Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Resim-Tarih

Sanat-Resim-Tarih isimli konu başlığında toplam 9 kitap bulunuyor.
  Sanat-Resim-Tarih kategorisindeki kitaplar
Semra Germaner

Kabalcı Yayınları

Sanat Tarihi`nin herhangi bir dönemini inceleyen bir çalışma, o dönemin kültür ortamını ve toplumun sanatsal gereksinimlerini de zorunlu olarak içine almalıdır. `18. Yüzyıl Avrupa resmi`, ele aldığı dönemin resim sanatını, anlatım ve konularını biçimlendiren etmenleri -diğer sanatların resim sanatına etkilerinden sanatçıların köken ve eğitimlerine; düşünürlerin, törelerin ve burjuvazinin yeni yaşa..»»
Semra Daşçı

Bağlam Yayınları

Avrupa Resminde Çocuk İmgesi»»
Hülya Tezcan

Aygaz Yayınları

The family life of the masters of the Ottoman palace and the daily lives and clothing of the children of the sultans are topics which unfortunately have not been the subjects of detailed consideration. This deficiency has not only resulted incorrect assumptions, deep ignorance and erroneous opinion regarding their way of life and family relationships, but has also led to the incorrect interpreta..»»
Fernanda Canal

Net Yayıncılık

Net Sanat Kitapları, resim yapmayı öğrenmek veya geliştirmek isteyenler için resim ve çizim çalışmalarına yönelik eşssiz bir koleksiyondur. Her kitap bir konuda (Peyzaj, natürmort, figür, vb) ya da teknikte (yağlıboya, suluboya, pastel, vb) yetkin uzmanların gerçekleştiridği çeşitli araştırmalara ayrılmıştır.

Her alıştırmada önce konu olarak seçilen modelin bir fotoğrafı verilmekte, daha..»»

Adil Okay

Ütopya Yayınevi

"Sana bakarak, senden geçerek bana ulaşmalarını, beni anlamalarını, beni bulmalarını sağlamak için; Dünyayı gösterip yeni dünyalar düşü kurduğu için; İtiraz hakkımızı etkin bir biçimde kullanmamıza olanak sağladığı için; Toplumsal belleğimizi diri tutup, tarihimizi ışıkla, zamanla yazdığı için; Ve sözün tükendiği yerde fotoğraf konuştuğu için (...) fotoğraf çekiyoruz... Ellerimizde zamana ..»»
Nevin Algül

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Alanında bir ilk olan bu kitapta Mahmut Akok'un Sanat tarihinde kapsadığı yerin anlam ve önemi; özellikle Selçuklu dönemine ait ve bazıları tek başvuru kaynağı olma özelliğini hala koruyan restitüsyon, rölöve çalışmaları ve gerçekleştirdiği ilk aksonometrik çizim örnekleri (Akokvâri) bir araya getirilip vurgulanmaya çalışılmıştır. Yapmış olduğu diğer çalışmalar; camilerdeki çini ve nakış tasarım..»»
Sezer Tansuğ

Remzi Kitabevi

Resim Sanatının Tarihi´nde resim sanatının dünyanın her yöresinde tarih boyunca yaşanan evrelerini ve gelişim koşullarını bulacaksınız. Batıdaki örneklerinden farklı olarak, bu kitapta her yörenin resim sanatına eş düzeyde yer verilmiş ve kitabın sonunda yer alan terimler ve isimler sözlüğüyle de kitaptan teknik ve biyografik bilgiler edinilmesi sağlanmıştır.»»
Anna-Carola Krausse

Literatür Yayıncılık

Resim Sanatının Öyküsü, Rönesans`tan günümüze resim sanatının geçirdiği evreleri ve akımları dönemin sosyal, kültürel ve ideoloik bağlamıyla birlikte ele alarak derli toplu ve kusursuz bir bilgi kaynağı olarak hazırlandı. Okuyucuların resim sanatı tarihinin en önemli kültürel ve tarihi olayları hakkında özetlenmiş ve sağlam yapılandırılmış bir genel bakış sunuyor.

Anlatıma uygun olarak seçi..»»

Mehmet Önder

İş Bankası Kültür Yayınları

Türkiye'de bugün müze olarak düzenlenmiş, 192 arkeoloji ve etnografya müzesi, müze-anıt ve müze-ev bulunmaktadır. Çoğunluğu Kültür Bakanlığı'na bağlı ve bu bakanlıkça idare edilen bu müzelerin ayrı ayrı rehber ya da katalogları yapılmış değildir. Kimi büyük müzeler için "guide"lar hazırlanmıştır. Biz bu kitapla Türkiye müzelerinin tümünü, bir "guide" üslubuyla okuyuculara vermeye çalıştık. Alanı..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.