Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ses Eğitimi

Ses Eğitimi isimli konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
  Ses Eğitimi kategorisindeki kitaplar
Olcay Kolçak

Esin Yayınevi

Ses eğitiminin, diğer müzik eğitim dalları gibi kesin bir yanı yoktur. Kişiden kişiye, öğretmenden öğretmene değişebilen, soyut bir eğitim şeklidir. Bu yüzden güzel şarkı söyleme becerisi, ses eğitiminin tekniği, kitaplardan okuyarak öğrenilemez. Ses eğitimi, müzik eğitiminin en güç ve en uzun süren dallarından biridir. İnsanın, kendi vücudunu, bir müzik enstrumanı gibi kullanmayı öğrenmesi, ol..»»

İlkeler

Evrensel Müzikevi Yayınları

Kitap, ses eğitiminin kuramsal boyutunu oluşturan konuların büyük bir kısmını içermektedir. Kitapta; ses eğitiminin başlangıç aşamasında bilinmesi gereken, insanda ses sistemi, anatomisi, fizyolojisi, mekanizması ve görevleri hakkında bilgiler, ses hastalıkları uzmanı (foniatrist) tıp doktoru iki akademisyen tarafından yazılmış ve ayrı bir bölüm olarak yer almıştır. Ses eğitiminin bir ..»»
Gül Sabar

Pan Yayıncılık

İnsanoğluna bahşedilmiş en güzel hediyelerden biri, duygularımızı taşıyan sihirli araç SES`tir... Sesimizle konuşur, yine sesimizle konuşmanın özelleştirilmiş ve müzikli bir şekli olarak şarkı söyleriz. Şarkı, hem söyleyeni hem dinleyeni mutlu eden evrensel bir olgudur. Şarkı söylemek için sağlam bir beden ve ruh kadar güzel ve eğitilmiş bir sese de ihtiyaç vardır. İşte bu kitap şarkı s..»»
Saip Egüz

Evrensel Müzikevi Yayınları

Ülkemizdeki düzenli müzik eğitimi çalışmalarına Musiki Muallim Mektebinin açılış yılı olan 1924`de başlanmıştır. Bu başlangıç yılından tam 39 yıl sonra da, Müzik Öğretmen Okulu`nun görevini üstlenen Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü`nde (1963-1964 öğretim yılı) toplu ses eğitimi konularına eğilinmiş ve uygulamalarına geçilebilmiştir. Bu kitap, toplu ses eğitimi çalışma ve uygulamalarına ba..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.