Çok kitap okuyana okumuş adam derler. Çok televizyon izleyene görmüş adam demezler. Lily Tomlin [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Petrol Fırtınası

Petrol Fırtınası


Yayınevi
ISBN
: 9789758496549
Sayfa
: 400 s.
Yıl
: 01.01.2000
Ebat
: 13,5x19,5 cm
Petrol Fırtınası Kitabı Tanıtım Yazısı
Dünyada herşey, ama akla gelebilen herşey hammadde kaynaklarına bağlıdır. Harp ve sulh, hammadde kaynakları üzerinde ve bu kaynakların bulunduğu sahalar civarında cereyan eden gizli ve korkunç bir takım mücadelelerin eseridir. İnsanlar, yaşamak için kuvvetli olmak lüzumunu daha, ilk ve iptidai insanın klan olarak teşkilatlandığı devirlerden itibaren anlamış ve kuvvetlenmenin yollarını aramıştır. Günümüzün büyük devletleri, dünün iptidai mücadelesini daha geniş imkanlarla ve çok daha ciddi bir takım metodlarla devam ettirmektedirler. Son asır tarihi tedkik edilirse, bu husus gayet sarih bir şekilde ortaya çıkar. Son asır tarihinin derinliklerinde kalan bu mücadelenin mihrakını ise petrol teşkil etmektedir. XX. asrın başlangıcı, dünya hammadde kaynaklarına sahip olmak, dünyaya bu yoldan hakimiyet ve üstünlüğünü kabul ettirmek isteyen devletlerin mücadelesine şahit olmuştur ve bu mücadele halen devam etmektedir.

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Petrol Fırtınası Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Petrol Fırtınası Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
direniş
4 Kasım 2017 Cumartesi 22:20:00

gençliğimde okuduğum müthiş bir eser.. yazarı Ülkücüdür ve bir otel odasında katledildi diğer vatanseverler gibi... :(
Okunmasını tavsiye etmiyor
İrfan Yıldırım Çevik
1 Kasım 2017 Çarşamba 11:50:19

Petrol için verilen mücadelenin dünyadaki yaşanmış hikayesi.Dünyadaki gücün simgesi olan petrol adeta bir cadı kazanı.1. ve 2. dünya savaşının hatta kurtuluş savaşının altındaki nedenler sizi petrole götürür.Yazarın otel odasında ölü bulunması bu kitabın ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkarıyor.Hiç düşünmeden okunmalı.
Okunmasını tavsiye etmiyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.