Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Resim-Suluboya

Sanat-Resim-Suluboya isimli konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
  Sanat-Resim-Suluboya kategorisindeki kitaplar
Birsen Çeken

Asil Yayınevi

Suluboya sevenler, suluboya resim yapmayı arzu edip de, nerden başlayacağını bilemeyenler düşünülerek çok yönlü olarak, suluboya sanatının tüm incelikleri yoğun uygulamalarla bu kitapta sunulmuştur. »»
Fernanda Canal

Net Yayıncılık

Net Sanat Kitapları, resim yapmayı öğrenmek veya geliştirmek isteyenler için resim ve çizim çalışmalarına yönelik eşssiz bir koleksiyondur. Her kitap bir konuda (Peyzaj, natürmort, figür, vb) ya da teknikte (yağlıboya, suluboya, pastel, vb) yetkin uzmanların gerçekleştiridği çeşitli araştırmalara ayrılmıştır.
Her alıştırmada önce konu ol..»»
Nüzhet İslimyeli

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayınları

Bu kitapta sanat tarihinde suluboya resim tekniğinin nasıl oluştuğu, ne şekilde geliştiği, sanat düzeyleriyle önde gelen Avrupa Ülkeleri ile Amerika Birleşik Devletleri ve Uzak Doğu ülkelerinde nasıl bir coşkuyla uygulandığı incelenerek seçkin örnekler verilmiştir. Ülkemizde ise Batı tekniği ile resim sanatına ilk yöneldiğimiz yıllarda bu tekniği kullanan ustalarımızdan ve eserlerinden söz edilmiş..»»
Sadettin Çağlarca

İnkılap Kitabevi

SULUBOYA RESİM TEKNİĞİ»»
Parroman Publishing Editörleri

İnkılap Kitabevi

Suluboya Tekniklerine Dair Her Şey, serinin diğer kitapları gibi güzel sanatlar okuyan öğrenciler ve deneyimli amatörler için yazıldı. Kitapta boyalar, kâğıtlar, fırçalar ve diğer materyaller açıklanıyor. Kâğıdın hazırlanması, fırça kullanma tekniği ve renk teorisiyle ilgili temel bilgilerden başlanıp kapsamlı bir sanat dersi sunuluyor. Ardından gelen öneriler ve uygulamalar sayesinde resimleri..»»

Jose M. Parramon

Remzi Kitabevi

Suluboya ile harikalar yaratın!

Suluboya kendini özgü apayrı bir dünyadır. İçerdiği bilgilerle hem suluboyaya yeni başlayanlar hem de tekniğini geliştirmek isteyenler için pratik ve vazgeçilmez bir başvuru kaynağı olan bu kitap, bol resimlerle ve alıştırmalarla tüm meraklılara suluboya dünyasının kapılarını ardına kadar açıyor. »»

Francisso Asensio Cerver

Literatür Yayıncılık

İlkokuldan beri tanıdığımız suluboya hakkında gerçekten neler biliyoruz? Suluboya tekniği gerçekten göründüğü kadar zor mu? Bu kitap korkularınızın yersiz olduğunu göstermektedir. Suluboya resim yapmayı gerçekten istiyorsanız, kitabın izlenmesi kolay ve zengin görsellerle tasarlanmış yapısı sayesinde, amatör bir suluboya ressamı olabilirsiniz. Gerisi art..»»
Fernanda Canal

Net Yayıncılık

Bu kitap, suluboya reme başlamak için çok gerekli olan kuramsal temelleri vererek, bu tekniği öğrenemk isteyenlerin ilk adımlarını bilinçli atmalarını sağlamayı, böylece ilk günlerde yaşayabilecek çekingenliği azaltmayı amaçlamaktadır. Suluboyaya başlamak için gerekli malzemelerin neler olduğu ve nasıl kullandıkları, renklerin karışımlarının nasıl yapıldığı, vb. bi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.