Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tarih-Atatürk

Tarih-Atatürk isimli konu başlığında toplam 223 kitap bulunuyor.
  Tarih-Atatürk kategorisindeki kitaplar
Oğuz Akay

Truva Yayınları

Yemek, hiçbir yerde Gazi`nin sofrasında olduğu kadar bir insana gıda olamaz. Burada doyan bütün bir maneviyattır.

Hakkı Tarık Us

Bir akşam sofrasının hararetli bir devresinde Mustafa Kemal şahsî hürriyetinin birçok kısımlarından mahrum edilmesi acısını hüzün dolu ifadeleriyle şöyle anlattı:

- Şimdi siz buradan ayrılır istediğiniz yerde gezer dolaşırsınız. Benim gözümle bunun ne büy..»»


Fark Yayıncılık

Bu kitap, yeni bir devletin kuruluşundaki ilk adımları, temele konulan ilk taşları ve de kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ün 1.TBMM`nin gizli oturumlarında yaptığı konuşmaları içermektedir.

Mustafa Kemal, genç bir subay iken kafasına koyduğu ve yürekten inandığı yeni bir devlet kurma düşüncesini, dava arkadaşlarıyla çıktığı Samsun durağından başlayarak adım adım gerçekleştirmiş ve 23 Nisan 1..»»

Sadi Borak

Kırmızı Beyaz Yayınları

İnsanlar bir arada yaşamaya başladığından beri içlerinde kahramanlar yaratmış, bu kahramanlarla övünmüşlerdir. Bilim ve tekniğin gelişmesiyle kahramanların kimlikleri ve oluştukları koşullar da değişmiş, `kahraman` sözcüğü `savaşta korkusuzca çarpışan yiğit` kimliğinden, çeşitli alanlara kayarak `büyük`e dönüşmüştür.

Türkler ta Ortaasya`dan beri `kahramanları` ve `büyükleri` çok olan bir..»»

Turgut Özakman

Bilgi Yayınevi

"Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Kronolojisi"nde, 1881-1938 arasındaki 57 yıllık yoğun dönem, aynı zaman dilimi içindeki bazı dünya olaylarıyla, dönemin özelliğini belirten bazı ayrıntılar ve sayılarla birlikte verilmiştir." Kitapta, ayrıntılı kronolojiden ayrı olarak renkli sayfalara basılı, 1911-1938 dönemini kapsayan bir de "Özet Kronoloji" bulunmaktadır. Bu kitapçık, kuru ..»»
Ogün Deli

Lazer

Mustafa Kemal Atatürk`ün vefatının Türk milleti için kabulü çok zordur. Bugün dahi yapılan işlerin sonunda, cümlelere "Atatürk olsaydı..." diyerek başlayan insanlarımız bir çözüm arama yoluna gitmişlerdir. Bunun asıl sebebi ise Atatürk gibi bir şahsın Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başına henüz gelmemiş olmasıdır. Bu derin boşluk henüz doldurulamamıştır.

Atatürk`ün hayatına ilişkin yazılan..»»

Taha Akyol

Doğan Kitap

Atatürk resimlerinden birini seçerek öbürlerinden çok farklı, hatta öbürlerine zıt Atatürk kurguları yapmak mümkün ve kolaydır. Sol Kemalistlerin kurguladığı Kalpaklı Mustafa Kemal, Milli Mücadele dönemindeki sol resimleri kullanan Musatafa Kemal Paşa` dır. Baş Dostu Lenin` dir. Doğan Avcıoğlu` nun kurguladığı Atatürk` tür bu.

Atillâ İlhan` ın ``Gazi`` si de elbette solcudur, ama daha ``Asy..»»

Ali Güler

Truva Yayınları

Devletimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk, orta halli bir Türk ailesinin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiş, ilk çocukluk ve gençlik yıllarını Selanik gibi kozmopolit bir şehirde geçirmiştir. Dönemin en iyi eğitim kurumları sayılan askerî okullarda eğitimini tamamlamış ve genç bir kurmay subay olarak, dağılmakta olan bir imparatorluğun bütün yükünü omuzlayıp mesleki deneyimlerini çoğu zaman acı o..»»
Cemal Kutay

İklim Yayıncılık

ATATURK BUGUN OLSAYDI»»
Cemal Kutay

Kendi Yayını

ATATURK OLMASAYDI?»»
Murat Baykızı

Kar Yayınları

ATATURK'UN LIDERLIK SIRLARI»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.