Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sinema-Genel

Sinema-Genel isimli konu başlığında toplam 68 kitap bulunuyor.
  Sinema-Genel kategorisindeki kitaplar
Sevin Okyay

İyi Şeyler Yayıncılık

Sevin Okyay (1942); Alçakgönüllü sinema eleştirileri yazmakta usta olan Sevin Okyay, her daim okunabilecek bu "canayakın kılavuz" da yine, sohbetine doyulmaz "abla" kimliğiyle bize güzel filmler anlatıyor. Dikkatli olmanızı öneririz. Sinema sevenler kadar sevmeyenlere de cazip geleceğini düşündüğümüz bu klavuz kapağını her açtığınızda film izleme isteğinizi kışkırtacak. film izleme isteğiniz..»»
Kate Egan

Pegasus Yayınları

Panem'in 74'üncü Açlık Oyunları'na katılan 24 haraç ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu kitapta. Haraçların Açlık Oyunları'na seçilmesi, Capitol'e yolculukları, Geçit Töreni, Yeniden Yaratılma Merkezi ve Caesar Flickerman'la görüşmeleri... Ayrıca bu kitapta Başkan Snow'u ve Seneca Crane'i tanıyacaksınız. Bu eşsiz rehber daha önce hiç görmediğiniz film fotoğraflarını paylaşıyor. Bu yüzden Aç..»»
Neşe Kaplan

Es Yayınları

1960`lara ve dönemin sinema dünyasına dair ilginç bir araştırma...»»
Stephenie MeyerMark Cotta Vaz

Epsilon Yayınları

Staphenie Meyer`in New York Times`in çok satan kitaplar listesine giren ve uluslar arası bir fenomen haline gelen kkitabı, beyazperdede! Alacakaranlık Film yapımının geçtiği aşamaları keşfedin ve daha önce hiçbir yerde görmediğiniz görseller eşliğinde, milyonlarca okuyucusu olan bu eşsiz romanın filmi hakkında bilmediklerinizi öğrenmek için hazırlanın.Ödüllü yönetmen Catherine Hardwicke ve ..»»
Zeynep Çetin Erus

Es Yayınları

Çalışmada önce uyarlama kavramı genel hatlarıyla ele alınıp ne olduğu, niçin ve nasıl yapıldığı, Dünya` da ve Türkiye` de doğuşu ve gelişimi inceleniyor. Bunu izleyen Amerikan ve Türk Sinemalarına Bir Bakış, aslında 1990` lı yılları kapsayan on yıllık sürecin niçin her iki ülke sineması için önemli olduğunu oldukça detaylı bir biçimde ele alıyor.

Amerikan ve Türk Sinemaları’nda uyarlamaları..»»

Özge Samancı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

"Live action" (canlı sinema) görsel anlatıyı sunmak için kullanılan, hareketli görüntünün algılanabilmesi, görüntünün devamlılığı ilkesine dayanan ortamlardan biri. Animasyon sineması ise tıpkı "live action" gibi görsel bir anlatı sunmak için kullanılan diğer bir ortam. Ancak animasyon sinemasında, hareketin görünür olmasını sağlayan çerçeveler dizisini oluşturmak için mutlaka bir kameraya ihtiy..»»
Pascal Bonitzer

Metis Yayınları

Uzun yıllar ünlü sinema dergisi Cahiers du cinema`nın yayın yönetmenliğini yapan Pascal Bonitzer, sinemayı sinema yapan temel özellikleri tek tek sorgulama konusu haline getirmiş özgün bir düşünürdür. Bu dergide yayımlanmış yazılarını bir araya getiren Bakış ve Ses, daha önce yayımladığımız Kör Alan ve Dekadrajlar gibi, temel bir saptamayla yola çıkıyor: Sinema, teknik aygıtın yapısından, çekim..»»

Dirk MathisonMaria Wilhelm

Doğan Kitap

RDA’nın dünya dışı yaşam araştırmalarından ve bilimsel laboratuvarlarından gelen saha notları ve diğer veriler, Pandora’ya özgü birçok şarta rehberlik etmesi amacıyla bir araya getirilmiştir. Bu rapor Pandora’nın yabancı ekosistemini, ana maden damarlarını ve topografisini, florasını ve faunasını, kültürünü, dilini ve Na’vi isimli atılgan avcı-toplayıcı bir ırk olan yerli halkın fizyolojisini ayrı..»»
Atıf Yılmaz

Doğan Kitap

BIR SINEMACININ ANILARI»»
Umut Tümay Arslan

Metis Yayınları

Popüler sinema her zaman kolektif arzu ve kaygıları seslendiren imgelerle doludur. Bu Yeşilçam için de geçerli. 70`li yılların Yeşilçam filmlerinde yer bulan imgeler de çoğu zaman modernleşmenin ve kapitalizmin sonuçlarına bağlı kolektif huzursuzluk, kaygı ve arzulara tercüman olmuşlardır. Kuşkusuz farklı biçimlerde. Dönemin Yeşilçam filmlerinde birçok farklı ses birlikte işitilir. Bunlardan biri ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.