Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sınıf Öğretmenliği

Sınıf Öğretmenliği isimli konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
  Sınıf Öğretmenliği kategorisindeki kitaplar
Kemal Köksal

Pegem Akademi Yayıncılık

Birleştirilmiş sınıf uygulaması Türkiye`nin bir gerçeğidir. Eğitimcilerin yapması gereken, bu okullardaki eğitim öğretimi daha etkili ve verimli duruma getirmektir. Bu okulların bazı durumlarda sınırlılıkları olmasına karşın, akademik üstünlükleri ve avantajları da vardır. Birleştirilmiş sınıflar, sistemde bir "sorun" değil, "çözüm"dür. »»
J. S. MarzonaRobert J. Marzano

Redhouse

Sınıf yönetimi öğrenci başarısını nasıl etkiler? Öğretmenler hangi teknikleri etkin buluyor? Okul genelindeki politika ve uygulamaların, sınıf yönetiminin tarzını belirlemedeki rolü nedir-7 Robert J. Marzano, Okulda işe Yarayan Yöntemler serisinin bu kitabında, bu ve bunun gibi sorulara cevap bulmak amacıyla sınıf yönetimi üzerine yapılan 10O’den fazla çalışmayı analiz etmektedir. Daha sonra bulgu..»»
Selahaddin Öğülmüş

Pegem Akademi Yayıncılık

25/10/2009 Tarihinden sonra sevkedilecektir. Okul, çocuğu hayata hazırlar ama çocuğun hayatının da belli bir bölümü okulda geçer. Bu nedenledir ki “hayata hazırlanmak” ile “hayatı yaşamak” arasındaki sınırın nerede başladığını veya bittiğini ayırt etmek kolay değildir. Hayat ile hayata hazırlanma sürecinin bu denli iç içe geçmiş olması, hayata hazırlanma yönteminin de zorunlu olarak h..»»
Turan TemurGülhiz PiltenAyfer ŞahinErcüment Demir

Pegem Akademi Yayıncılık

Çocuklara arzu edilen düzeyde ve standartlara uygun olarak okuma yazma becerileri kazandırmak yalnızca Türkiye’de değil bütün dünyada önemle üzerinde durulan bir konudur. Fakat Türkiye’yi okuma ve yazma öğretimi konusunda dünyadaki gelişmiş ülkelerden ayıran bazı hususlar vardır. Öncelikle Türkiye’nin ülke çapında yapılmış ve belirli ölçülerde standartlaştırılmış çalışmaları ve bu çalışmalara daya..»»
Ayla OktayÖzgül Polat UnutkanMurat AşıcıGülden Uyanık BalatÜmran KorkmazlarCoşkun Küçüktepe

Pegem Akademi Yayıncılık

Son 10-15 yılda tüm dünyada okula hazırbulunuşluk, ilköğretime geçiş, daha genel bir ifade ile okul olgunluğu konusu giderek önem kazanmaya başlamıştır. Çocuğun bir sonraki öğretim basamağını başarabilmesi için gerekli ön yeterliklerin kazandırılması, okul ve yaşam başarısını etkilemesi açısından her geçen gün daha önemli bulunmaya başlanmıştır. Bu açıdan ilköğretim kademesine hazırlanması için ok..»»
Jane E. PollockDebra J. Pickering

Redhouse

Redhouse Eğitim Kitapları dizimiz kapsamı genişlemeye devam ediyor! Tüm kitapçılarda ve Web sitemiz üzerinden inceleyebileceğiniz Öğrenci Başarısını Artıran Öğretim Stratejileri, ilköğretim ve lise seviyesindeki öğretmenlerimizin, Eğitim Bilimleri alanındaki araştırmalardan daha fazla yararlanmalarını sağlamak için hazırlandı. Tüm öğretmenlerimizin bildiği ve uyguladığı öğretim yöntemlerini - Benz..»»
Carol Ann Tomlinson

Redhouse

Birçok deneyimli öğretmenin farkında olmadan kullandığı farklılaştırılmış eğitim yaklaşımı, bu kitapta sistematik bir biçimde ele alınıyor ve somut örneklerle destekleniyor. Öğrenci Gereksinimlerine Göre Farklılaştırılmış Eğitim, bireyselliği ön planda tutan ve yerleşik kalıpların dışına çıkmak isteyen öğretmenler için yol gösterici bir kaynak.»»
İnsan ve Mekan Yönetimi

Pegem Akademi Yayıncılık

Eğitim, bir özgürleşme ve sosyalleşme sürecidir. Okullardaki eğitim, öğretim ve öğrenme etkinlikleri, büyük ölçüde sınıf denilen ortamlarda gerçekleşmektedir. Sınıf, öğrencilerin topluca her türlü öğrenme etkinliklerine katıldıkları bütün sosyal etkileşim ve yaşama alanlarını ifade etmektedir. Öğretmen açısından sınıf, bir iş ve çalışma ortamı, öğrenci açısından ise bir öğrenme ve yaşama alanıdır...»»
Demokratik Vatandaşlık Eğitimi

Pegem Akademi Yayıncılık

İnsanlık tarihi boyunca meydana gelen büyük siyasal, sosyal, ekonomik, kültürel vb. kırılmalar, eğitim sistemlerinin dayandığı değerler dizisini de köklü bir biçimde değiştire gelmiştir. XX. yüzyıl sona ererken, Bilişim Devrimi diye adlandırılan bilginin üretim ve erişim hızında meydana gelen baş döndürücü gelişmeler ve Üçüncü Küreselleşme Dalgası, işlevini zayıflattığı mevcut eğitimsel değerler d..»»
Tanju GürkanErten Gökçe

Siyasal Kitabevi

"İlköğretim öğretmenlerinin kişilik özelikleri bakımından istenen özelliklere sahip, ruh ve beden sağlıkları yerinde insanlar arasından seçilmesi ve öğretmen yetiştiren kurumlarda genel kültür, alan bilgisi ve öğretmenlik meslek bilgisi ile donatılmış olmaları gerekir... Size sunulan kitap ilköğretim öğretmenlerine ve ilköğretim öğretmeni olacaklara... " »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.