Sorunlar onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez. Einstein [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Viyola

Viyola isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Viyola kategorisindeki kitaplar
Oktay Dalaysel

Yurtrenkleri Yayınevi

Viyola İçin Düzenleyen Fatih Yayla Öğrencilerim, bu gam metodunu yazmama neden oldu. Keman üstünde derslerde gösterdiğim çalışma yöntemleri, sözde değil yazıda kalsın istedim. Öğrettikçe onlardan çok şeyler öğrendim. Teknik, enstrüman çalmada önemli bir unsur. Müziği içimizde hissederiz, ama duygularımızı çalgımıza aktaramayız. Bizi engelleyen, bizimle çalgımız arasında bir araç olan..»»
Meltem Erol Düzbastılar

Müzik Eğitimi Yayınları

Piyano Partisyonu Konservatuvar, Eğitim Fakültesi, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri ve Öğretmenleri için Bu albüm ve içindeki parçalar başlangıç aşamasındaki öğrenciler içindir. Eserlerde sadece birinci pozisyon kullanılmış ve zorluk derecelerine göre sıralanmıştır. Tümü piyano eşlikli olan parçaların tamamı hem sınavlarda hem de konserlerde seslendirilebilecek niteliktedir..»»
Ayfer Tanrıverdi

Evrensel Müzikevi Yayınları

Çalgı eğitiminin bir alt kolu olan viyola öğretimi konusunda, ülkemizde ne yazık ki bu güne kadar yayınlanmış pek fazla çalışma yoktur. Bu nedenle farklı müzik eğitimi kurumlarında öğrenim gören ve esas çalgısı viyola olan müzik öğrencileri, çalgı öğrenimlerinin ilk üç yılında ağırlıklı olarak keman metodlarının transpozesini yaparak derse hazırlanmak durumda kalmışlardır. Bu sorun viyola öğ..»»
Ayfer Tanrıverdi

Evrensel Müzikevi Yayınları

Müzik tarihinde öteden beri önemli bir yere sahip olan ve ondan vazgeçilemeyen aylı çalgılar ailesinin alto çalgısı viyola, orkestraların daimi bir üyesi ve kendine has tınısı ile bir yandan dünya sanat müziğindeki yerini zenginleştirip korumakta, diğer yandan da eğitim müziğindeki işlevini geliştirip artırmaktadır.

Bu amaçla hazırlanan bir dizi viyola metodunun ikincisi olan bu kitapta ..»»
Ayfer Tanrıverdi

Evrensel Müzikevi Yayınları

Müzik tarihinde öteden beri önemli bir yere sahip olan ve ondan vazgeçilemeyen aylı çalgılar ailesinin alto çalgısı viyola, orkestraların daimi bir üyesi ve kendine has tınısı ile bir yandan dünya sanat müziğindeki yerini zenginleştirip korumakta, diğer yandan da eğitim müziğindeki işlevini geliştirip artırmaktadır. Bu amaçla hazırlanan bir dizi viyola metodunun sonuncusu ve en kapsamlısı ol..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.