Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Türklerin Tarihi

Türklerin Tarihi isimli konu başlığında toplam 45 kitap bulunuyor.
  Türklerin Tarihi kategorisindeki kitaplar
Scott Redford

Eren Yayıncılık

Anadolu Selçuklu hanedanının kentlerine ait, sunulan art bölgelerin parçasını oluşturan, sultanların sahip olduğu bahçeler, söz konusu zenginliğin bir kısmını oluşturmuştur.11. yüzyılın sonundan itibaren Anadolu`da bulunan Selçuklular, yalnızca 13. yüzyılın ilk yarısında, yüzyıllardır nüfusu kırılmış ve savaşlarla bölünmüş bir bölgedeki toplumun temellerini oluşturmak için gerekli olan istikrar..»»

Yusuf Gedikli

Bilgeoğuz Yayınları

Annemarie von Gabain (1901-1993), XX. Yüzyıl Alman Türkolojisinin önde gelen isimlerinden biridir. Türkoloji sahasında 344 ilmî çalışmaya imza atmıştır. Başlıca çalışma alanları Hun Türkçesi ve Eski Uygurcadır. Türkoloji'de önemli işler görmesine rağmen Gabain'in pek az eseri Türkçeye çevrilmiştir. Türkçeye kazandırılan eserleri 2 küçük kitapçık, 1 temel eser (Alttürkische Grammatik = Eski Türkç..»»
Fahrettin Öztoprak

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı

Vakfımız yayınları arasında yayınlanan bu kitap çok uzun süren bir çalışmanın eseridir. Zamanla yeni ilaveler de yapıl­mıştır. Gözden geçirdiğim kadarı ile son haliyle takdire değer bir eser olduğu kanaatindeyim. Şeyh Bedrettin anladığımız kadarı ile bir Türk’tür. Yıldırım Beyazıt tarafından Mısır’a tahsil için gönderilmiş, orada Hacı Paşa, Şair Ahmedî ve Molla Fenarî gibi Türk dünyasının ..»»
Cengiz Han

Ötüken Neşriyat

Ünlü Fransız Şarkiyatçısı René Grousset’in bu eseri Macar ovalarından Çin Denizine kadar olan bütün Avrasya kıtasında at oynatmış, tarihte daima hâkim bir rol oynamış, bir zamanlar dünya milletlerinin kaderini derinden etkilemiş, milletleri yerlerinden oynatarak bugünkü etnik ve demografik oluşumların ortaya çıkmasında baş rolü oynamış Türklerin bozkırlardaki muhteşem tarihini anlatmaktadır. Tü..»»

L. N. LezinaA. V. Superanskaya

Selenge Yayınları

Bütün Türk Halkları "Türk Onomastikası" Çin Seddi`nden Viyana Kapılarına Kadar 23 Bin Boy, Oymak ve Oba D. A. Batur`un İlaveleriyle All Turkish Peoples İnsanlar, özellikle de okuma-yazma bilmeyen halklar, zaman içinde dillerini değiştirebilirler; ama davranış kalıplarını ve ruhlarını asla değiştirmezler. Rus tarihçi L. N. Gumilev, Çin Seddi`nden Viyana kapılarına kadar uzanan d..»»
Erdoğan Merçil

Nobel Yayın Dağıtım

Bu çalışmada Büyük Selçuklu Devletinin siyasi tarihi incelenmiştir. Kitabın üniversite öğrencilerine bu konuyla ilgili olarak yardımcı olacağını düşünüyoruz. Ayrıca bu kitap, tarihimizde önemli yer tutmuş bir devletin siyasi tarihini merak eden herkese yararlı olacaktır.»»
Ergin Ayan

Kitabevi Yayınları

Oğuzları batıya doğru iten iki gerçek neden vardı. Bunlardan birincisi verimli ve geniş otlaklar bulmak üzere kendilerine yurt aramaları ikincisi ise göç dalgalarının birbirlerini itelemeleridir. İşte Sultan Sancar dönemindeki Oğuz İsyanının bu iki gerçek nedenden dolayı ortaya çıktığı ve her zamanki gibi daha batıya göç etme sonucunu doğurduğu bu araştırmayla ortaya çıkmıştır.

Oğuzların g..»»

Erdogan Merçil

Nobel Yayın Dağıtım

Bu çalismada Büyük Selçuklu Devletinin siyasi tarihi incelenmistir. Kitabin üniversite ögrencilerine bu konuyla ilgili olarak yardimci olacagini düsünüyoruz. Ayrica bu kitap, tarihimizde önemli yer tutmus bir devletin siyasi tarihini merak eden herkese yararli olacaktir.»»
Ali Öztürk

Pozitif Yayınları

Tarih kelimesi İngilizce de History, O`nun hikâyesi anlamındadır. Yaşanılanlar, savaşlar, olaylar anlatılır. Milletleri var eden ve anlamlı kılan biraz da geçmişleridir. Bu geçmiş olaylar günümüze nakledilirken destanlardan faydalanılır. Her ne kadar biraz abartılı da olsa her destan bir gerçeklik payı taşır. Türk milleti de şanlı tarihe sahip devletlerden biridir. Halkın benliğinde iz bıra..»»
Zaur Hasanov

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı

İskit tarihi Batı ve Rus tarihçileri öteden beri cezbetmiş, bu konuda sayısız çalışmalar yapılmıştır. Batı ve Rus çalışmalar İskitleri özellikle İranlıları ataları olarak kabul etmeye meyillidirler. Ancak son yıllarda Batı’da ve özellikle de Türk bölgelerinde İskitlerin Hunların ataları olduğuna dair bilimsel eserler çıkmaya başlamıştır. İşte bu eserlerden en önemlilerinden birisi Çar İskitler… ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.