Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Rakı

Rakı isimli konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
  Rakı kategorisindeki kitaplar
Vefa Zat

İletişim Yayınları

Biz rakı içeriz. Öteki bütün içkilere rağmen. Belki de hepsine inat, "asıl" içkimiz rakıdır. Ama rakının tadını çıkarmak kolay değil. Her şeyden önce sofrada "âdâbını" ister rakı. Mezesine, sohbetine, karafına, bardağına özen ister. Biri eksik olduğunda tadı kaçabilir, sofrada küsebilir. Bütün arzusu kendinden keyif alınmasıdır. Ondan keyif aldıkça buyurgan dünyasına daha çok girersiniz. Kimile..»»

Vefa Zat

Overteam Yayınları

"İşi bilen düşü yaşar" sözü boşuna söylenmemiştir. Meyhane kültürünü gelenek ve görenekleriyle, jargonu ve ritüeliyle bilip düşü yaşamış olanlardan biri de hiç kuşkusuz ki merhum Ümit Deniz Bey idi. Salon ve sofra âdâbına kusursuz vakıf olan Ümit Bey, aynı zamanda zengin bir rakı kültürüne de sahipti. Bu nedenle yakasından kırmızı karanfilini eksik etmediği gibi, mendil cebinden de `rakı kadehi..»»

Deniz Gürsoy

Varlık Yayınları

Deniz Gürsoy, geçmişten günümüze çeşitli meyhane ve restoranlarda yaşananları zaman zaman mizahi, zaman zaman hüzünlü bir dille aktarıyor. Huzur, Eski Hatay, Boncuk, Refik, Yakup, Viktor Levi, İmroz, Kör Agop, Basri... birer içki mekânı olmalarının yanı sıra, tartışmaların yapıldığı ve çözümlerin üretildiği birer ortam olarak karşımıza çıkıyor. Çilingir Sofrasında Rakı, Çilingir Sofrasında R..»»
Deniz Gürsoy

Oğlak Yayınları

`Kadehten küçük bir yudum alınıp dilin üst arka tarafında damak boşluğunda hapsedilir. Kadeh yerine bırakılıp sağında duran su bardağı alınır ve hapsedilmiş olan rakı bu suyun yardımıyla boğazdan aşağı gönderilir. Ardından hemen bir küçük lokma mezeyle ağıza yeni bir lezzet tanıştırılır. Bu işlem öyle muntazam aralıklarla devam ettirilir ki saatte bir tek ya da bir buçuk tek rakı içerek ve sarhoş ..»»
İlhan Eksen

Alfa Yayınları

Konumuz "rakı içmek" ve de "meze ile rakı içmek" olunca her rakıseverin kişiliğini ortaya koyan bir demlenme, sofra donatma ve tabii ki rakı içmenin olmazsa olmaz eşlikçisi olan "sohbet" tarzında farklılıklar ortaya çıkmaktadır. İşte bu nedenle rakı içme eyleminin nasıl, ne miktar, ne zaman, nerede, ne ile ve kimlerle yapılacağının kesin kuralalrı olmamasına rağmen biz burada hem daha önce..»»
Fatih AkerdemAhmet Ayberk

Doğan Kitap

Almanya’da yaşayan barmenler Ahmet Ayberk ve Fatih Akerdem, uzun yıllardır rakı bazlı kokteyller üzerinde çalışıyorlar. Sek olarak pek çok Avrupalının damak tadına hitap etmeyen alkollü içkilerin başka içeceklerle karıştırıldığında zevkle içildiğini gören barmenler, Türklerin ulusal içkisi rakıyı dünyaya kabul ettirmek amacıyla yola çıkarak lezzetli rakı kokteylleri hazırlamışlar. Şimdi Türk rakıs..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.