Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar bol zamanımız yok. Grucho Marx [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Türklerin Tarihi

Türklerin Tarihi isimli konu başlığında toplam 45 kitap bulunuyor.
  Türklerin Tarihi kategorisindeki kitaplar
Haluk Tarcan

Caft Editions

Bu seri halindeki makaleler, şimdilik iki ayrı ve birbirini tamamlayacak şekilde tasarladığım üç kitabın girişidir;

Amacım, Türk kitlesinin,

Öteki ülkeler ve kültürlerle, zaman ve mekandaki

Çok kere aleyhine olmuş ya da yaratılmış olan ilişkilerini

Batıdan tercüme, onun çıkarlarına göre düzenlenmiş, yanlış, eksik, kökensiz bırakılmış Türk tarihine, resmi tarihe inanmış, ..»»

Haluk Tarcan

Caft Editions

Haluk Tarcan, küçüklüğünde, kibrit kutusunu dünyanın tek ve en hızlı otomobili hayal ederek, onu yerde kilimler ve halılardaki esenler arasında sürerken, bu şekillerin bazılarını sever, bazılarından da hiç hoşlanmazdı. Fakat bilmediği bir hisle, onlarda gizli bir kuvvet olduğunu sanırdı ama, kimseye de bir şey söylemezdi. Uzun yıllar sonra bu şekillerin, karşısına Ön-Türk Tamgaları olarak çıkac..»»

İngilizce

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Rumeliden Türk Göçleri: Belgeler Cilt 1 Doksanüç Muhacereti 1877-1878 Türkçe - İngilizce »»
İngilizce

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Rumeliden Türk Göçleri: Belgeler Cilt 2 Bir Geçiş Yılı 1879 Türkçe - İngilizce »»
İngilizce

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Rumeliden Türk Göçleri: Belgeler Cilt 3 1880-1885 Türkçe - İngilizce »»
Osman Turan

Ötüken Neşriyat

Üzerinde yaşadığımız topraklarda kurulan Türk Devleti`nin Alpaslan`dan Osman Gazi`ye kadar olan siyasi tarihini aydınlatır. Malazgirt Zaferine ve bu devletin kuruluşuna armağan olarak hazırlanmıştır. Anadolu`nun fethi, Türkleşmesi ve vatan olarak benimsenmesi yalnız Türk İslam Medeniyeti`nin kuruluşu bakımından değil İslam ve Cihan Tarihleri bakımından da bir dönüm noktası teşkil eder. Bu inkiş..»»

Sinan Meydan

Truva Yayınları

Atatürk, Büyük Taarruz`dan sonra 1922 yılında, kan ve barut kokuları arasında, yanındaki bir subayın da duyabileceği biçimde "Truva`nın intikamını aldım" demişti. Fatih Sultan Mehmet de İstanbul`un fethinden sonra Truva`ya giderek Truvalı kahramanların anısına kurban kesmişti. O gün genç padişahın dudakları arasından şu sözler dökülmüştü: "Truvalıların öcünü aldım."

"Son Truvalılar"ın çıkış..»»

Haluk Tarcan

Töre Yayın Grubu

Ancak ikibin yıllık zaman içinde tarihte görünmüş ve bu nedenle uygarlıkta geç kalmış olan Batı, Tükleri uygarlıktan nasibini alamamış göçebeler olarak bilir, böyle öğrenir, böyle öğretir... Yakıcı, yakıcı, iyi silah kullanan, iyi binici, gittiği yeri kolayca fetheden ama işgal ettiği ülkede kısa sürede eriyen, evrensel kültüre hiçbir katkısı olmamış insan sürüleri...

Üstüne Batı toprağı ör..»»

Faruk Sümer

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı

Bütün ömrünü kütüphanelerde, arşivlerde ve her yerde, her hâlûkârda, dağda, bayırda, masa başında eski kitap ve belgelerin incelenmesi ve alınan notların biriktirilmesiyle geçiren âlim, üstad Prof. Dr. Faruk Sümer`den bir muhteşem eser daha. Bu eser, Üstad`ın hayatı boyunca şahıslarla ilgili olarak almış olduğu notların kendi eliyle kitaplaştırılmış şeklidir. Bu eserde, Türkler`de ad ile ilgili ge..»»
Faruk Sümer

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı

Prof. Dr. Faruk SÜMER-Bütün ömrünü kütüphanelerde, arşivlerde ve her yerde, her hâlûkârda, dağda, bayırda, masa başında eski kitap ve belgelerin incelenmesi ve alınan notların biriktirilmesiyle geçi-ren âlim, üstad Prof. Dr. Faruk Sümer`den bir muhteşem eser daha. Bu eser, Üstad`ın hayatı boyunca şahıslarla ilgili olarak almış olduğu notların kendi eliyle kitaplaştırılmış şeklidir. Bu eserde, Türk..»»