Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tarih-Anı

Tarih-Anı isimli konu başlığında toplam 201 kitap bulunuyor.
  Tarih-Anı kategorisindeki kitaplar
Mevlanzade Rıfat

Pınar Yayınları

"Askeri ayaklanmayı hazırlayıp düzenleyenler, alçak ve yüreksiz oldukları kadar ihtilal kurallarından da habersizdiler. Tarihlerde okudukları ihtilaller hakkındaki bilgileri de eksikti. İhtilalin nasıl idare edileceğini bilmiyorlardı. İşte böyle miskinler 31 Mart ayaklanması'nın tertipçisiydiler. Her biri kendisini bir ihtilal kahramanı sanıyordu. Tehlikelerle dolu siyaset sahnesinde aktörlük yapm..»»
Nilgül Doğan

Bilgi Yayınevi

Bir Kitap Okuyacaksınız; Şaşkınlıkla, Hüzünle, Gururla, İsyanla... ve Adını Siz Koyacaksınız! "Nilgül Doğan bu kitabında aslında bir ailenin yaşam öyküsünü, yaşanan mutlulukları ve çekilen çileleri anlatıyor. Evlilik, terfiler, kurmaylık, generallik, meslekte yükseliş... Bunlar olurken çeşitli meslek çekişmeleri ve sürtüşmeler... Sonra hapishane serüveni... Türk ordusunun 70 küsur yaş..»»
M. Şehmus Güzel

Ütopya Yayınevi

"Adil Okay'la ortak bir kitap hazırlamaya ne zaman karar verdim? Adil'le tanışmamızdan, kendisinin, ailesinin, kardeşlerinin ve bilhassa babasının yaşamını öğrendikten, ağabeyi Arif Okay'la dostluğumuzdan bir süre sonra bu düşüncenin doğduğunu ve zaman içinde, güneşi göre göre, rüzgârda ve karda tomurcuklandığını ve yeşerdiğini biliyorum. İki kez öldürülmek istenen, her suikasttan sonra kala..»»
Ömer Özcan

Nesil Yayınları

Bediüzzaman Said Nursî çilelerle dolu hayat yaşadı. En büyük gayesi, çevresinde toplanan Nur pervanelerini iman nurunun aydınlığına ulaştırmaktı. Aynı gaye ve gayret Nur`un ilk halkalarında da kendisini gösterdi. Risale-i Nur`daki hakikatleri onlar da etraflarına yaymak için var güçleriyle çalıştılar. İman ve Kur`an kahramanı olmaya liyakat kazandılar. Ağabeyler Anlatıyor serisi, bu mümtaz hizme..»»
Yılmaz Dinç

Nesil Yayınları

"Kardeşim Ahmed Fuad, sen Hafız Ali ve Hasan Feyzi`nin halefisin. Hem ahirzamanda bu iman ve Kur`an davasında ihlasla çalışan birinin eski zamanlardaki yedi evliyanın Cenab-ı Hak nezdindeki makbuliyeti kadar kıymeti var. Sen bize Sungur`u hediye ettin, Sungur binlerce insanın imanının kurtulmasına vesile oldu. Sen şimdi Sungur`un makamını anla. Ve onun kazandığı bu sevabının bir mislinin sana ve..»»
Memduh Ezine

Yapı Kredi Yayınları

Nâzım Hikmet'in halasının oğlu Celalettin Ezine doğduğunda babası Memduh Bey bir günlük tutmaya başlar. 15 Kasım 1899'da başlayan ve 2 Aralık 1937'de son bulan bu günlükte aile yaşamı ayrıntılarıyla anlatıldığı gibi toplumsal yaşamın önemli olayları da yer almaktadır. Bir Osmanlı aydının siyasal ve toplumsal gelişmeler karşısındaki duygu ve tepkilerinin gözlemlenebileceği bu kitap gündelik y..»»
Hasan Basri Çantay

Erguvan Yayınevi

Üstad-ı kerimim "Mehmed Akif Bey" hakkında bir kitap neşretmek hatırımdan bile geçmezdi. Çünkü Akif, kanaatimce yazılamazdı. Hele onu ben hiç yazamazdım; hem aczim mani idi, hem ona olan aşırı muhabbetim. Üstadım öldü, Balıkesir'de çıkan "Türk Dili" gazetesi benden bir yazı istedi. Bu talebi, reddedemedim. Kırık dökük bir şeyler yazdım. Teşvik ettiler, cesaret verdiler, nihayet şu mütevazi eser ..»»
Aydemir Balkan

Boyut Yayın Grubu

Akşam Nöbeti, adeta bir tarih panayırı. Son yüzyılın yurdumuzda ve dünyadaki en çarpıcı olayları, hiç bilinmedik yönleriyle bambaşka bir ışık altında anlatılıyor. Paris Elçiliğindeki Basın Müşavirliğinin ardından UNESCO’da 24 sene geçiren Aydemir Balkan’ın kaleminden çıkan bu sayfalarda Türk Hava Kuvvetleri’nin eşsiz, unutulmaz simalarını, Galatasaray dünyasının tiplerini, acı, tatlı ölü..»»
Kemal Yalçın

Anfora

Anadolu’nun Evlatları-Yüz Yılın Tanıkları Bu kitapta, Anadolu’da yaşayan farklı din, dil, millet ve kültürden insanların başlarına gelenleri ibretle okuyacak, “Bu kadar olur mu? Bir ana, evladına bunu da yapar mı? Bir devlet kendi vatandaşlarına böyle davranır mı?” diye soracak, anlatılanlara inanamayacaksınız. Bu kitapta yazılanlar gerçek hayattan bir sayfa, okyanustan sadece birkaç dam..»»
Oktay Akbal

Alkım Yayınları

Oktay Akbal, gördükleriyle yakın geçmişimize ışık tutuyor. 1965 yılından 1969'a uzanan yazılarıyla yaşadıklarının, gördüklerinin yansımasını br film izletir gibi sunuyor okura. Anılarda Görmek'te Akbal, yakın dönem Türkiye tarihinin ve kendi kişisel tarihinin hesaplaşmasına girişiyor. Sorular ve yanıtlarla yaşanan dostluklar, ilişkiler, dönemler... Bir yazarın dünyasını oluşturan diğer yazarla..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.