Öğrenmenin sınırlarını genellikle kendiniz koyarsınız. Colin Rose [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tiyatro Eğitim

Tiyatro Eğitim isimli konu başlığında toplam 43 kitap bulunuyor.
  Tiyatro Eğitim kategorisindeki kitaplar

Seçkin Yayıncılık

Uzun süren araştırmalar, aktarışlar, düşünceler sonrasında oluşan bu kitap, ilk ders kitabı niteliğindedir. Amaç, genç yeteneklerin XXI. yy. insanımızın eğitim sürecinde profesyonelce çalışmalarına yardımda bulunmak, tiyatro topluluğunu bir bütün olarak daha ileriye götürmek, dünya uygarlığında hakiki yerlerini bulmalarına yardım etmektir. Böylece, Tiyatro eğitimi alanındaki boşluğu doldurabile..»»

Mine Ergen

Papirüs Yayınları

Profesyonellikle amatörlük arasında belirgin bir farkllık var mı? Bu kitap okunduğunda, böyle bir ikilem, bir kuşku doğacak. Hele hele bir amatör tiyatrocu olarak, bu kitabın önerileriyle çalışmaya sıvanıldığında, kayda değer bir fark bulunamayacaktır.
Bu kitaptaki çalışma önerileri çeşitlendirilebilir, yeniden üretilebilir ama eksiltilemez. Genelde sanatın, özelde tiyatronun görevlerinin altı..»»
Augusto Boal

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Arzu Gökkuşağı terimi, Boal’in, ‘estetik mekânının’, yani sahnenin gücünü inceleme, içselleşmiş baskıları ortaya çıkarma ve daha geniş bir bağlama oturma amacıyla tasarladığı teatral teknik ve alıştırmaların toplamına karışılık gelir. Boal’e göre hiçbir his, coşku veya arzu insanda saf halde bulunmaz; daima birbirlerine karışmış haldedirler. Söz konusu teknik anları ayrıştırıp açık hale getirmemiz..»»
Yılmaz Arıkan

Pozitif Yayınları

Bu kitap, 2500 yıldan bugüne, tüm tiyatro olaylarını, kuramlarını, kavramlarını, yazarlarını, en önemli tiyatro adamlarını, tiyatro tarzlarını, tekniklerini ve tiyatro yaparken karşılaşacağınız tüm soruların cevaplarını içermektedir.»»
Konstantin S. Stanislavski

Papirüs Yayınları

Çağdaş Tiyatro`nun doğuşundan beri biriken uydurma, doğa dışı, tiyatromsu, aşınmış, basmakalıp bir çok sahne alışkanlığı, artık yararlılıklarını yitirmiş durumdadır ve yeni sanatın coşkulu bir şekilde yol alabilmesi için bu alışkanlıklar aşılmalıdır. Bunun başarılabilmesi için de doğanın yetenekle donatığı aktörlerle yönetmenlerin, bir düzen altında eğitilmeleri gereklidir. Eğitimsiz yetenek ne..»»

Konstantin S. Stanislavski

Papirüs Yayınları

Bir karakter yaratmak, büyük sanatçı/kuramcı Stanislavski`nin "Bir Aktör Hazırlanıyor" adlı kitabından sonra, özellikle oyunculuğun, genellikle de sahne sanatlarının çok çeşitli ve çetrefil sorunlarını; uzun ve yoğun sanat yaşamından, deneyimlerinden, araştırma ve incelemelerinden süzüp çıkardığı ilkeler, kurallar, yasalar ve "Yöntemle" sağlıklı çözümlere kavuşturduğu en önemli yapıtlarından ikinc..»»
Konstantin S. Stanislavski

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Bu kitapta iş başındaki gerçek bir sanatçının resmedilişine tanık olacaksınız; bu sanatçı kimi zaman başarısızlığa uğrar ama umutsuzluğa kapılmaksızın daima gerçek yanıtların peşinde koşar (Stanislavski, onsekiz yıl oynadıktan sonra, "Ayaktakımı" adlı oyundaki rolü üzerinde yeniden çalışmıştır). "Bir Aktör Hazırlanıyor" ve "Bir Karakter Yaratmak" hayranları "Bir Rol Yaratmak"tan çok memnun kalacak..»»
Hafize Çınar GünerHasan Nami Güner

Nota Yayıncılık

Ülkemizde eğitim için tiyatro yapma düşüncesi cumhuriyetimiz ilk yıllarına dayanır. Burada Ismail Hakkı Baltacıoğlu`nu saygıyla anmak gerekir. Baltacıoğlu, “öz tiyatro” kuramı ile ilk olarak bütün dikkatin öğrenciye yoğunlaştığı süreç odaklı çalışmalar yapmıştır. Ülkemizde tiyatronun eğitimde kullanılması, birçok ülkeye göre daha eskiye dayanmasına rağmen maalesef gelişimini sürdürememiştir. Bu ki..»»
Eric Morris

Dost Kitabevi Yayınları

Eric Morris`in bu kitabında tanıttığı kavram, "Fütursuzluk", ülkemiz oyunları tarafından pek bilinen bir kavram değil. Fütursuzluk, oyunculuğun baş sorunu olan "önceden tahmin edilebilirliğe" bir ilaç. Çoğumuz bir film ya da oyun seyrederken, az sonra oyuncunun neyi, nasıl yapacağını tahmin ederiz. Halbuki hayatın belki de en sürprizli ve zevkli yanı, az sonranın bilinmezliğidir. Oyuncu ne yapacağ..»»
Yılmaz Arıkan

Pozitif Yayınları

İlköğretimler için uygulamalı Tiyatro ve Drama kitabı pratik ve teori bir arada verilerek hazırlanmıştır. İçerisinde 156 çeşit uygulama bulunmaktadır. Bu kitapla, çocukların oyun, dansı taklit, ses çalışmaları ve pratik uygulamalarla kendi iç dünyalarını keşfetmeleri amaçlanmaktadır.»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.