İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Psikoloji-Aşk-Evlilik

Psikoloji-Aşk-Evlilik isimli konu başlığında toplam 34 kitap bulunuyor.
  Psikoloji-Aşk-Evlilik kategorisindeki kitaplar
Mustafa Çay

Kariyer Yayıncılık

Bir sabah uyanırsınız ve yıllar önce, onu görmek için can attığınız insan sizinle aynı yastığı paylaşıyor.

Bir zamanlar onu gördüğünüzde, içinizi eriten, ellerinizi titreten heyecan tamamen yok olmuş ve yerini sıradanlığın bayat rüyaları süslemiştir.

Bir ay, üç yıl, beş yıl, elli yıl olması fark etmez. Eğer ilişkinizin günün birinde bu duruma geldiğini fark ederseniz, o zaman beraberl..»»

Mehmet Coşkundeniz

Bilge Karınca Yayınları

Hep zamansız gelir aşk. Seni nerde bulacağı belli olmaz. Aşk, dizginlenemez, azgın tutkulardan ibaret değildir. Çılgınlığı barındırır ama sadece "çılgınlık bu!" ifadesini kullanma özgürlüğün var tabii. Sırf bu yüzden itmeye kalkabilirsin aşkı ama bir süre sonra o çılgınlığın ne olduğunu merak edeceksin. Çünkü insansın. Çünkü aşktan kaçamazsın. Çünkü aşk yakalar seni...»»
Francesco Alberoni

Düzlem Yayınları

Bu kitapta adı Aşık Olma olan büyük bir hazzı yaşamaya sosyoloji açısından bakılıyor. Prof. Alberoni mutlaka karşılaştığımız ve hattâ yaşadığımız bir olguyu bilimsel düzlemde ele almakta. (Tabi ki Aşık Olma kitaptan öğrenilmeyecek. O, bizim yaşadığımız duyguları yorumluyor.) Gül Çetinor, İtalyanca aslından yaptığı çeviride konunun şiirini kaçırmamaya ve bunun yanında metnin de bütünlüğünü ..»»
Ayala Malach Pines

İletişim Yayınları

Âşık olmak, çoğu insanın yaşamındaki duygusal açıdan en heyecanlı, en coşkulu, en karmaşık, en derin ve en önemli deneyimlerden biri. İnsanların tarih boyunca aşk iksirlerine, büyülere, fallara ve dualara başvurarak aşkın esrarını çözmeye ve denetlemeye çalışmalarına bu nedenle şaşmamak gerek. Uzun yıllardır çift terapisti olarak çalışan Ayala Malach Pines, Âşık Olmak’ta bu eşsiz deneyimin kapsaml..»»
J.D. Nasio

İmge Kitabevi

Clémence kısırdı ve anne olmak için mücadele ediyordu. Üç sene süren analiz seanslarının sonunda bana hamile olduğunu haber verdi: "Başardım!" Doğum ânı gelip çattığında Clémence muhteşem bir çocuk dünyaya getirdi. O gün bir oğlunun olduğunu söylemek için etrafına mutluluk saçarak beni aradı. Ben de sevinç içinde onu en içten duygularımla kutladım. Üç gün sonra Clémence`ın beni bambaşka bir ses..»»

Glenn D. Wilson

Çitlembik Yayınları

ASK BILIMI»»
Robert J. Sternberg

Kitap Dünyası

ASK BIR OYKUDUR»»
Mehmet Coşkundeniz

Neden Kitap

Gizli bahçesi ruhumuzun aşk, kaçıp saklanığımız durup soluklandığımız kimi zaman nefessiz kaldığımız gizli bahçe.

Orada sade seven ve sevilen yaşar, hıçkırıklarla kahkahalar dans eder.

Güpegündüz düşler yaşarız, zifiri karanlıklar güneşe dönüşür aşk olunca, aşık olunca... Şarkılar yükselir içinizden, bazen acılı bir melodiyle bir sokak ortasında kalakalırsınız, ağlamak utanılası değil..»»

Halit Ertuğrul

Nesil Yayınları

ASK BOYLE YASANIR Aşk", baş tacı edilerek, kalbin en temiz yerinde saklanacak bir duygu iken; maalesef onu ayağa düşünenler oldu. Aşklarını insanlar ayağına düşüren insanlar ise, ne yazık ki kendileride ayağa düştü. "Aşk" diye ete kemiğe sarılanlar, "aşk" diye her türlü değerleri ayaklar altına alanlar, aşktan nasipsiz insanlardır. Çünkü aşk insan ruhunu temizler, olgunlaştırır, kişiyi ulvi du..»»
İlhan Uçkan

Artemis Yayınları

"Hadi abdest alalım" dedi Handan aniden.

"Neden?"

"Oturup bütün gece `Geri Getirme Duası` okuyalım."

Yeni bir büyü kitabı aldım. Anneme söyleme sakın!

Bak yarın ayaklarına kapanmazsa ne olayım!`

`Ay, o kadar içten söylüyor ki, vardır elbette bir bildiği` diye heyecanlandı Gülşen. "Kapanır, değil mi?

Hem de sürüne sürüne gelir, değil mi? Aşktan gözleri kör bile olur..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.