Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Lale Kitabı - Lale Kitapları

Lale konu başlığında toplam 95 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Lale kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Rıza Ghaffari

Alev Yayınları

İranda halk, ülkede demokrasiyi yerleştirmek üzere yola çıkmışken Humeyni'nin başını çektiği mollalara adeta devrimi eliyle hediye etmişti. Bu dönemin hesabının yapılması, muhalefetteki güçlerin hataların anlaşılması, en önemlisi bunların tarihsel süreç gözönüne alınarak irdelenmesi, birçok sorunun köküne inebilmek için bugün herzamankinden daha da çok gerekiyor. Miran, devrimde ak..»»
Erman Bazo

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

ağladı durdum beyaz bir elbise ağladı yağdı ince belli bir zaman -ağlamak güzel midir- ağla-dığında mamak da yakışır yıldırım bir göğün altında seyrek yıldızlar serpen sözünü alamadım dudaklarından ağladı en zaman sevmek çocuk zaman gider saza sardığı yaralar değil sözleri sardığı hep rötarına düşmüş dökülecek artık diye sözleri sardığı ağladı gövdesi sazın se..»»
Ali Budak

Bilge Kültür Sanat

Osmanlı yöneticileri, XVIII. asrın başlarında, askerliğe, bilime ve tek¬nolojiye dair yeniliklere yönelirken, farkında olmadan, hayatın her alanında ve sanatta Batılılaşmaya da kapı aralamışlardır.

Böylece, hem fizik hem estetik bir değişim süreci, aynı zamanda başlamıştır.

Bin yıldır içinde yaşanılan kültürden bir başka kültüre geçilmektedir. Ne var ki, sanatın, özellikle edebiyat..»»

Fuat Andıç

Eren Yayıncılık

Bu kitabın öne sürdüğü tez şudur: Lale Devri diye isimlendirdiğimiz dönem bir değişme ve rönesans devridir ve belki de İmparatorluğun yegane rönesans devridir. Hem devri yaratan şartları, hem de daha sonra gelen Sultan 3. Selim'le başlayıp Tanzimata kadar uzanan devirleri izah etmek ve anlamak bakımından Osmanlı tarihi için son derece önemlidir. Gerçi Patrona Halil İsyanı köşkleri yık..»»
Ömer Seyfettin

İnkılap Kitabevi

.".... o akşam Demirhisar`dan Cumayıbala`ya geç ve yorgun gelmiştim. Gündüz hava pek sıcaktı. Baş ağrısı bana eski, pis otelin aç tahtakurularını bile duyurmadı. Fakat sabahleyin zurna, davul seslerine karışan naralar, türküler beni uyandırdı. Gözlerimi açtım."»»

Ömer Seyfettin

Söğüt Yayınları

Hudutta bozulan ordu iki günden beri Serez'den geçiyordu. Hava serin ve güzeldi. Ilık bir sonbahar gübeşi, boş, çimensiz tarlaları, üzerinde henüz taze ve korkak izler duran geniş yolları parlatıyordu. Bu gelenler, gidenlere hiç benzemiyordu. Bunlar adeta ürkütülmüş bir hayvan sürüsüydü. Hepsinin tıraşları uzamış, yüzleri pis ve kırmızı, giysileri parça parça idi. Dursalar düşeceklerm..»»
Ömer Seyfettin

Gece Kitaplığı

Sınırda bozulan birlik iki günden beri Serez'den geçiyordu. Hava serin ve güzeldi. Sıcak bir sonbahar güneşi, boş, çimensiz tarlaları, üzerinde henüz taze ve korkak izler duran geniş yolları parlatıyordu. Bu gelenler, gidenlere hiç benzemiyorlardı. Bunlar enikonu ürkütülmüş bir hayvan sürüsüydü. Hepsinin tıraşları uzamış, yüzleri pis ve kırmızı, esvapları parça parça idi..»»
Jan Welat

Name Yayıncılık

Deka bila vê êvarê  Çavên te  Strana welat bêje  Ji reşika roniya Çavên  min re!... Û biskên te Li kemençê bide... Û kenê te Li arpê!... Û dilê min li def ê...   Jan Welat   »»
Mevlana Celaleddin Rumi

Özgür Yayınları

Mevlana'nın Mesnevisi bir denizdir. Her bir öykü bir başka ada, bir başka iklim sunar.Değil mi ki, her dalışta bir inci çıkarmadan devam edemeyeceğimiz bir yolculuktur o,öyleyse yola çıkmadan zihninizde, kalbinizde ne kadar fazlalık varsa atın. Günümüz Türkçesi ile hazırlanan bu kitabın amacı Mesnevi'nin içinde geçen b&u..»»
İsmet Zeki Eyüboğlu

Özgür Yayınları

Yediyüz yılı aşkın bir süredir, Anadolu'nun sınırlarını aşan değişik inanç kurumlarının doğmasına olanak sağlayan etkisiyle ilgi çeken Mevlânâ üzerinde durulmaya değer, önemli bir konudur. Adına kurulan Mevlevilik adlı kurumla, şiiriyle, töreleriyle, ezgisi-çalgısıyla etkisini sürdüren Mevlânâ, kırsal kesimden uzak..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.