Başarı tek başına elde edilemez. Emeği dokunan herkesle mutluluğu paylaşanlar, daha büyük başarılara ulaşır. Dr.Faruk Bayülkem [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Türk Müziği

Türk Müziği isimli konu başlığında toplam 2 kitap bulunuyor.
  Türk Müziği kategorisindeki kitaplar
Zeki Yılmaz

Çağlar Musuki Yayınları

TÜRK MUSÎKÎSİ DERSLERİ, ilk defa 1974 yılında yayınlanmıştır. Bu kitap. Cumhuriyetimizin başlangıcından sonraki dönemde; Dr. Suphi Ezgi ve H. Saadettin Arel’in nazariyat kitaplarının ardından yayınlanan üçüncü, Türk Musîkîsi nazariyat kitabıdır. TÜRK MUSÎKÎSİ DERSLERİ dört bölümden meydana gelmiştir. 1- Genel müzik bilgileri, 2- 15 zamanlıya kadar usûller, ..»»
Gülçin Yahya Kaçar

Maya Kitap

Türk mûsîkisi melodik özellikleriyle, repertuarıyla ve çalgılarıyla bin yılı geçkin görkemli tarihi geçmişin, zarif ve güçlü bir sanat anlayışını temsil eden, Osmanlı İmparatorluğu`nun gücüyle doğru orantılı gelişme gösteren, bir mûsîki olmuştur. Nağmelerindeki ve icrasındaki farklılık, bu mûsîkiyi özel kılmıştır. Doğulu ve Batılı araştırmacıların her zaman ilgisinin çekmiştir. Tampere sisteminden..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.