Sorunlar onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez. Einstein [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tarih-Kurtuluş Savaşı

Tarih-Kurtuluş Savaşı isimli konu başlığında toplam 17 kitap bulunuyor.
  Tarih-Kurtuluş Savaşı kategorisindeki kitaplar
Sinan Meydan

İnkılap Kitabevi

ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS ÖNCESİ KURTULUŞ HAZIRLIKLARI VE PLANLARI… Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın altyapısını, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmadan çok önce hazırlamıştır. Kurtuluş Savaşı, Atatürk’ün, 13 Kasım 1918 ile 16 Mayıs 1919 tarihleri arasında İstanbul’da yaptığı çalışmalar sonunda Şişli’deki evinde hazırladığı “gizli kurtuluş planları” doğrultusunda yürütülmüş ve başarıya ulaştırılmı..»»
Burak Gülboy

Altın Kitaplar Yayınevi

Birinci Dünya Savaşı, 1870 Fransa-Prusya Savaşı’nın ardından başlayan karnaşık diplomatik ilişkilerin ve Avrupa’da ortaya çıkan dengesiz dengenin yarattığı kaosun sonucunda başladı. Bu savaş hem bir yeniden paylaşım savaşı, hem de politik ömürlerinin sonuna yaklaşan çokuluslu imparatorlukların yaşamak için son şanslarıydı. Ne gariptir ki, 1870’teki Fransa-Prusya Savaşı’nın tarafları torunların..»»
Emin Karaca

Altın Kitaplar Yayınevi

23 Nisan 1920`de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi`nde; Mustafa Kemal Paşa`nın başını çekip lideri olduğu "Birinci Grup"un işi, hiç de kolay değildi. Sayıları bir ara 120`ye kadar çıkan "İkinci Grup"un muhalefeti, özellikle Ağustos 1921`den başlayarak, "Başkomutanlık Kanunu"nun gizli oturumlardaki müzakerelerinde doruğuna çıkmıştı. Bir müzakerede, "İkinci Grup"un ikinci adamı konumundaki Mers..»»

İzzeddin Çalışlar (Hazırlayan)

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Gün Gün, Saat Saat İstiklal Harbi`nde Batı Cephesi "Org. İzzettin Çalışlar`ın Anılarıyla"»»
Erdoğan Aslıyüce

Togan Yayıncılık

İhtiyar zabiti

Beyrutlu Hikmet:

Anadolu`daki şehirler birer büyükköy, Arap ülkelerindeki şehirlere bakınız birer mamure halindedirler. Devletin adı da Türkiye değil Osmanlılar. Biz bütün Araplar bu devlete ortak bir durumda idik. Yani biz Araplar kendimizi hâkim sınıf sayardık. Siz de Halep vilayetinin mektupçusu idiniz. Devlet tarafından size yabancı gözü ile bakılır mıydı? Lütfen sö..»»

Ali Arslan

Paraf Yayınları

1918-1919`da milletin psikolojisi nasıldı? Siyaseten, yani masa başında ülkenin kurtarılması mümkün müydü? Kuva-yı Milliye`nin fikri ve Milli Mücadele metodu neydi? İstanbul hükümetlerinin Milli Mücadele`ye bakışları nasıldı? İstanbul yönetimi ile Kuva-yı Milliye`nin arası ne zaman ve nasıl bozuldu? İstanbul hükümetlerinin bazıları Kuva-yı Milliye`yi nasıl destekledi? ..»»
Kazım Karabekir

Yapı Kredi Yayınları

İstiklal Harbimiz "2 Cilt"»»
Kazım Karabekir

Emre Yayınları

Kazım Karabekir Paşa`nın yayınevimiz tarafından yeni baskısı yapılan `İstiklal Harbimizin Esasları` isimli bu eseri ile ilgili Paşa`nın damadı Sn. Prof Faruk Özerengin şunları anlatıyor.

1933 yılında, bir gazetede İstiklal Harbi öncülerini hedef alan ve milli mücadele tarihini okuyucuya yanlış anlatan yayınlar üzerine Paşa hakikatları ortaya koymak için gazeteye bazı belgeler göndermişti. ..»»

Zafer Çakmak

Yeditepe Yayınları

Rumların İtilaf Devletleri ile İşbirliği ve Rum Tehciri

-Mütareke Sonrası İzmir Rum Basınının Tahrikleri

-İzmir ve Havalisinde Rumların Çete Faaliyetleri

-Rum Çetelerinin Yaptıkları Hırsızlık ve Soygun Olayları

-İzmir`de Yunan ve Rum Mezalimi

-Rumların Yunan Ordusunda Görev Almaları

-Fener Rum Patrikhanesi ve İzmir Metropolitliği`nin İşgaldeki Faaliyetleri

-Batı Anad..»»

Celal Erikan

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Kurtuluş Savaşı Tarihi»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.