Haksızlık sadece bir tarafta olsa davalar uzun sürmezdi. La Rochefoucauld [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Lös Kitabı - Lös Kitapları

Lös konu başlığında toplam 350 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Lös kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Claudio Chiaverotti

Çizgi Düşler

SONBAHAR BEBEKLERİNİN KRALI (43. Albüm, Yazar: ClaudioChiaverotti; Çizer: GiuseppeFranzella): Manş Kanalı’nı aşan yelkenli bir tekne dolu insan kendilerine yeni bir gelecek kurma umuduyla Eski Fransa’dan Yeni İngiltere’ye ulaşır. Korku dolu gözlerinin ardında yürekleri umutla çarpan bu insanlar beklediklerinden daha farklı bir dünya bulacaklardır..»»
Ahmet Hür

Puslu Yayıncılık

Öyküler yaşamın insana insanla dokunuşlarıdır. Bu öyküler, Ahmet Hür’ün yaşam pınarından sizin de tatmanız için sevgiyle yüreğinize takdim edilmiştir.»»
Kate West

Klan Yayınları

Geleneksel olarak, cadıların zanaatı büyük oranda cadı kazanında olur. Bu durum, ister çay hazırlayın, ister bedeni iyileştirecek ya da zihni rahatlatacak bir çorba hazırlayın, isterseniz kutsal varlıları onurlandırmak için tütsü ya da mum yapın daima geçerlidir. Günümüz cadısının kazanı ise onun evindeki mutfağıdır. Tertipler burada düzenlenir, iksirler burada hazırlanır ve dostlar burada ağırlan..»»
Carlos Castaneda

Epsilon Yayınları

Carlos Aranha Castaneda, Los Angeles`taki California Üniversitesi`nde insan bilim dalında doktora öğrencisiyken Meksika`nın Sonora bölgesindeki Kızılderililer tarafından kullanılan birtakım tıbbi bitkilere ilişkin bilgi topladığı sırada yaşlı Yaqui Kızılderilisi Don Juan`la tanışır. Don Juan`ın kılavuzluğunda bir "bilgi adamı" olmasının son derece ilginç olan öyküsünü 12 kitap haline getiren Casta..»»
Atilla Akar

Profil Yayıncılık

Kısaca Cern diye bilinen ve İsviçre’de bulunan “Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi”ndeki parçacık fiziği laboratuvarında “Büyük Hadron Çarpıştırıcısı” tekrar çalıştırılmıştı. Büyük bir “bilimsel sıçrama”nın eşiğinde olunduğu düşünülürken aniden bir “terslik” doğmuş ve tanımlanamayan bir “enerji deliği” oluşmuştu. Aslında deneyin etkisiyle kısa süreliğine bir “boyut kapısı” açılmış ve içinden ürkütüc..»»
Samet Doğan

Profil Yayıncılık

Anadolu halk kültüründe, kışın en soğuk günlerinde ortaya çıkan ve insanları, sevdikleri kişilerin seslerini taklit ederek büyülemesiyle bilinen bir habis ruh: Congolos! “Yüreğine bir kor gibi düşen bu sesin cazibesine kayıtsız kalabilecek âdemoğlu yoktu yeryüzünde. Yıllar içerisinde bozkırda olgunlaşmış, yankısı meşe ağaçlarından binbir çeşit yabani otlara, çiğ damlalarından ekin başaklarına, ..»»
Luca Maria Scarantino

Türkiye Felsefe Kurumu

Contemporary Philosophy, 13 ciltten oluşan Yirmibirinci Dünya Felsefe Kongresi Bildirilerinin 11. cildidir. Kitapta Alain Beaulieu, Murat Baç, Martha Zapata Galindo, Patricia Verdeau, Sandor Kariko, Tibor Szabó, Elif Çırakman, Jesús Adrián Escudero, Wanda Tones Gregory, Talip Karakaya, Altaf Hossain, Carmen Segura Peraita, Linda Fisher, Antonio Gallardo Cervantes, Ferda Keskin, Aim De..»»
John Follain

Karşı Yayınları

Bir zamanlar Batı tarafından “Bütün zamanların en tehlikeli teröristi” olarak tanımlanan, asıl adı Ilich Ramírez Sánchez olan Venezüellalı 'Çakal Carlos', kendisini “profesyonel devrimci” olarak tanımlıyor. Filistin davasına adadığı yaşamında girdiği her eylemde duruşunu, soğukkanlılığını koruyan bir kişilik sergiliyor. Öyle ki çıktığı duruşmada kendisini gayri ciddi bulan ..»»
Kolektif

Yakamoz Yayınları

İlk adımdan itibaren matematik işlemlerini çözebilecekler. Çocuklar kendi kendilerini sınayabilirler. Eğlenceli ve kullanması kolay. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Pogo Yayınları

Çarpım Tablosu Keşfet ve Öğren Dizisi»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.