Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar bol zamanımız yok. Grucho Marx [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Postmodernizm

Postmodernizm isimli konu başlığında toplam 40 kitap bulunuyor.
  Postmodernizm kategorisindeki kitaplar
Veysel Atayman

Donkişot Yayınları

Popüler sinemayı ve kültürü son yirmi yılın neoliberal ekonomilerinin ve politikalarının bağlamında ele alan bu geniş derleme, popüler mitolojinin "kurtarıcılarının" dönüşümünü değerlendiriyor... (Arka Kapak'tan) »»
Müslüm Turan

On İki Levha Yayıncılık

"Postmodern Teori", günümüzün maddi ve düşünsel gerçekliğini algılama ve anlamada karşılaştığımız kavramsal ve paradigmatik güçlüklere işaret eder. Bu kavramsal ve paradigmatik güçlükler kapitalist toplumun bilim metodiğinin serüveni içinde izlenebilir. Var olanı algılama ve anlamada bir tek metodik vardır; o da insan bilimleri adı verilen ve zeminini tarihsel toplumların maddi-siyasal pratikler..»»
Steven BestDouglas Kellner

Ayrıntı Yayınları

İkinci Dünya Savaşı sonrasında dünya çapında kurulan dehşet dengesinin sabitlediği politik konumların 1980` li yıllardan itibaren çözülüp dağılmasıyla birlikte bir ``yeni`` duygusu, dünyada hemen her düzeyde patlak verdi. Biteni anlamak, ``yeni``yi tarif etmek için başvurulan ve bir tür şemsiye işlevi gören bir terim alabildiğine muğlak kaldı: Post-Modern.

Bu muğlaklığı gidermeye yönelik o..»»

Yaşar Çabuklu

Alef Yayınları

Postmodern Toplumdan Kesitler adıyla yayımlanan bu dokuzuncu kitabında Çabuklu, 1980’ler sonrasının postmodern toplumunda iktidar ilişkilerinin nasıl yeniden üretildiğini, liberal hoşgörü söylencesine karşın güvenlik ve kontrolün toplumsal yaşamın merkezine nasıl yerleştirildiğini anlatıyor. Varsılların lüks cipler, kapalı yerleşmeler, dev alışveriş merkezleri içinde kendilerine korun..»»
John W. Murphy

Eti Kitapları

"Postmodernistleri, kurtuluşun devrimden önce gerçekleşeceğine inanırlar, devrimin zirvesinde değil... Devrimlerin ekonomik veya başka zorunluluklardan çok yaratıcılıktan doğmaları gerektiğini önce sürerler" diyor John W. Murphy. "Modernite fiilen yaşadığımız bir toplumsal süreçti; bize `modernist` olma görevi düştü. `Postmodernite` de yaşamakta olduğumu..»»
Gilbert Aldair

İletişim Yayınları

Coca-cola kutusu bir laleden daha tanıdık hale geldiyse bundan kim sorumludur? Birine “seni seviyorum” demek niçin bu kadar kolay ve bu kadar zordur? Barthes ve Eco’nun mirasında kendine pay gören yazar, mizahla yüklü bir kültür eleştirisine girişiyor. Bundan payını alanlar arasında Rambo ile birlikte Andy Warhol, Woody Allen, Fred Çakmaktaş, Rock grupla..»»
Steven Connor

Yapı Kredi Yayınları

Sezgisel postmodernistlerin en etkililerinden biri, Prens Charles`tır" diyen, modern edebiyat ve kültür tarihçisi Steven Connor`ın Postmodernist Kültür - Çağdaş Olanın Kuramına Bir Giriş adlı kitabı Yapı Kredi Yayınları Cogito dizisinden çıktı. Postmodernizm 1970`lerden itibaren çağdaş kültürümüzü tanımlamak üze..»»

Ali Yaşar Sarıbay

Alfa Yayınları

Bu kitap, Türkiye`de son yıllarda entelektüel ve akademik çevrelerin dolaylı veya dolaysız en fazla tartıştığı üç meseleyi, postmodernite, sivil toplum ve İslam`ı eleştirel bir yaklaşımla ele alıyor, onların arasında teorik bir bağ kurmaya girişiyor. Bununla beraber, söz konusu üç mesele, genellikle yapılageldiği gibi, birer `akım` olarak değil, kendi do..»»
Perry Anderson

İletişim Yayınları

Postmodernizm, son yıllarda sürekli her alanda karşımıza çıkıyor. Sanattan toplumsal bilimlere, mimarlıktan sinemaya, hatta darbelere kadar pek çok alanda bu kavram kullanılıyor. Peki herkesin kolaylıkla kullandığı bu kavramın kökenleri nelerdir? Bir fikir olarak postmodernitenin kaynakları, mekânsal, siyasal ve entelektüel bağlamında nasıl değerlendiril..»»
Gencay Şaylan

İmge Kitabevi

Post` lu tamlamalar son yirmi beş yıllık dönemde dünyanın entellektüel gündemine büyük bir ağırlıkla girdiler. Bu kavramlar üzerine oturan tartışmalar olağanüstü popülarite kazandı. Postmodernizmin özellikle yerleşik ve egemen bilim anlayışını sorgulaması, hatta daha da ileri giderek doğruluk temsili iddiasında bulunacak bir bilim anlayışının olanaksızlı..»»