çizgisi. “Berlin’de yalnızsınız değil mi?” dedi. “Ne gibi?”“Yani... Yalnız işte... Kimsesiz... Ruhen yalnız... Nasıl söyleyeyim... Öyle bir haliniz var ki...”“Anlıyorum, anlıyorum... Tamamen yalnızım... Ama Berlin’de değil... Bütün dünyada yalnızım... Küçükten beri...”“Ben de yalnızım...” dedi. Bu sefer benim elleri..»»
Sabahattin Ali

Can Yayınları

Ve bir gün her şey bitti... O kadar basit, o kadar kati bir şekilde bitti ki, ilk anda işin azametini anlamak benim için mümkün olmadı... Yalnız biraz şaşırdım, bir hayli üzüldüm; fakat bu hadisenin hayatım üzerinde bu kadar büyük, bu kadar değişmez bir tesiri olacağını asla düşünmedim. Kürk Mantolu Madonna, güzel ve etkileyici bir kadının portresinin önünde başlayan ve yıllar sonra, kara kapl..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.