Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Senaryo-Türk

Senaryo-Türk isimli konu başlığında toplam 84 kitap bulunuyor.
  Senaryo-Türk kategorisindeki kitaplar
Necip Fazıl Kısakürek

Büyük Doğu Yayınları

Muhteşem koltuğunda Abdülhamid... Kılığı, siyah renkli ve gayet basit bir setre-pantolon... Hafif yatık fes... Kolalı dik yaka ve siyah kıravat... Sağındaki koltukta Osmanlı Yahudisi... Solundaki iki koltukta da birinci ve ikinci Yahudiler... Yahudiler İstanbulinli ve açık başlı... Osmanlı Yahudisi dolgun bıyıklı ve matruş... Öbürlerinden, baştaki, kıvırcık top sakallı, yanındaki de uzun siyah s..»»
Yılmaz Güney

Güney Filmcilik Yayınları

"Aç Kurtlar", Yılmaz Güney`in askerlik yaptığı sıralarda Muş`ta çekilmiş "Seyit Han"dan sonra yönetmenliğini yaptığı ikinci film olması bakımından önem taşır.

1968 yılında çekimi tamamlanan film, aynı yıl Film Kontrol Komisyonu (Sansür) tarafından tamamen reddedilmiş, bu nedenle bugüne kadar halka gösterilmesi mümkün olmamıştır.

Güney Film »»

Yılmaz Güney

Güney Filmcilik Yayınları

Yılmaz Güney`in ünlü üçlüsü Ağıt, Acı ve Umutsuzlar, 1971 yılında yapılan Adana Altın Koza Film Festivali`nin bütün ödüllerini toplamış; "Ağıt", bu festivalde, en başarılı film, en başarılı yönetmen, en başarılı kameraman, en başarılı aktör ödüllerini almıştı. Böylece Yılmaz Güney`in, "Çirkin Kral" döneminden sonra, "Umut"la başlayan ikinci dönemi, en verimli yılına ulaşıyordu.»»

Yılmaz Güney

Güney Filmcilik Yayınları

Arkadaş»»
Halit Refiğ

Doğan Kitap

Aşk ve Ölüm Senaryoları, filme çekilmiş Hanım`ın, İki Yabancı`nın, Köpekler Adası`nın ve henüz çekilmemiş Elveda Burgaz`ın senaryolarını bir araya getiriyor. Farklı kültürler, farklı bireyler ve birbirinden farklılaşmış "aşk" ve "ölüm" kavramları...»»
Yılmaz Güney

Güney Filmcilik Yayınları

Baba»»
Çağan Irmak (Yönetmen)

Say Yayınları

Çağan Irmak`ın mütevazı çalışması Babam ve Oğlum, içindeki çocuğu ve yarına dair hayallerini henüz yitirmemişlere can simidi gibi geldi; sessiz sedasız vizyona giren filmin gişe önlerinde kuyruklar oluştu, kitle iletişim araçları bu eşi görülmemiş ustalığa sayfalarca yer ayırmak zorunda kaldı... 12 Eylül gibi türlü abartılara müsait bir tarihsel fon eşli..»»
Yılmaz Erdoğan

Sel Yayıncılık

Dedim ya Tanrıyla konuşuyordum. Ama şimdi konuştuklarımızı herkese anlatabileceğimi söyledi, (seyirciye döner) Hepinize... Anlatacaklarım var! Vaaz vermek değil niyetim, duyduğumu söylemek. Söylemeye değer şeyler duyuyorum zira. Belki hayatı daha yaşanır kılmak için ya da belki sadece ama sadece anlatmak için... Sen anlat dedi Tanrı bana, anlaşılsın diye değil, hiçbir mükafat beklemeden anlat...»»
Kenan Işık

Gerçek Sanat Yayınları

... Yusuf Kenan Işık'ın "Bebek Uykusu", kentsoylu bir kızla, kırsal kökenli bir delikanlının evlilik tabanında, düşsel bir atmosfer içinde, yüzyılların birikimi olan Anadolu kültür kalıtının, kent kültürü karşısında onurlu bir direnişle, hiç bir eziklik duymadan saygın kimliğini korumasının ustaca yazılmış bir öyküsüdür. (Arka Kapak) »»
Güngör Dilmen

Pan Yayıncılık

Güngör Dilmen Ben, Anadolu adlı bu oyununda üç farklı dönemle - Eskiçağ, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi - Anadolu'yu anlatırken, bu topraklarda yaşamış ve yaşayan kadınları anlatıyor. Anadolu kâh Tanrıça Kübele olarak çıkıyor karşımıza, kâh Nasreddin Hoca'nın karısı, kâh Halide Edip, kâh bugünün bilinen kadınları... Her kadının kişisel öyküsü, karışıyor Anadolu'nun öyküsüyle. Ve Anadolu kadın oluy..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.