Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Genel

Sanat-Genel isimli konu başlığında toplam 184 kitap bulunuyor.
  Sanat-Genel kategorisindeki kitaplar
Gülgün Başarır

Scala Yayıncılık

... Dolayısıyla Sanat ressam Gülgün Başarır`ın beş yıl boyunca yayınlanmış yazılarından oluşuyor. Başarır bu kitabıyla, ilgiye değer bulduğu sanatçıların eserlerinden yola çıkarak disiplinler arası bir okuma gerçekleştiriyor. Kitabın sunum yazısında da belirttiği gibi sanat eleştirisini sanat üstüne anlam üretmek, bir üst dil oluşturmak olarak ifade ediyor. Gülgün Başarır`ın sanatçı seçiminde e..»»
Charlotte & Peter Fiell

Taschen

More than any other piece of furniture, the chair has been subjected to the wildest dreams of the designers. The particular curve of a back-rest, or the twist of a leg, the angle of a seat or the colour of the entire artefact all reflect the stylistic consciousness of each era. From Gerrit Rietveld and Alvar Aalto via Verner Panton to Eva Zeisel; from Art Nouveau to International Style, from..»»
Sibel Almelek İşman

Arion Yayınevi

Aşk, insan yaşamını anlamlı kılan nadide duygulardan biri değil midir?

Düşünürler ve sanatçılar, onu anlmak için, asırlardır çaba harcamaktalar.

Şiir, müzik, tiyatro, dans, resim, heykel...

Her bir sanat dalı, kendine özgü diliyle, yaşam yolculuğunu aydınlatırken, aralarında aşkın da bulunduğu pek çok insani olgunun sırlarına uzanır.

Sanat denizinde yol alırken, 20. yüzyıl b..»»

Adnan Çoker

Sel Yayıncılık

20.YUZYILDA SANAT»»
Ayla Ersoy

Altın Kitaplar Yayınevi

500 TURK SANATCISI PLASTIK SANATLAR»»
Bir Sınırlar Ötesi Müze Yayını

Ege Yayınları

Kitabın başkahramanları büyüleyici sanat ve kültür miraslarıyla birlikte Akdeniz`deki büyük İslam Hanedanlarıdır. Okuru Hz. Muhammed döneminden Osmanlı İmparatorluğu`nun sonuna kadar (1922) 13 asırlık bir tarih yolculuğuna çıkaracak 22 bölüm, Avrupa, kuzey Afrika ve Orta Doğu`daki 14 ülkeden otuz dokuz akademisyen, müze ve kültür mirası uzmanları tarafından hazırlandı.

Akdeniz`de İslam S..»»

Ali Cabbar

Yapı Kredi Yayınları

Ali Cabbar’ın “Huzursuz Gölge” (Disquiet Shadow) başlıklı kişisel sergisi 7 Nisan’da Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi’nde açıldı. Sanatçının son dönem işlerine yer veren serginin küratörü Başak Şenova. Sergi, Ali Cabbar’ın üzerine iş ürettiği kavramları, ünlü Portekizli yazar Fernando Pessoa’nın Huzursuzluğun Kitabı’nın izleğinde işliyor. Sanatçının farklı mecralarda çalıştığı işleri..»»
Sadettin Çağlarca

İnkılap Kitabevi

Büyük sanatçılar konularını altın dikdörtgenlerin (piramidal, dairevi, pantagon ve altın yıldızların birleşik geometrik kontrüksiyonları içinde kurarlardı. Bu çabada kompozisyonlarının, dinamik, statik ve ritimsel görüntüleriyle duygularının etkilenmesine (ekspresyon) nuna çalışırlardı.»»

Attila Erden

Kendi Yayını

ANADOLU GIYSI KULTURU»»
Balthus

K Kitaplığı

XX. yüzyılın en büyük ressamlarından birinin kendi ağzından derlenmiş, heyecan verici anıları; sanat, resim, yaşam ve ölüm üstüne düşünceleri, gözlemleri, aykırı ve öfkeli yargıları. Balthus, ölümünden kısa süre önce sanat tarihçisi bir biyografi yazarına yazdığı Anılar`ında Paris`te, Roma`da, İsviçre`de sürüp giden heyecanlı yaşamını, Artaud`yla Giacometti`yle, Picasso`yla dostluklarını, resim..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.