Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tarih-Ankara

Tarih-Ankara isimli konu başlığında toplam 13 kitap bulunuyor.
  Tarih-Ankara kategorisindeki kitaplar
Burçak Evren

Milliyet Yayınları

Bir kent üzerine araştırma yapmak, kentin labirentleri içinde bilinmeyen bir yolculuğa çıkmak gibidir. Her kentin kendine özgü bir rengi, zenginliği, onun da ötesinde kimliği vardr. Bu kimliğn ipuçları kimi zaman o kentin tarihinde, kimi zamansa bilinen tarihinin dışında, gündelik yaşamın farkına varılmayan gelip geçici yanlarında saklıdır. Bu kentin kimliğinin aranması yolunda ilk adımı, tarih..»»

Komisyon

Ankara Enstitüsü Vakfı Yayınları

Ankara`nın tarihi ve kültürel varlığını oluşturan değişik değerli yayınlar olmasına karşın, 1933 yılında Ernest Mamboury tarafından yazılan kılavuzdan bu yana kenti tüm yönleriyle ve özellikle Cumhuriyet dönemi yapıtlarıyla tanıtan yeterli bir yayının olmaması Vakfımızı böyle bir çalışmanın yapılmasına yönlendirmiştir.

Çalışmaların başlangıcında , kitaba girecek konuların belirlenmesi aşa..»»

Kudret EmiroğluSuavi AydınÖmer Türkoğlu

Dost Kitabevi Yayınları

Sınırları içindeki ilk yerleşimlerin Paleolitik döneme tarihlendiği Ankara, Küçük Asya`nın en kadim kültür, ticaret ve uygarlık merkezlerinden biri olarak varlığını sürdürmüştür. Eski görkemli günlerini aradığı uzun bir tarih aralığından sonra, Kurtuluş Savaşı`nı takiben, Orta Anadolu bozkırında genç cumhuriyetin amaç ve ukdelerini temsil eden bir vaha olarak yükselmiştir bir kez daha. Kısır tartı..»»
Avram Galanti

Çağlar Yayınları

1873 doğumlu ünlü tarihçi Avram Galante, ‘Ankara Tarihi I-II’ kitabında şehrin tarihini farklı kriterlerle irdelemekte. Yazarın bu eserinden başka Niğde ve Bor Tarihi, Bodrum Tarihi, Türkler ve Yahudiler, Hammurabi Kanunu, Sabetay Sevi ve Cemaati Hakkında Yeni Bilgiler, Türkçede Arabi ve Latin Harfleri İmla Meseleleri adlarında yayınlanmış eserleri bulunmaktadır. »»
Bilal N. Şimşir

Bilgi Yayınevi

Ankara Ankara`da Ankara`nın tarihçesi, Kurtuluş Savaşı yılları ve başkent oluşu, arşiv belgelerine de dayanılarak anlatılıyor. Türkiye`nin yüreği, başkent Ankara`da bugüne değin ne acılar, ne sıkıntılar, ne sevinçler yaşanmıştır; doğadan insanlardan kaynaklanan ne savaşlar görmüştür Ankara... Çoğumuz; Ankaralı olanlarımız bile bilmez bunları. Ankara`yı ön plana çıkaran olayları, gelişmeleri; Ankar..»»

Ankara Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı

Ankara`nın Köklü Çınarı Atatürk Lisesi "1886 - 2007"»»
Haluk Sargın

Kendi Yayını

Ankara İlkçağlardan beri Anadolu`nun en eski kentlerinden birisidir. Yaklaşık 3000 yıllık uzun bir geçmişi vardır. Anadolu`nun hemen hemen ortasında olmasından dolayı tüm yönlere açılan yolların kavşak noktası olmuştur. Bu konumu ona birçok uygarlığın ya merkezi ya da yakını olmasını sağlamıştır.

»»

Feridun Büyükyıldız

Phoenix Yayınevi

Her zaman İstanbul ile kıyaslanma haksızlığına uğrayan Ankara, sevginin ve bağlılığın kenti olmuştur. İstanbul aşkın kentidir, her medeniyetin notaları arasında müzik yapmış bir sazendedir. İki şehir arasındaki çizgi, sevginin köklülüğü ve sürekliliği ile aşkın hevesi ve kısalığı kadar başkadır. Başka Kent Ankara'nın anılarında dolaşırken, petrol bulunan Ankara Garı inşaatından, Kale'nin gizl..»»
Kemal Görmez

Oda Yayınları

ANKARA BIR METROPOL KENT SOSYAL YAPI-KIMLIK-YASAM»»
Kolektif

Anka Yayınları

BIR ZAMANLAR ANKARA»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.