Öğrenmenin sınırlarını genellikle kendiniz koyarsınız. Colin Rose [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Senaryo-Çeviri

Senaryo-Çeviri isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Senaryo-Çeviri kategorisindeki kitaplar
Yukio Mişima

Can Yayınları

Bu kitaptaki birer perdelik altı "No Oyunu", 1950-55 yılları arasında çağdaş oyunlar olarak Tokyo Tiyatrosu'nda sahneye kondu. Doğaldır ki, seyirci bu çağdaşlaştırılmış "No Oyun"larından, geleneksel oyunlara göre çok daha etkilenmektedir. Bu altı oyun, çok yetenekli bir dram yazarının zekasını ve yaratıcı gücünü ortaya koymaktadır. "Mişima", özgün oyunlardaki dehşet uyandıran simgesel havayı, ça..»»
Antonio Skarmeta

Can Yayınları

Dünyaca ünlü "Vargas Llosa", "Carlos Fuentes", "Manuel Puig" gibi yazarların yanına "Ateşli Sabır" adlı yapıtıyla adını yazdırmayı başarmıştır. Pinochet faşizmi yüzünden ülkesini terketmek zorunda kalmış, yazarlık yaşamını Batı Berlin'de sürdürmüştür. Gerek roman olarak, gerek oyun olarak, gerekse (1984 Biarrtiz ve Huelva Film Şenlikleri Ödüllerini kazanan) sinema yapıtı olarak gerçekleştirdiği ..»»
Behman Qobadi

Avesta

"Kaplumbağalar da Uçar`ı gördüğümde filmin güçlü etkisiyle bir saat boyunca boynum ağrıdı.Güçlü ve çok etkileyici bir film.İranlı Kürt yönetmen Behmen Qobadi`nin üçüncü uzun metrajlı filmi olan "Kaplumbağalar da Uçar" uluslararası alanda,Uzak Doğu`dan,Avrupa`yaAvustralya`ya büyük bir ilgi gördü.Onlarca festivale katıldı,birçok ödül aldı.»»

Paul Auster

Can Yayınları

Caz müzisyeni Izzy Maurer, New York’taki bir gece kulübünde bir kaza kurşunuyla vurulur ve yaşamı tümüyle değişir. Izzy, gizemli bir taşın büyüsüne kapılarak, ruhunun tuhaf ve ürkütücü labirentinde masalsı bir yolculuğa çıkar. New York Üçlemesi, Şans Müziği, Ay Sarayı, Brooklyn Çılgınlıkları gibi romanlarıyla son dönem Amerikan edebiyatının en saygın yazarlarından biri olan Paul Auster, so..»»
Sean O Casey

Can Yayınları

İrlanda ulusal tiyatro hareketinin olduğu kadar, İrlanda işçi hareketinin de önde gelen kişilerinden ve çağımızın başlıca drama ustalarından olan "O'Casey", günümüzde de çetin bir biçimde süren İrlanda ulusal bağımsızlık mücadelesinin çelişkilerini İrlanda halkı ve insanının çelişkileriyle birlikte yansıtır. O'Casey için önemli olan, yalnızca İngiliz birliklerine karşı değil, ama İrlanda içindek..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.