Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Yabancı Dil-Sözlük

Yabancı Dil-Sözlük isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Yabancı Dil-Sözlük kategorisindeki kitaplar
İsmail Boztaş

Pelikan Yayıncılık

Çeviri çağı olarak nitelenen çağımızda çevirinin önemi her geçen gün biraz daha artmakta, bu yönde çabalar da büyük aşamalar göstermektedir. Çağımızın bir olgusu olan çeviriyi kimi bilim adamları bir dildeki iletinin başka bir dilde eşdeğerliliğinin sağlanması, veya o dilde yeniden yaratılması olarak tanımlarlarken, kimileri de çeviriyi kültürlerarası bir iletişim aracı olarak nitelemektedirler. Ö..»»
Türkçe Türkçe-Almanca Sözlük

Alfa Yayınları

Almanca - Türkçe Türkçe-Almanca Sözlük»»
Tahsin Saraç

Can Yayınları

Bugüne kadar hazırlanmış en büyük, en geniş kapsamlı, çağdaş Fransızca-Türkçe Sözlük... 100.000`in üstünde Fransızca sözcük,kalıpsöz ve deyimin Türkçe karşılıkları... Bilim, sanat, felsefe, hukuk, teknoloji, ticaret, ekonomi ve bankacılık terimleri... Argo sözcükler, tüm deyimler ve atasözlerinin en uygun Türkçe karşılıkları... Fiil, sıfat ve zamirlerin aldıkları edatlara göre kullanımları... ..»»
Mehmet Dikmen

Cihan Yayınları

Osmanlıca, Batı Türkçesinin Osmanlı Devleti döneminde, Arapça ve Farsçadan pek çok kelime alınarak oluşturulan ve yüksek sınıfın yazı (edebiyat) dili olarak kullandığı bölümüne verilen isimdir. Elinizdeki sözlük, bir dilin kelimelerinin başka bir dile tercümesi değildir. Sadece güzel Türkçemizin tarih içinde kazandığı zenginliği gönlümüze aktarmaktadır. (Arka Kapak) »»
Vedat Gültek

Bilim ve Sanat Yayınları

RUSÇA TÜRKÇE SÖZLÜK»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.