İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tıp Kitapları

Tıp Kitapları isimli konu başlığında toplam 74 kitap bulunuyor.
  Tıp Kitapları kategorisindeki kitaplar
Oğuz Kayaalp

Pelikan Yayıncılık

Klinik Farmakolojinin Esasları ve Temel Düzenlemeler»»
D. C. CasciatoB. B. Lowitz

Palme Yayıncılık

Kanser, yüzyılımızda sosyal ve ekonomik açılardan kişi, aile ve toplum üzerine çeşitli ve ağır sorunlar yükleyen; tanı ve tedavisi güç, masraflı ve genellikle kronik bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Akademik bilgiler dışında, klinik uygulamar için sadeleştirilmiş, tıp öğrencisi ya da herhangi bir bilim dalı uzmanının yararlanabileceği, sistematik bir şekilde yazılmış olan bu kitabı..»»
John R. Hampton

İstanbul Tıp Kitabevi

Kolaylaştırılmış EKG 35 yıldır en iyi EKG`ye giriş kitaplarından biri olarak gösterilmektedir. Elektrokardiyografi kullanıcılarını normal ve anormal EKG paternlerini tanımak için doğrudan ve tutarlı biçimde yönlendirmektedir. Bu yedinci baskıda, basitlik ve pratik uygulama üzerine vurgu yaparak EKG hakkında net ve temel düzeyde bilgiye ihtiyaç duyan tüm sağlık personeline paha biçilmez olduğunu ..»»
Niyazi GörmüşHasan SolakM. Tunç SolakZ. Işık Solak Görmüş

Efil Yayınevi

Yüzyılımızda, koroner hastalıkların cerrahi tedavisinde inanılmaz ilerlemeler kaydedilmiştir. 1974 yılından itibaren ülkemizde hızla gelişen koroner cerrahisi alanında , Amerika ve Avrupa ülkeleri seviyesine ulaşılmıştır. Günümüzde dünyanın en gelişmiş Kalp Damar Cerrahisi Merkezlerinde yapılan ameliyatların tümü ülkemizde de aynı başarı ile gerçekleştirilmektedir. Koroner cerrahisine Göğüs Kalp D..»»
Nesrin Çobanoğlu

Efil Yayınevi

"Kuramsal ve Uygulamalı Tıp Etiği" tıp etiği ile ilgili bazı temel kavramlara açıklık getirerek, tıbbın önemli seçilmiş sorun kümelerinden bazılarını tıp etiği açısından genel hatlarıyla tartışmayı amaçlamaktadır. Tıp etiğinin kuram ve ilkeleri üzerinde durarak, tıbbi bilimsel araştırma ve yayın etiği, uluslar arası biyoetik sözleşmeler, etik kurallar gibi kavramlar ve tıp uygulamalarında mahremiy..»»
T. W. Sadler

Palme Yayıncılık

Doğum defektleri bebek mortalitesi ve özürlerinin başta gelen nedeni olduğundan ve bunları önlemek amacıyla yeni stratejiler gelişti-rildiğinden, sağlık alanında çalışan profesyonellerin embriyolojinin temel prensipleri konusunda donanımlı olmaları çok önemlidir. Kitabın daha önceki baskılarında olduğu gibi mümkün olduğunca az metin, buna karşılık 4 yeni renkli çizimle birlikte 400 şekil, elektro..»»
John C. Thompson

Palme Yayıncılık

Bu kitap Frank Netter’in mükemmellik derecesine ulaşan çizimlerinden yararlanılarak, tıp öğrencileri için Ortopedi ve Travmatoloji konusunu daha kolay anlaşılır bir şekle getirmek amacıyla ortaya çıkarılmıştır. Görsel araçların eğitimdeki öneminin yeniden farkedildiği günümüzde, atlas olarak düzenlenmiş bir temel ortopedi kitabı son derece yararlı olacaktır. Ülkemizde yıllardır eksikliği hissedile..»»
Peter Duus

Palme Yayıncılık

Kitabın yaklaşımı nörolojik semptomatolojiye anatomik açıklamalar getirmektir. Özellikle şekiller açık, öğretici ve sanatçı ustalığıyla yapılmıştır. Bu kitap, güvenilir olarak klasik olma ününü haketmektedir. Kitabı gözden geçiren birçok kişi, nörolojinin geniş ve karmaşık özel bir alanı olan bu kitabı tıp öğrencileri, internler ve asistanların yanı sıra pratisyen hekimler ve sinir sisteminin herh..»»
Korkut YaltkayaYurttaş OğuzSevim Balkan

Palme Yayıncılık