Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Türkiye Ekonomisi

Türkiye Ekonomisi isimli konu başlığında toplam 66 kitap bulunuyor.
  Türkiye Ekonomisi kategorisindeki kitaplar
Mustafa Sönmez

Alan Yayıncılık

İlhan TekeliSelim İlkin

Bilge Kültür Sanat

Türkiye Belgesel İktisat Tarihi çalışmalarının birinci cildi olan 1929 Dünya Buhranında Türkiye’nin İktisadi Politika Arayışları’nda büyük bunalım içine girince Türkiye’nin siyasi ve iktisadi politikalarında nasıl bir yeniden düzenlemeye gittiği araştırılmaktadır. Ayrıntılı olarak inceleme yapılan bu dönem, “Ali İktisat Meclisinin” 1929 Haziranındaki toplantısından, Cumhuriyet Halk Fırkasının altı..»»
Arslan Başer Kafaoğlu

Kaynak Yayınları

AKP` nin Dilenme Ekonomisi ve Çöküş»»
Orhan Türkdoğan

Timaş Yayınları

20. yüzyıl toplumlarının göze çarpan en belirgin özelliği, düalist (ikili) bir yapıya sahip olmalarıdır. Bir yanda, kenarda yaşayan yoksullar, düşkünler, karanlıktakiler; öte yanda sayfiyelerde, köşklerde ve en güzel semtlerde yaşayan zenginler, aydınlıktakiler... 1950'lerden sonra ülkemizde hızla gelişen sosyal yarılmalar, kapitalistleşme sürecinin şiddeti ile doğru orantılıdır. Yani, ülke ne ka..»»
Tevfik Çavdar

Bilgi Yayınevi

Türkiye Cumhuriyeti`ni korumak ve savunmak kararlılığında olan herkes için, Attilâ İlhan’ın yönetiminde hazırlanan Bir Millet Uyanıyor dizisinin ön dördüncü kitabı Küresel Kapitalizmin Girdabında Türkiye, Tevfik Çavdar tarafından kaleme alındı. "Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en ciddi bunalımını yaşıyor. Günümüzün vaziyet ve `manzara-i umumiye`si, Mustafa Kemal`in, 19 Mayıs 1919`daki..»»
Binhan Elif Yılmaz

Derin Yayınları

Klasik ekolün kamu gelirleri arasında “olağanüstü gelir” olarak kabul ettiği borçlanma gelirlerinin günümüzde giderek “olağan” hale gelmesi ile hemen her ülkede borç miktarı artmış, gerek kamu maliyesi gerekse genel ekonomi için sorun oluşturmaya başlamıştır. Kamu borçlarının ulusal düzeyden uluslararası düzeye taşınmasıyla da sorunun önemi ve karmaşası artarak, ülkeler borç çıkmazına doğru sür..»»

Hüseyin Şenİsa SağbaşAbdullah Keskin

Orion Yayınevi

Bütçe Açıklarının Tanımı ve Ölçüm Yöntemleri

İktisadi Yaklaşımlarda Bütçe Açıkları

Bütçe Açıklarının Nedenleri

Bütçe Açıkları, Açık Finansman Politikası ve Makroekonomik Etkileri

Bütçe Açıklarının Sürdürülebirliği

Türkiye`de Bütçe Açıklarının Gelişimi, Nedenleri ve Finansmanı

Türkiye`de Bütçe Açıkları: Ampirik Bulgular

Genel Değerlendirme »»

Alptekin Müderrisoğlu

Denizbank Yayınları

Lozan Barış Konferansı`nda Türk Murahhas Heyeti Başkanı İsmet Paşa (İnönü) Türkiye`nin uğradığı haksızlıkları ve saldırıları saydıktan, savaş sırasında yapılan tahribatı, çekilen ızdırapları canlandırdıktan sonra Türkiye`nin durumunu şu sözlerle dünya kamuoyuna duyurdu: "Bu dakikada bile hala, bir milyondan fazla masum Türk, Anadolu`nun ovalarında ve yaylalarında evsiz, ekmeksiz ve başıboş dola..»»

Mustafa Özel

İz Yayıncılık

Değişimden gerçekte çok az haz eden, buna rağmen değişim kelimesinin büyüsüne akıl almazcasına kapılmış tuhaf bir yaratık, modern insan. Herkesin ağzında değişim kelimesi; ama hiç kimse temelli bir değişimden yana değil. Herkes elinde tuttuğundan biraz daha fazlasını istiyor; ama elde tutulanın "değerini" sorgulamaya yanaşmıyor. Farklı değer ölçütlerinin kullanılması insanları olağanüstü dereced..»»
Mustafa Özel

İz Yayıncılık

Hilfu'l-Fudul nedir? Tekel güçlerine karşı mücadelede müslümanlar için ne ifade etmektedir? Faiz niçin "kardeş" olmaya engeldir? "Hayr" olan kazanç nasıldır? İktisat ile din ve ahlak arasında ne gibi ilişkiler vardır? Elinizdeki kitap, bir yandan bu gibi sorulara cevap ararken, bir yandan da devlet ile ekonomi arasındaki girift ilişkilere ayna tutmaya çalışmaktadır. Dünya ekonomisinin işleyişi ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.