Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Solfej

Solfej isimli konu başlığında toplam 21 kitap bulunuyor.
  Solfej kategorisindeki kitaplar
Sefai Acay

Evrensel Müzikevi Yayınları

Bu kitap, SOLFEJ eğitim ve öğretiminde başlangıç kitabı olarak kullanılmamalıdır. Kitabın kullanımı için SOLFEJ eğitiminin belirli düzeye ulaşmış olması, ritimler ve ses aralıkları konusunda da temel bilgilerin öğrenilmiş, öğretilmiş olması gereklidir. Kitaptaki solfejlerin, işlenen konu içeriğine uygun olarak sevimli (öğretici/ezgisel) olmasına; öğrenmenin kolay olması için de eğitsel sır..»»
Muammer SunMetin Munzur

Sun Yayınevi

Solfej eğitiminde ve armoniye başlangıç eğitiminde Aralık Bilgileri çok önemlidir. Aralıkları iyi öğrenmiş bir öğrenci, solfej parçalarını bilerek ve daha doğru seslerle okuyabilir. Armoni eğitiminde de Aralık Bilgileri iyi öğrenilmeden eğitime başlanamaz. Bu bakımdan Aralık Bilgileri, solfej eğitiminin ve armoni eğitiminin temel bilgileri arasında yer alır. bu düşünceyle kitap, solfej ve armon..»»

Bahattin Turan

Ekol Müzik Merkezi

Bona Batı ve Türk Usulleriyle Nota Öğrenimi»»
Fernand Fontaine

Henry Lemoine

Practical Elements Of Rhythm and Time

Elemento Pratico do Ritmo Compassado»»

Serdar Öztürk

Söz Sanat Ajansı Yayınları

Müzik, sanat ve bilim olarak, bir yandan nazariyat, diğer yandan uygulamaya dayanan kapsamlı, uzun ve zorlu bir sanat eğitimini gerektirir. Solfej kitaplarımızın başta gelen özelliği, özet bilgiler içeren bölümleri ile “Hızlı ve Kolay” bir müzik eğitimini gerçekleştiren “SOLFEJ METODU” olmasıdır. Konservatuvar eğitimi ile özel derslerin gerektirdiği eğitim birbirine benzemez. Dernek, va..»»
Hüseyin Egemen

Bemol Müzik Yayınları

Öğrencilerin müziksel işitme okuma becerilerini geliştirmek.Melodik, Armonik, Polifonik niteliklerinin öğrenimi, tek, çift, üç ve dört sesli ezgileri kavramak. İşitme analizi, dikte, deşifre, entonasyon çalışmaları, ritmik çalışmaları ve müzik teori bilgileri sistematik şekilde verilmiştir. »»

Albert Lavignac

Belirtilmemiş

ORJİNAL BASKI

»»
Albert Lavignac

Belirtilmemiş

ORJİNAL BASKI

»»
Albert Lavignac

Belirtilmemiş

Orjinal Baskı.

»»
Albert Lavignac

Kıvılcım Yayıncılık

Solfege Des Solfeges "Volume 2-C"»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.