Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Takı

Takı isimli konu başlığında toplam 18 kitap bulunuyor.
  Takı kategorisindeki kitaplar
Gülgün Köroğlu

Belirtilmemiş

``... Toplumsal yaşamın gelişkin olduğu yerlerde takı, her şeyden önce sınıf farklılıklarını, ekonomik seviyeyi yansıtmanın en kolay yolu olmuştur. Bunların bir diğer işlevi de dini ve gizemli bir takım işaretlerin yardımıyla şeytan ve diğer kötü ruhların neden olduğu nazar ve hastalık gibi zararlardan kişileri korumaktır. Takı üzerinde betimlenen bir tanrı tasviri, aziz ya da sembolik işaret bunu..»»
Marisa Lupato

Boyut Yayın Grubu

Fotoğraflı Anlatımlarıyla, Adım Adım Yapım teknikleri, Malzeme Seçimi, Görülmemiş Modeller Ve Tasarım Çözümleri

Boyut Yayıncılık, tüm zamanların en keyifli hobilerinden biri olan takı tasarımıyla tanışmanız için harika bir fırsat sunuyor: Takı Tasarım Rehberi. Yapım tekniklerinden malzeme seçimine, göz alıcı modellerden tasarım çözümlerine kadar detaylı bilgilerin yer aldığı "Tasarım Re..»»

Şükran EkiciTürkan Baltalı

Tahtakale Sanat Evi

Detaylı Uygulama Teknikleri ile Yüzlerce Farklı Model»»

Derya Şahin

Alfa Yayınları

Takı sanatları uçsuz bucaksız bir derya. Ben bu deryanın derinliklerinde temel takı tasarım tekniklerini, boncuklanmış çiçekleri, kristal işleme tekniklerini, peyote ve diğer dizilim tekniklerini, tel tasarımlarını, bağlama ve örme tekniklerini, polimer kil ve gümüş kil tekniklerini alıp siz değerli takı sever dostlara sundum.»»
Takı Deryası Dergisi Yazarları

Ekin Yayınevi

Dergi»»
Derya Şahin

Kapital Yayınları

TEMEL TAKI TASARIMI ÖRNEK UYGULAMALARI.

KRİSTAL İŞLEME VE ÖRNEK UYGULAMALARI.

POLİMER KİL VE ÖRNEK UYGULAMALARI.

EL ALETLERİ (TEMEL»»

Kendin-Yap Dergisi Yayın Grubu

Kendin-Yap Dergisi Eğitim Dizisi

İçindekiler

Pembe Düşler

Yeşil Bileklik

Kırmızı Kolye

Mercan Takı

Mor Salkım

Kilimli Takı

Renk Cümb»»

Kolektif

Kendin-Yap Dergisi Eğitim Dizisi

İçindekiler
-Kurdele Nakışlı Takı
-Mavi Kolye
-Otantik Bileklik
-Nazarlık Kolye
-Apaçi Kolye
-İncili Tasma
-Kristal Bileklik»»
Diğdem GezekElvan Gezek

İnkılap Kitabevi

İnsanoğlunun içinde hiç dinmeyen en temel arzusu aslında `süslenme`dir. Tarihin en derin izlerindeki insanlardan bugüne olduğu gibi aktarılan; beğenilme, sadakat, sosyal statüyü gösterme, sevme-sevilme gibi ihtiyaçlardan kaynaklı süslenme içgüdüsüdür. Bu içgüdüye karşılık insan, çözümü takılarda bulur. Bugüne geldiğimizde takı takmanın herhangi bir nedene dayanmaktan çok, zevk ve beğeniyi esas ..»»

Diğdem GezekElvan Gezek

İnkılap Kitabevi

Ülkemizde takı tasarımı alanında yayınlanan öncü nitelikteki “Takı Yapımı ve Tasarımı” kitabının yazarları Elvan Gezek ve Diğdem Gezek, kısa zamanda geniş bir okur kitlesiyle tanışmalarının ardından teknik çeşitlilik ve model zenginliği bakımından oldukça ilgi çekici, yepyeni bir çalışmayla daha okurla buluşuyorlar.

Takı Yapımı ve Tasarımı-2, takıda Doğal Taşları`ı konu edinmenin yanı sıra..»»

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.