Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Süryani Tarihi

Süryani Tarihi isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Süryani Tarihi kategorisindeki kitaplar
İbrahim Özcoşar

Beyan Yayınları

Coğrafi konumuna bağlı olarak tarih boyunca birçok kavmin etnik grubun ve dinsel cemaatin yurdu olan Mardin, 19. yüzyılda, kale çevresinde kümelenmiş 13 mahallesi ve bu mahallelerde yaşayan 7 farklı dini/etnik cemaatin (Müslüman, Ermeni Katolik, Süryani Kadim, Süryani Katolik, Keldani, Şemsi ve Yahudi) birlikte yaşadıkları ve bunun gerektirdiği sosyal uyumu yakalayabildikleri bir şehirdir. Bu c..»»

Muzaffer İris

Ekol Yayımcılık

Nuh Peygamber`in oğlu soyundan gelmektedirler. 5000 yıllık bir tarihe sahiptirler. Ders kitaplarında Aramiler olarak geçmektedirler. Mezopotamya merkezi olmakla beraber Suriye`den geldikleri için Suriyeli ya da Süryoyo, Süryani olarak bilinmektedirler. İlk Hıristiyanlar olarak kabul edilirler. İlk üniversiteyi Urfa`da kurdular. Hiçbir zaman devlet kurmadılar. Bulundukları ülkenin kanunlarınıa son ..»»
Mehmet Çelik

Ayraç Yayınevi

Fırat Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Çelik, üç ciltten oluşan `Süryani Tarihi` adlı çalışmasında, yoğun göç nedeniyle Anadolu`da yok olmak üzere olan 5000 yıllık Süryani kültürünü hıristiyanlığın ortaya çıkışından başlayarak orijinal Süryani ve Arap kaynaklarına dayanarak inceliyor. Süryanice`nin, bugün ölü bir dil olan İsa Peygamber`in ana dili Aramice`nin en yakın lehçesi olması çalışmanın..»»

Yakup Tahincioğlu

Butik Yayınları

Adeta tarih içinde bir yolculuk niteliğindeki bu kitap, yazar tarafından çok güvenilir kaynak ve belgelere dayanılarak son derece titiz bir çalışmayla yazılmıştır. Ana hatlarıyla kitabın içinde: 5500 yıldır bu topraklarda yaşayan Süryaniler'in kökeni nereye dayanıyor, ataları kimler? Türkiye'de ne kadar Süryani var? Bu topraklara nereden gelmişler? İnançları, kültürleri, gelenek-görenek..»»
Sebastien De Courtois

Yapı Kredi Yayınları

Türkiye'nin güneydoğusunda Turabdin adında bir yer vardır. Süryanice bir kelime olan Turabdin, "Tanrı'nın Hizmetkârları Dağı" anlamına gelir. Bu yöredeki antik manastırlar Havarilerin, Pavlus'un ve Petrus'un mirasçısı olan eski bir Hıristiyan cemaatinin hazinelerini ve gizlerini barındırır. Bu Süryani cemaat, iki bin yıl önce Filistin'de İsa'nın konuştuğu dili konuşmaya devam ediyor. Süryaniler ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.