Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tarih-Sarıkamış

Tarih-Sarıkamış isimli konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
  Tarih-Sarıkamış kategorisindeki kitaplar
Bingür SönmezReyhan Yıldız

İkarus

Bülent Ağaoğlu- Sarıkamış Harekatı Kaynakçası Hediyeli»»

Ziya Nur Aksun

Ötüken Neşriyat

"Enver Paşa ihtilalden önce, ahlak, cesaret ve kahramanlık misali tanınmıştır. Enver`e en çetin kıt`a hizmetleri, tam ve i`timadla emniyet edilmiştir.. Enver Paşa, şahsi meziyetleriyle iyi bir asker, iyi bir zabit olarak, cemiyetin kusur olarak bildiği unsurlardan, insanın tasavvur edemeyeceği kadar nasibi olmayan bir tiptir. Askerî vasıfları bakımından vazifesever, çalışkan ve korku nedir bilm..»»

Köprülü Şerif İlden

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Sarıkamış»»
İsmail Bilgin

Timaş Yayınları

“Faik Çavuş, şunu aklına koy ki, sen de ideallerini unutacak ve unutulacaksın."
"Unutulmayacağım! Beni unutamayacaklar." Faik Çavuş öfkeyle dizlerinin üstüne çökte. Ellerini açıp haykırdı: "Beni unutmayacaklar! Ne beni ne de bizleri! Akıbetimiz ne olursa olsun, Sarıkamış`a yürüyenleri unutmayacaklar!
Sarıkamış`a girsek de girmesek de bizi unutmayacaklar!
Mezarımız olsa da, olmasa d..»»
Alptekin Müderrisoğlu

Denizbank Yayınları

Enver Paşa, sinirleri gergin, çadırına girdi. Yalnızdı... İç dünyasıyla baş başa kalmıştı. Derin düşüncelere dalmış, son olayları değerlendiriyordu. Büyük umutlar beslediği saldırı bir fiyaskoya dönüşmüştü. Sarıkamış önlerine varan üç tümenli Dokuzuncu Kolordu erimiş, tükenmişti. 12.000 -13.000 savaşçıyla yola çıkardığı tümenlerin varlığı 300 - 400 savaşçıya inmişti. Çerkezköy`e giren alay Rusl..»»

Alptekin Müderrisoğlu

Kastaş Yayınları

Birinci Dünya Savaşı`na girişimizin başında, 1914 Aralık ayının karakışında Enver Paşa komutasındaki Türk Doğu Ordusu, karşısındaki Rus Ordusu`nu imha etmek üzere taarruz etmişti.

İki hafta gibi kısa bir sürede 90 bini aşkın en seçme Türk evladının - düşmana bir tek kurşun sıkamadan, Rus askeri ve süngüsü ile karşılaşmadan - mevsim bakımından dondurucu karakışın kar ve ayazında, arazi bakı..»»

Özhan Eren

DMC Müzik

CD KİTAP»»
Sami Önal

Remzi Kitabevi

Tuğgeneral Ziya Yergök`ün anıları, Sarıkamış faciasını ve ardından esarette geçen zorlu altı yılı kapsıyor. Sarıkamış harekatında açlık, soğuk ve bitkinlikle boğuşulan acı dolu günler... Yaralanıp Ruslara esir düştükten sonra Sibirya kamplarındaki yaşam mücadelesi ve kaçış planları... Dönüş yolunda Baku`da Mustafa Suphi`nin arkadaşlarıyla karşılaşması ve ardından Batı Cephesi`ne asker sevk..»»
Ramazan Balcı

Nesil Yayınları

Sarıkamış Harekatı`nda en büyük facia dağlarda yaşanır. Ruslara karşı henüz tek bir kurşun bile atamamış olan binlerce askerimiz soğuktan donar, binlercesi de tifüsten kırılır.

Bu hareket, bir yönüyle Türk halkını en zor şartlarda bile vatanı için neler yapabileceğini gösteren üstün bir feragat destanıdır.

Tarihimizin en büyük yenilgilerinden birinin öyküsü..Sarıkamış faciasının gerçekl..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.