İnsan yaratılıştan iyidir. Kötülüğe yönelişi, dış etkilerdendir. Lu Wang [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Satranç

Satranç isimli konu başlığında toplam 55 kitap bulunuyor.
  Satranç kategorisindeki kitaplar
Ilgaz Gümüştaş

Yeşil Elma Yayıncılık

Elinizde tuttuğunuz bu çalışma, uzun süreli ve özenli bir araştırmanın sonucu olarak ortaya çıktı. Teorik bilgilerin yanı sıra, satranç kültürünü ve bu kültüre ait pratik bilgileri de gösteren bu kitabın 3 ana amacı bulunmaktadır:

1. Satranç problemlerini çözerken şematik düşünmeyi sağlamak;

2. Hızlı ve iyi hamle hesaplamanın geliştirilmesi;

3. Körleme satranç oynamayı öğrenerek ha..»»

Ilgaz Gümüştaş

Arya Yayıncılık

Daha önce yayınlanan ve 2 baskı yapan 1-2-3 Hamlede Matlar Kitabının devamı niteliğindeki bu kitap, satrançla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen her yaştaki satrançsevere bir yol gösterici olma amacıyla hazırlandı. Teorik bilgilerin yanı sıra, satranç kültürünü ve bu kültüre ait pratik bilgileri de gösteren bu kitabın, 3 ana amacı bulunmaktadır: 1. Satranç problemlerini çözerken şemat..»»
Steve Giddins

Analiz

Bu kitapta, oldukça öğretici 50 parti FM Steve Giddins tarafından seçilmiş ve kendisi tarafından derinlenmesine incelenmiştir. Ancak bu analizlerde somut taktiksel varyantların dışında kalan derin varyantlar en az seviyede tutulmuş, sözlü anlatımlara ağırlık verilmi ve böylelikle okuyucunun karmaşık varyantınlar içerisinde kaybolarak ana konudan sapması engellenmek istenmiştir. Partilerin başın..»»

Aysel Akda (Editör)

Güncel Yayıncılık

Satranç nedir... Taşlar nasıl oynanır? Şah nasıl oynar? Vezir nasıl oynar? Kale nasıl oynar? Fil nasıl oynar? At nasıl oynar? Piyon nasıl oynar? Şah çekme ve mat etme Şah-mat Oyun nasıl oynanır? Rokun kuralları Taşların değerleri Bağlayıcı kurallar Pat nedir? Geçerken alış nedir? Taktik hamleler İkili atak... Açmaza düşürme ... Çivileme... Önünü açarak şah çekme Oyun sonu Oyun son..»»

Larry Christiansen

Analiz

Birçok satranç kitabı bitirici kombinezonlarla etkili bir konumu sonuçlandırma konusunda antrenman niteliği taşısa da, aslında bu işin kolay kısmıdır. Asıl zor olan bölüm saldırıya, rakibimize karşı şanslar vermeden ne zaman ve nasıl başlamamız gerektiğine karar vermektir. Saygın büyükusta Larry Christiansen, satranç severler arasında neredeyse tüm konumlarda etkili hücum şansları yaratma ko..»»
A. Mümtaz İdil

Broy Yayınevi

Satrançta kombinezon sanatına, Reti, şu büyüleyici tanımı getiriyor: "Kombinezonlar bize, cansız taşların ardında onları yönlendiren, onlara canlılık kazandıran bir zihnin bulunduğunu sezinletiyor. Bu duyguyu, doğada birbirinden kopuk duran ve rastlantısal görünen onca oluşumun ardında bir büyük yönetici ruhun, doğa kanunların bulunduğunu bilmemizden kaynaklanan zihinsel hazza denk sayabiliriz...»»

Bobby FicherStuart MarguliesDonn Mosenfelder

Gün Yayıncılık

Beş yıl önce Dr. Margulies ve Bay Mosenfelder yeni ve gerçekten farklı bir satranç kitabı yazmayı düşünmeye başladılar; satranç oynarken ortaya çıkan temel taktik ve stratejilerin sonsuz çeşitlerinden bazılarını tanıma ve kullanmada öğrencinin yeteneğini sistematik olarak geliştirecek bir kitap. Ama bunu gerçekleştirebilmek için ancak büyük bir satranç ustasının sahip olabileceği içgüdüye ihtiy..»»

W. R. Reinfeld

Gün Yayıncılık

Satrançta vezir, kale, at, fil gibi değerli taşları feda etmek ya müthiş bir oyundur, ya da büyük bir yanılgıdır." Evrensel kurallara sahip olan satrancın dili dünyanın her yerinde aynıdır. Kitabımızda da göreceğimiz gibi, satranç öğrenen her bir kişi, aynı notasyonu ve kuralları öğrenecektir. Böylece aynı zamanda ortak bir dil de oluşturulmuş olmaktadır. Alman filozofu Goethe, bu oyunu bir zek..»»

Aron Nimzowitsch

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

100 Büyükusta’ya, “ Benim Sistemim”i çalışıp çalışmadıklarını sorun; bunlardan en az 99 tanesi size “evet” yanıtı verecektir. Bunlardan epeyce bir çoğunluğu ise, bu olağanüstü kitabı tekrar takrar gözden geçirdiklerini söyleyecektir. Büyükustalardan, yeni başlayanlara her satranç oyuncusu “Benim Sistemim”i her okuyuşunda yeni bir bir şey öğrenir. Elinizde tuttuğunuz yeni cebirsel notasyon ile yazı..»»
Alexander Kotov

Kendi Yayını

IM Can Arduman- FM Can Yurtseven Bu kitapta bir büyükustanın nasıl düşündüğünü, nasıl analiz yaptığını, en iyi hamleyi nasıl bulmaya çalıştığını bütün bunları yaparken de düşüncelerinin nasıl kafasında şekillendiğini ve nelerin onun düşüncelerini etkilediğini öğreniyoruz. Ayrıca Kotov bu kitapta bize, satrançta oyuncunun kendisini geliştirebilmesi için son derece büyük bir önem taşıyan konum..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız