İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Psikoloji-Genel

Psikoloji-Genel isimli konu başlığında toplam 680 kitap bulunuyor.
  Psikoloji-Genel kategorisindeki kitaplar
Kolektif

HYB Yayıncılık

Annebabaların Yüreklerini Isıtacak Öyküler "Tavuk Suyuna Çorba"»»
Jean Woollard

Sistem Yayıncılık

Bir anneyle kızı arasındaki ilişki zengin ve karmaşıktır. Yaşamımızdaki anahtar ilişkilerden biridir. Ve bununla ilgili deneyimimizin yaşamımızın birçok alanında önemli yankıları olacaktır. Bu ilişkiyi yeniden tanımlamak kolay bir iş değildir. Fakat buna girişme cesareti gösteren bir kızın alacağı olağanüstü ödüller yalnızca annesiyle ilişkisiyle değil, bir bütün olarak yaşamının tüm alanl..»»
Kolektif

HYB Yayıncılık

Annelerin Yüreğini Isıtacak Öyküler "Tavuk Suyuna Çorba"»»
Irvin D. Yalom

Kabalcı Yayınları

Nietzsche Ağladığında ve Aşkın Celladı gibi tanınmış kitapların yazarı Irvin Yalom, bu kitapta psikoterapi ve hayatın anlamını arama çabasında kendisinin ve hastalarının yaşadığı deneyimleri konu ediyor. Ölümünden birkaç yıl sonra düşlerine giren kendi annesi; ölümcül bir kansere yakalanmasına rağmen hayatın anlamını yitirmeyen Paula; çok sevdiği ağabeyini ilkgençlik yıllarındaki bir araba kaza..»»

Bengi Semerci

Alfa Basım Yayım Dağıtım

Çoğu zaman, "Ah yeniden genç olsam!" desek de çocuklarımızın ergen olacağı endişesi, ergenlik belirtileri ile birlikte artmaya başlar. Ergenler bir yandan ailelerinin onları niçin anlayamadıklarını düşünürken, bir yandan da içinde bulundukları büyük ve hızlı değişime ayak uydurmaya çalışırlar. Bedeniniz hızla değişirken, sorumluluklarınız artar. Bazı şeyleri kendinizin yapabileceğinizi keşfeders..»»
Barış Korkmaz

Adam Yayınları

ASPERGER SENDROMU TOPLUMSAL ILISKILERE AIT BIR BOZ»»
Jean M. TwengeW. Keith Campbell

Kaknüs Yayınları

Ülkemizde de geniş ilgi gören Ben Nesli kitabının yazarı Jean Twenge, yeni kitabında modern toplumlarda süratle yayılan narsisizim hastalığını mercek altına alıyor. İnsan ruhunun fast food’u diye tanımlanan narsisizm, kısa vadede kişiyi mutlu ediyormuş gibi görünse de er ya da geç depresyona, toplumsal yozlaşmaya, hatta küresel ekonomik krizlere neden oluyor. Detaylı istatistiklere, vaka hikâyeler..»»
Erol Göka

Timaş Yayınları

"Aşkın ahlakla bağlarının her geçen gün daha da koptuğu, "Aşk her şeyi affeder mi?' diye şarkıların söylendiği, sadakatsizlikle aşkın aynı yerde olamayacağını bir türlü anlayamamış bir dünyada yaşıyoruz uzunca bir zamandan beri. Teknomedyatik dünyada ruhlarımız bir türlü huzur bulmuyor. Bu dünyaya daha fazla barış ve adalet, sevgi ve merhamet katılabilmesi için, aşkın yeniden ahlakla birlikte ..»»
Lilay Koradan

Akis Kitap

ASKMETRE ASKINIZIN BOYUNU OLCUN ASK SOZLERI»»
Delphine Hirsh

Dekolte Yayıncılık

Tüm ayrılıklar zordur. Dünya başınıza yıkılmış gibi gelebilir... Bir daha asla sevemeyecekmişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Oysa biten bir ilişkinin yasıyla kendinizi yıpratmak yerine önünüze baktığınızda, "Birisi giderse öteki gelir" sözünün hiç de yanlış olmadığını görürsünüz. "Ruh eşi" diye bir şeyin olmadığını savunanlara inanmayın ama şunu da bilin ki, eğer sevgiliniz sizi terk ettiyse ya d..»»