Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Seramik

Seramik isimli konu başlığında toplam 3 kitap bulunuyor.
  Seramik kategorisindeki kitaplar
Dolors Ros İ Frigola

İnkılap Kitabevi

Renkli resimler ve izlenmesi kolay anlatımla; göz alıcı seramik bardaklar, çanaklar, vazolar,
fayanslar ve süsleme objeleri oluştururken ihtiyaç duyacağınız aletler, teknikler ve malzemeler… Hepsi yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için… Tarih boyunca, hemen hemen her kültürde seramik sanatının, toplumsal kimlikle hayati bir bağı olmuştur. Seramik (Ceramics) kelimesi Yunancadan gelmektedi..»»
Sıdıka Sibel Sevim

Yorum Sanat Yayınevi

Seramik dekorları, seramik üretiminin başladığı ilk çağlardan itibaren üretilen ürünlere farklı anlamlar yükleyerek estetik değerini arttırmıştır. Bunun yanı sıra insanların duygularını, düşüncelerini, güncel yaşamlarını anlatan önemli bir aktarım arası da olmuştur. Başlangıçta ilkel yöntemler kullanılarak uygulanan seramik dekorları daha sonraları teknolojinin gelişmesiyle modern yöntemlerle de u..»»
Deniz Ayda

Ya-Pa Yayınları

Seramik, dünyanın en eski el sanatlarından birisidir. İnsanoğlunun yedi-sekiz bin yıldan beri çamurla uğraştığı, çeşitli yöntemlerle şekil verdiği, kullanacağı kap kaçağı süsleyerek, yaptığı bilinmektedir. Tarih öncesi çağlardan günümüze kadar seramiğin insan yaşamında özel bir yeri vardır. Seramik sanatı, gelişen teknoloji ile paralel olarak yerini korumuş, hızla gelişerek sanatsal ve end..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.