Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tarih ve Toplum

Tarih ve Toplum isimli konu başlığında toplam 2 kitap bulunuyor.
  Tarih ve Toplum kategorisindeki kitaplar
Meltem Bayazıt Tepeler

Remzi Kitabevi

İstanbul'un masal düğünlerine keyifli bir yolculuk... Bu kitapta, İstanbul'un değişik bir yönünü göreceksiniz.Tarihi saraylar, kasırlar, büyük oteller ve bazen küçük bahçelerde, nasıl farklılıklar yakalanabildiğini ve yaşanabildiğini keşfedeceksiniz. Küçücük detayların, ne kadar büyük bir önem taşıdığını fark edecek, şaşıracaksınız. Hepsinden önemlisi, Türkiye'de dünya standartlarının çok üzeri..»»
Yaz 2008 ***Türkleştirme Politikaları***

İletişim Yayınları

Tarih ve Toplum Yeni Yaklaşımlar’ın 7. sayısında aşağıdaki yazılar yer alıyor. Türkleştirme politikalarının öne çıktığı sayıda ayrıca literatür tartışmaları da önemli bir yer tutuyor:

Heinrich Schlesinger’in II.Mahmud Portreleri: Oosmanlı Devleti’nde Modernleşme ve Hükümdar İmgesi Funda Berksoy Söylentinin Gücü: İstanbul’da Büyük Panik ve 1861 Finansal Krizi Hüseyin Al-Şevket Kamil Akar Y..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.