Akıllı bir insan kazandığı paranın bırazını, aldığı nasihatın ise birçoğunu bir yana koyar. Harry Carns [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Rock Müzik

Rock Müzik isimli konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
  Rock Müzik kategorisindeki kitaplar
Deniz Durukan

Everest Yayınları

İyiler Siyah Giyer`in ilk baskısı yayınlanalı iki yıl olmuş. Bu geçeniki yıl boyunca müziğin ritmi hiç azalmadı, alternatif müziklerin, rock`ın yükselişine tanık olduk. Elbette, ülkemizde rock müziğin miladı 2000`ler değil. 1960`lardan itibaren süregelen rock müziğin kökleri Erkin Koray, Cem Karaca, Moğollar gibi isimlere dayanıyor. 2000`lerde iyice olgunlaşan, bir kültür haline gelen rock`ın teme..»»
Gözde Gürün

Bencekitap

Progressive rock, 1960'ların sonuna doğru, çoğu sanat okulu mezunu veya klasik müzik eğitimi almış, aynı zamanda blues ve rock müzik geçmişleri olan İngiliz müzik gruplarının öncülüğünde ortaya çıkmış bir rock müzik türüdür. Avrupa klasik müziği, psychedelic rock, caz, folk müzik, Doğu'nun etnik müzikleri gibi çok çeşitli müzik türlerinin özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Eserlerinde, bu ..»»
Hakan Türkoğlu

Stüdyo İmge Yayınları

`Rock Ansiklopedisi`, özellikle müzikle dinleyici bilincinin yok oludğu böyle bir dönemde, Rock`ın altın çağının grupları ve şarkıcıları ön planda tutularak kaleme alınmış bir çalışmadır. Bu çalışmada en önemli amaç okuyucu kitleye rehber olmak ve `Rock Müziği Süreci`nin bir fotoğrafını çekebilmektir. Elinizde tuttuğunuz çalışmada andığımız döneme ait grup ve şarkıcıların; kısa ve öz biyografil..»»

Metin Solmaz

Pan Yayıncılık

İki bölümden oluşan bu kitabın ilk bölümünde, blues, blues'dan rock'a geçiş ve rock'un gelişimi anlatılıyor. İkinci bölümünde gitar markalarından rock festivallerine, terminolojiden rock jargonuna, türlerine kadar rock'la bir biçimde ilgili birçok şeyi kapsayan 200'ün üzerinde maddesi olan bir sözlük var. Metin Solmaz, 9 Mayıs 1969 günü gece yarısı civarında doğar. Müziğe olan ilgisi çok küçük ..»»
Ahmet Seyfi Erkan

Senfoni Müzikevi Yayınları

Rock ve Teori»»
Burak Eldemİzzet Eti

Stüdyo İmge Yayınları

Ve Başkaldırdı Apollon "Rock Tarihi "»»