Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Yelken

Yelken isimli konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
  Yelken kategorisindeki kitaplar
Sait Keresteci

Toroslu Kitaplığı

"Bu kitapta, önce denizciliğin öneminden bahsediliyor. Sonra tekne seçimi, teknenin ayrıntıları, yanaşma manevraları, yelken teknesinin idaresi ve çeşitli seyirler ayrıntılarıyla ele alınmakta... Ayrıca, harita, pusula gibi temel seyir yardımcıları ele alınmış olup oldukça kapsamlı doğa olaylarından hava tahmini yapılması gibi konulara yer verilmiştir." "Bu kitabın özgün baskısı 1922`de, O..»»
Jeff Toghill

Alfa Yayınları

Bir tekne nasıl hareket eder? Rüzgâr ve suyun gücü birleşerek hareketi ve sürati nasıl sağlarlar? Sıklıkla sorulan yanaşma ve demir atmayı da içeren yelken teknikleri ile ilgili birçok ilüstrasyon ve diyagram. Demir atma, yanaşma ve denizde manevra yapmak, zor durumlarda bota hâkim olmak gibi konular hakkında pratik tavsiyeler. Havanın değiştiğine dair işaretler nasıl yorumla..»»
Ahmet Güleryüz

Denizler Kitabevi

Neden Akdeniz ? Neden Türk Suları ? Neden Yelken ? Türkler, doğudan Anadolu ya gelip denizle buluştuklarında, yüzyıllar öncesinden oluşmaya başlamış Akdeniz kültürüne özgü gemilerle karşılaştılar. Onları kullanmayı öğrendiler, üstelik de çok üstün bir beceriyle kullandılar. Kısa zaman içinde Akdeniz e hakim olup, dokuz yüzyıla yakın hükümranlık dönemlerinde yüzlerce gemiden oluşan filolara sahip o..»»
Harald Schwarzlose

Ataköy Marina Yacht Club

Kitabın çevirisinde yıllar önce ilgili kurumlarca yayımlanmış “Optimist”* kitaplarındaki terminolojiyi de dikkate alarak kimi farklı veya çelişkili adlandırmaları metin içinde veya dipnotlarda belirttik.

Teknik anlatımlı bir kitap olması nedeniyle oldukça serbest bir çeviriyi tercih ettik. Örneğin birkaç yerde, çocuklar için daha özendirici olabilmek adına yazarın yarışçı dilini yumuşatmay..»»

Ivar Dedekan

Denizler Kitabevi

Ivar Dedekam, "denizde en iyi yardımcının dikkatli gözlem ve sağduyu olduğuna inanan" usta bir denizci. 20 yılı aşkın bir süredir Atlantik geçişini de içeren 40 bin mile yaklaşan (kayıtlı) seyir tecrübesi yanında, uzun yıllardır yelken eğitmenliği de yapıyor. Dedekam, Yelken ve Arma Trimi konusundaki bilgi ve gözlemlerini, kitapta son derece pratik bir şekilde aktarıyor. Kısa, öz metinler ve on..»»

Mustafa N. Miharbi

Denizler Kitabevi

1941 doğumluyum. Çocukluğum Burgaz Adası´nda geçti. İlkokulun 3. sınıfını Burgaz Adası´nda okudum. Çocukluğumdan beri denizle iç içeyim. En heyecan verici çocukluk maceralarımı, lodosta karaya vuran teknelerin kurtarılması sırasında büyüklerin arasına karışarak yaşadım (O zamanlar insanlar arasındaki dayanışma duyguları kaybolmamıştı. Şimdi parçalanan tekneleri seyrediyorlar). Yapmaya başladığım i..»»
Dennis ConnerMichael Levitt

Kropi Yayınları

Dennis Conner dünyanın "en iyi yelkencisi" olarak kabul ediliyor.

Parlak kariyeri de bu durumu tartışmasız kılıyor.

Yarıştığı sınıflarda, gençliğinde iki kez dünya şampiyonu,

1976 Olimpiyatları`nda üçüncü (bronz madalya), 1991` de dünya şampiyonu, dört kez SORC (Güney Pasifik Yarışı), iki kez Kongre Kupası birincisi olan usta yelkencinin diğer adı da "Mr. Amerika` s Cup", Dünyanın e..»»

ISAF

Türkiye Yelken Federasyonu

Uluslararası Yelken Federasyonu ISAF`ın belirlediği, dünyadaki tüm yelken yarışlarında geçerli olan kuralların İngilizce özgün halleri ile Türkçe çevirisi. Tüm ekler, tanımlamalar ve yarış işaretleri bölümleri ile birlikte. - Yarış işaretleri - Temel prensip - Temel Kurallar - Tekneler Karşılaştığında - Yarış Yönetimi - Yarışırken Diğer İstenenler - Protestola..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.